SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

WODA : TRUCIZNA LUB LEKARSTWO

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 26958

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 4027 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16307
Woda wewnątrz nas
W naturze istnieje 135 rodzajów wody.W komórkach naszego organizmu woda
znajduję się pod specjalną postacią , którą nazywamy "strukturowaną".Każdy inny płyn, który dostaje się do naszego orgaznimy musi być przetworzony i oczyszczony .Podczas tego procesu orgaznim traci znaczną ilość energi.

WODA ,KTÓRĄ PIJEMY
Woda którą pijemy, zwiera w dużych ilościach nierozpuszczalne w naszym organiźmie sole wapnia i żelaza.Łatwo się można o tym przekonać , gdy popatrzymy na osad w naszym czajniku w którym gotujemy wodę.Wszystkie szkodliwe substancje ,które znajdują się w wodzie, przypalone resztki pokarmowe (z mięsa , z zup,itp)dostają się razem z wodą do organizmu co ułatwia tworzenie się w naszym organiźmie szkodliwych złogów,których jest mu się niezwykle trudno pozbyć.
Wodę się chloruje.Chlor- to gaz trujący, gromadząc się w organiźmie powoli go zatruwa .Chloru nie da się zlikwidować poprzez gotowanie.Dlatego by przyrządzić wodę do picia lub herbaty czy kawy należy użyć przegotowanej wody,która wcześniej postała minimum 2 -3 godziny (żeby trujący chlor się ulotnił).
W zwykłej wodzie wodociągowej znajdują się się domieszki promienio twórcze.Te domieszki również nie są eliminowane poprzez, gotowanie.Kiedy gotujemy wodę to niszczymy wiele szkodliwych substancji, ale razem z nimi aktywny tlen, którego tak bardzo potrzebuje nasz organizm.Podczas gotowania woda staje się "martwą",ponieważ zmienia swoją naturalną strukturę.Jest pozbawiona tej cennej informacji , którą posiada z wnętrza ziemi.Dlatego też ciągłe stosowanie wody goptowanej również nie jest bezpieczne dla organizmu.
WODA MINERALNA
W ostatnim czasie wiele osób ciągle pije i przygotowuje posiłki na wodzie mineralnej.W składzie wody mineralnej spotyka się jednak także sole i domieszki ,których orgaznim ludzi nie jest w stanie przyswoić.Niektóre z tych soli w ogóle nie są wydalane z organizmu.Mogą się gromadzić w mięśniach i stawach,powodując ich deformację.Wodę mineralną można pić przez jakiś określony czas,w ciągu 2-4 tygodni,poczym należy koniecznie zrobić przerwę na 2-4 miesiące.Szczególnie niewskazane jest ciągłe picie wody mineralnej przez dzieci,ponieważ szkodzy z tego będzie znacznie więcej niż korzyści.
A więc jaką wodę powiniśmy pić?


"STRUKTUROWA" woda - najkorzystnieja dla zdrowia

Najkorzystniejsza dla człowieka jest woda "strukturowana".
W przyrodzie spotyka się taką wodę w warzywach,owocach,ich sokach i roztopionym lodzie.Uczonych zainteresował fakt : dlaczego Jakuci naród z północy Rosji,mają średnią długość życia ponad 100 lat.Kal się okazuje nie posiadają wodociągów ani studni,spożywają niewielką ilość warzyw i owoców, w ogóle bardzo skromnie się odzywiają i właściwie wcale nie chorują.Rozwiązanie zagadki okazało się bardzo proste
- przez wszystkie wieki Jakuci korzystali z wody ,tnąc lód na płyty.
Co zostało stopione przez słońce,to pili.

WODA Z LODU
Każdy z nas wie,że starość rozpoczyna się od zmarszczek.A zmarszczki pojawiają się wtedy ,gdy komórki naszego organizmu zaczynają wysychać.Jedną z podstawowych przyczyn starzenia się jest utrata przez orgaznim zdolności przyswajania i przetwarzania wody,którą spożywamy
U osoby dorosłej proces rozrastania się kości już się zakończył.Dostarczone do organizmu zbędne ilości soli i wapnia z pożywieniem i wodą zaczynają się odkładać w naczyniach krwionośnych i stawach.To prowadzi do zaburzeń krwiobiegu,chorób układu pokarmowego,pojawienia się kamieni na wątrobie,w nerkach i stopniowego stanu chorobowego całego orgaznimu.
Żeby powstrzymać proceś starzenia się i zawsze młodo wyglądać należy nauczyć się przygotowywać i spożywać wodę z roztopionego lodu.

PRZYGOTOWANIE "stukturowanej" WODY Z ROZTOPIONEGO LODU.

