SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

WODA : TRUCIZNA LUB LEKARSTWO

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 28382

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1130 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 12734
CIEKAWOSTKA

Problem dotyczy techniki picia wody , której większosc z nas nie zna a powinna. W ciągu dnia tracimy około 3 litrów wody, np. przy mówieniu bo przecież wydychamy wodę w formie pary, poprzez wydalanie właściwe a więc kał bądź skórne, poprzez pot, poprzez nerki, itp.

Każdy powinien nauczyc się pic wodę i bynajmniej nie jest to głupi żart panowie.

Otóż kardynalnym błędem jest gdy podczas treningu, czy też bezspośrednio po wysiłku bądź nawet w czasie normalnych zajęc w ciągu dnia wlewamy w siebie kilka litrów traktując przełyk jako lejek do pojemnika zbiorczego - żołądka.

Wodę powinno się pic w taki sposób, iż nabrawszy jej w usta dynamicznie płuczemy jamę ustną, gardło tak jakbyśmy chcieli wypłukac resztki pożywienia. Wyobraźcie sobie wiórki kokosowe, które chcecie usunąc z przestrzeni międzyzębowych. Dopiero po kilku takich ruchach przełykamy wodę.

Tak mnie uczono spożywac wodę w wojsku a główną przyczyną było niedopuszczenie do szoku organizmu na gwałtowną i znaczną dawkę płynu co może w prostej linii prowadzic do wielu - krótkotrwałych co prawda, ale nie najmilszych - niedogodności, np. bólu głowy, biegunki, itp. Pomijam, iż poprzez wrażliwą jamę ustną i gardło woda jest efektywnie przyswajana dlatego przepłukanie służy również i temu celowi. Pamiętajmy, że jeśli to zimna woda bądź lodowata to w wyniku tych 2 - 3 sekund pobytu w ustach przed przełknięciem ogrzewamy ją co również jest istotne.

I coś jeszcze co zapamiętałem. Jeśli odczuwasz pragnienie to oznacza, że popełniasz istotny błąd ... Błąd ten jednak nie równa się odczuciu głodu, które również nie należy do prawideł postępowania. Dla sceptyków, porównajcie jak długo przeżyje człowiek bez jedzenia a jak długo bez wody, dobitniej, spójrzcie jaki procent wody nosimy w sobie a wszystko okaże się jasne. Dlatego jeśli jesteś spragniony to oznacza, że właśnie się zapaliła kontrolka, że musisz uzupełnic płyny, ale uzupełnic umiejętnie, płucząc jamę ustną pijąc powoli. W następstwie odczucia bądź jak wcześniej napisałem owej zapalonej kontrolki pijemy - to oczywiste - , ale z całą pewnością robimy to za późno. Sztuką - nie aż tak wielką znowu - jest zapomniec co to oznacza odczucie pragnienia, aby gospodarka wodna nie musiała kulec a mózg zapalac kontrolek.


Zmieniony przez - sergiusz w dniu 2006-06-06 14:10:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 3246 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 14357
A to fakt

misiek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 269 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1231
Lugh: mozna przelac 'na pozniej'
to przecierz nadal woda

Wpisz maksymalnie 3 linijki do 120 znaków w każdej. Podpisy są dynamiczne - jeśli gdzieś wyjeżdżasz, tutaj możesz umieścić odpowiednią informację.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 322
Ciekawe no nie wiedzialem o tym kompletnie ze ma to jakis wplyw na organizm jak szybko sie pije. Tzn wiem ze jak sie bardzo zimna pije to lepiej ja w ustach przytzymac zeby ogrzala sie troche bo pozniej gardlo chore ale zeby na organizm wplywalo jakos znacznia to ciekawe bardzo....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
moi kumple nie piją wody prawie wogóle tylko cole zimną i szybko , wyglądają dobrze i nic im nie jest

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 269 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1231
mam kumpla co pali od podstawowki i nic mu nie jest

to znaczy ze palenie nie szkodzi tak?

Wpisz maksymalnie 3 linijki do 120 znaków w każdej. Podpisy są dynamiczne - jeśli gdzieś wyjeżdżasz, tutaj możesz umieścić odpowiednią informację.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 785
Ja nieumiem pić

LOL żyją ponad 100 lat. Jedna babka w niedaleko mojej miejscowości żyła 112 lat a niesądze żeby wodę mroźiła
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 29 Napisanych postów 1286 Wiek 39 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 20408
fajny art ... konkretnie że śdrednia wieku tam 100lat ... a wszystko to za sprawą wody
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 266 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3962
rothen luknij sobie na moją wypowiedź i zajaż oco biega,kolega pod toba też ci napisał podobny przykład.Pozder
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 807 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 26013
a żeby otrzymać tą wode to mogę przegotowaną wlać do butelki zamrozić i odmrozić?i czy to wtedy będzie ta woda?
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Jaki powinien byc czas pomiedzy zakonczeniem treningu a jedzeniem

Następny temat

dieta

WHEY premium