SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Witam, prosze o opinie !

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1169

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 103
Witam Serdecznie. Zaczynając od podstaw:
Wiek: 13
Wzrost: 179 cm
Waga: 52 kg

Jak już można się domyślic, mam problem z niedowagą. Szukam pomocy oby zdrowo przytyc, czyli przytyc na wadze nie z tłuszczem a za to z mięśniami. Ogólnie jestem dosyc aktywny, dziennie mam wyrobiona norme :
- 2500 brzuszków ( w seriach po 400, 300 różnie to bywa )
- około 200 pompek ( w seriach po 50, 40 , 30. )
- około 300 przysiadów ( w seriach po 60, 70 )
- środa, piątek, sobota treningi karate
- poniedziałek-piątek jeźdze rowerem do szkoły, w obie strony jest to 6km.
- dużo pomagam w domu oraz staram sie spacerowac po szkole itd.

Moj typowy jadłospis.

Rano: 300ml mleka 2% do tego na oko z 50g płatków kukurydzianych.

2 Śniadanie: 2 kromki chleba razowego + masło + (szynka lub twaróg lub sałatka itp).

Obiad: Najczesciej ryż ( na talerz stołowy zajmuje on 1/3) do tego mieso ( różnie raz mielony, raz wołowina, raz piers z kurczaka itd.)Czasami jest druga opcja czyli zupa ( Jem tak z 400 ml ) + do tego jeszcze owoc + serek wiejski.

Kolacja: 2 kromki chleba razowego + masło + ( tak samo jak w śniadaniu )+ owoc i serek wiejski. Czasami gdy mam chec robie sobie zamiast kolacji kisiel czy budyń albo zjem kawałek ciasta czy cos takiego, ale to baaardzo rzadko

Ogólnie prosze o jadłospis dla osoby która chce sobie wyrobic mieśnie. Jeżeli ktoś mi podpowie co mam zmienic w swoim jadłospisie niech śmiało pisze. Czekam na propozycje
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 1924 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 22174
Ja Ci coś napisze. Przeczytaj to:
https://www.sfd.pl/10_wskazówek_żywieniowych-t315293.html

i naucz się tego na pamięć. niech to będzie twój kodeks do 17 roku życia bo od tego momentu będziesz mógł ruszyć z normalną dietą i treningiem siłowym.

pzdr.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 103
Bardzo mi to nie pomogło :) Nie mam 17 lat żeby sobie takich rzeczy samemu kupowac i przyżadzac. Dlatego tutaj pisze, tego posta juz czytałem o to nie raz. Może inaczej, co musze zmienic w swoim jadłospisie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 1924 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 22174
spożywaj takie produkty:
Węglowodany:ryż brązowy/biały, kasza gryczana/jęczmienna,płatki owsiane, chleb razowy

Białko:drób,nabiał,jajka,wołowina,ryby,jogurty/kefiry/mleko(jako dodatki)

Tłuszcze:oliwa z oliwek,orzechy włoskie/migdały/pestki dyni,olej lniany
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 103
I mam jeśc wtedy kiedy jestem głodny ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 1163 Wiek 47 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 13357
A kiedy jesteś głodny?
Bo patrząc na aktywność fizyczną, to jest ona duuuża jak na Twój wiek. Więc odpowiednio dużo powinieneś jeść.
Unikaj słodyczy, spożywaj dużo ww o niskim IG - namawiaj mamę, czy kto tam gotuje, żeby był ryż brązowy, kasza jęczmienna itp.
Jedz sporo potraw białkowych - jaja, mięso, ryby, twarogi. Ale bez przesady. Spożywaj tzw. zdrowe tłuszcze - oliwa, orzechy, tłuste ryby. Bez przesady też.

Przypuszczalnie nikt Ci nie ułoży diety ze względu na Twój wiek i fakt, że jesteś kulinarnie uzależniony od rodzinnych posiłków.

10 wskazówek żywieniowych potraktuj jako wytyczne i na ile możesz, to je stosuj.

Ale uwaga - już, lub za kilka miesięcy, zacznie się czas rewolucji hormonalnej, która wpłynie znacząco na to, jak organizm będzie gospodarował pożywieniem. Wtedy nie ma prostych recept.

Trzymam kciuki. Powodzenia!

Denerwować się, to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 103
Moja mam jest zdania że skoro chce cwiczyc nie cwicze, byle bym sie zdrowo odżywiał :) Dzięki za wskazówki. A takie moje jeszcze jedno pytanie, czy od czasu do czasu moge sobie na jakies słodycze czy popcorn pozwolic ? Rzadko jem takie rzeczy ale czy czasami moge ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 103
A i czy soki owocowe typu karotka, są dla mnie wskazane ? Ja ogólnie po równo pije wody, zielonej herbaty i soków. Czy to dobre podejście ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1777 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 29465
coś mi się wydaje niemożliwe z tymi brzuszkami :)
Co do słodyczy to pewnie że możesz sobie pozwolić
Co do napojów to pij dużo wody, soki staraj się pić naturalne bez dodatków cukru
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 103
Nie tylko ty nie mozesz uwierzyc, ale jest to możliwe. Od 3 lat robie brzuszki i pierw zaczeło sie od 50 w dwóch seriach :) Wystarczy chciec
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta a kulinaria .... pomocy!

Następny temat

jaka sylwetka?

WHEY premium