Zwykłą wodę wodociągową nalać do garnuszka o dowolnej objętości, zagotować,przykryć pokrywką,ostudzić i wstawićdo zamrażalnika o temepraturze -4C na 2-3 godziny.Po tym jak woda zamarznie,przebić powstały lód,a wodę zlać.Otrzymana woda posiada właściwości "strukturowanej:.Pod względem swojego składu jest dokładnie taka sama ,jak woda znajdująca się w komórkach naszego organizmu.
Przygotowanie strukturowanej wody zimą jest bardziej uproszczone.Wystarczy tylko postawić za oknem lub na balkonie naczynie z przegotowaną wodą i następnie gdy wod zamarznie nie podgrzewając jej dać wodzie się roztopić.Nawet jedna szklanka wody z roztopionego lodu wypita na czczo codzienie znacznie poprawi państwa samopoczucie i wygląd zewnętrzny .Szczególnie korzystnie (zdrowo)jest pić wodę z roztopionego lodu ludziom w podeszłym wieku , ponieważ wymywa ona z orgaznimu nie tylko złogi ,ale również stare i martwe komórki ,co stanowi wspaniałą profilaktykę przeciwko różnym schorzeniom nowotworowym.

JAK PIĆ WODĘ ?
Najlepiej pić wodę zaraz po przebudzeniu, ale najpierw trzeba wypłukać usta,a następnie już można wypić 1/2 - 1 szklankę wody.Lepsza jest woda z roztopionego lodu.Wskazane jest pić ją małymi łyczkami.
Wiele osób ma nawyk popijania podczas spożywania pokarmów.Lepiej jest tego nie robić ,ponieważ woda,dostajac się do żołądka rozpuszcza soki zołądkowe i powoduje zaburzenie procesów trawiennych.Ciągły nawyk popijania podczas jedzenia prowadzi do powstawania gazów , wzdęć i zaparć.Wszelkie płyny najlepiej jest przyjmować na 15-20 minut przez jedzeniem i 1 godzinę po jedzeniu.

Jeśli po jedzeniu odczuwacie suchość w ustach to trzeba kilka razy przepłukać usta.Jeśli suchość się utrzymuje to mozna wtedy zjeść jedno jabłko.Jabłka należy jeść razem ze skórą(przedtem powinno oczywiście dokładne umyte).Oprócz tego jabłko trzeba jeść razem z nasionkami i komorą nasienną i wypluwać tylko to,czego nie można przeżuć.W komorze nasiennej jabłka i nasionkach znajduje się dużo jodu i innych cennych pierwiastków, które są tak niezbędne dla naszego organizmu.
Jest naukowo dowiedzione,że w 6 nasionach jabkła znajduje się dobowa dawka jodu.

Artykuł jest z ksiązki " JAK ŻYĆ DŁUGO I ZDROWO"
Autor: Michał Tombak
Bestseller roku 2000
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 4027 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16307
To taka ciekawostka o wodzie , w artykule moga się pojawić błędy bo przepisywałem własnorecznie. Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 398 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4529
W sumie ciekawy artykuł. Łap SOGa.
Ale niestety za dużo uproszczeń. Autor nie wziął pod uwagę zapotrzebowania na różne składniki mineralne np. wapń u sportowców (kulturystów szczególnie) czy to amatorów czy zawodowców. Tak samo jak z utratą płynów, a wraz z nimi cennych składników podczas treningów lub dużego upału, które niestety trzeba uzupełniać. A tak powstało uogólnienie że takie i takie składniki są be.

(L)-To My

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 4027 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16307
Dokładnie jak to czytałem pierwszy raz to tym samym pomyślałem , autor wział to bardzo ogolnie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 256 Napisanych postów 13305 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 45257
nie wiem ja tam pijam zielone herbaty i dużo wody mineralnej...czssami dodaje sobie cytryne dla smaku...i nic mi nie jest

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 136 Napisanych postów 9203 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 29034
dobre sogaczii powedrowal!

http://www.smoczyjezdzcy.pl - Smoczy Jeźdźcy - darmowa gra MMORPG w przeglądarce - polecam!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 162 Napisanych postów 12853 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 43234
był kiedyś podobny nawet niewiem czy nieidentyczny ale sog

jeżeli pomogłem , Ty pomósz mi wejdz w link i się zarejestruj http://www.AWSurveys.com/HomeMain.cfm?RefID=krzakzak 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1360 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 30802
mnie sie podoba nie wiedziałem sporo rzeczy stad

SOG

Ready to drift now
And I feel myself slipping inside you
=mafia.kapcie.sfd.pl= http://www.sfd.pl/1/images2005/20050914151429.jpg 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 6889 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 100566
bardzo fajny artykuł ide zamrozić wode
sog jak wejdzie

Zmieniony przez - buby77 w dniu 2005-07-06 10:15:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1820
Mam takie pytanie do autora wodnego tematu. Czy mozesz wyjasnic jakim cudem gaz, oraz domieskzi promieniotworcze w cudowny sposob znikaja z wody wodociagowej po jej zamrozeniu ? Znam sie troche na chemii i prawde mowiac wyjade mi sie to nie mozliwe. No chyba ze do naszego kranu podlaczymy cudowny filtr z TV Mango ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5135 Napisanych postów 69827 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 715396
Masz soga za prace, mi by sie nei chcialo przepisywac recznie.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Jaki powinien byc czas pomiedzy zakonczeniem treningu a jedzeniem

Następny temat

dieta

Water