SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wyjście z redukcji

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 407

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 462 Napisanych postów 965 Wiek 34 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 11641
Siema za 2 dni konczę redukcje i zastanawiam się nad sensownym z niej wyjściem, zbiłem z 104kg na 82kg przy wzroscie 188cm i w sumie z przerwami zajeło to prawie 1,5 roku. Jestem teraz na 2000 kcal i robie okolo 8-9 treningów(2 siłowe, 2-3boksu i 4 biegowe które trwają np po 30min i są to interwały szybkie pytanie jak to liczyc? Bo kalkulatory kalorii pokazują mi np ze przy lekkiej pracy moje zapotrzebowanie dzienne to 2300 kcal a przy 1 treningu w tygodniu !! powtarzam 1 treningu nagle zapotrzebowanie rośnie do 2500 ? Oo dla mnie absurd co oni liczą za treningi ? które palą 1400 kcal chyba pod maraton albo triathlon. Bo zwykła siłka pali ze 300 maks.

Planuje zejść z obciążeń treningowych dość mocno i uciąć bieganie żeby całość mieściła sie do 5 treningów i podnieść kcal o 300kcal w pierwszym tygodniu do 2. I tu pytanie czy powinienem od razu zacząć wyżej ? Czy w zwiazku z tym ze metabolizm na pewno zwolnił mogę dać mu czas na rozkręcenie się i podbic teraz 300 a pózniej np kolejne 200 jesli waga po początkowym podbiciu glikogenu i wody zacznie znów spadać?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3043 Napisanych postów 51774 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 350087
Kalkulatory pracują na PALu, a jak dasz pal 1,2, który jest zarezerwowany raczej dla osób totalnie nieaktywnych - w praktyce jest używany tylko przy osobach chorych/nie mogących się poruszać to istotnie - wyjdzie ~2300, a przy palu 1,4 będzie to ~2600, a jak będziesz trenował 5x w tygodniu to jednak zapotrzebowanie będzie dość wysokie - PAL 1,6-175.
Przy czym z racji, że obecnie jadłeś bardzo mało to odjąłbym tu ~15% na adaptacje metaboliczne.


Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2024-05-16 13:39:43

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 462 Napisanych postów 965 Wiek 34 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 11641
Czyli sugerujesz raczej od razu zacząć minimum od 2500
BMR 1830 x1,6 =2928
2928 x 0,85= 2488,8

Też tak myślałem że zdroworozsądkowo byłoby dac z 2500 ale jednak coś mi siedziało w bani że bedzie to duży skok jak dodam 500 i jeszcze utnę treningu, Dzieki za wyprowadzenie z błedu


Zmieniony przez - Kury w dniu 5/16/2024 2:08:59 PM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6306 Napisanych postów 76252 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 756146
Bardzo ciężko będzie niestety oszacować dokładnie Twoje zapotrzebowanie kaloryczne organizmu. Przede wszystkim z tego powodu, że aktywność fizyczna jest wysoka, kalorii spożywasz w stosunku do niej bardzo mało, nagle chcesz zmniejszyć znacznie aktywność fizyczną i zwiększyć ilość spożywanych kalorii i jesteś dodatkowo bardzo długo na ujmenym bilansie energetycznym. Reakcja organizmu na zwiększoną ilość kalorii może być różna. Być może 2500 kalorii w Takiej sytuacji będzie rozsądnym rozwiązaniem. Kwestia wyczucia i praktyki. Ważne będzie to, żeby potrafić pogodzić się ze zwiększeniem wody podskórnej i zmianą estetyki sylwetki. Często bywa to trudne od strony psychicznej.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 462 Napisanych postów 965 Wiek 34 lat Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 11641
Wiem własnie jest lekka schizka zeby sie nie zalać :D planuje ustawić sobie banie na ciężary w góre. Odpoczne ogolnie 2 tygodnie i dołoże znów aktywnosci teraz tylko zmniejszam na chwile żeby odsapnąć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33302 Napisanych postów 23371 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278519
Ja u swoich podopiecznych zawsze mam stały schemat wyjascia tylko u mnie kazdy obowiazkowo po 12 tygodniach redukcji robi przerwe na regeneracje na 3 tygodnie . Jesli np konczysz na 2000 to na pierwszy tydzień dałbym 2300 potem drugi tydzień 2500/2600 i trzeci tydzień na zero na nowo wyliczone. Na regeneracje zalecam zrezygnowac z cardio aby odpoczac psychicznie i fizycznie , jedynie silowy zostawić aby się nie zastać
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Przejście z redukcji na masę

Następny temat

Redukcja tkanki tłuszczowej - porady

forma lato