SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

VASOBOLAN

temat działu:

Hi Tec Nutrition

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 17525

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez jabolcokk z działu Hi Tec Nutrition & Peak Performance.
Zgłoś naruszenie
jabolcokk A.Jabłoński
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 23197 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 224120
VASOBOLAN

Potężny stymulator syntezy tlenku azotu. Niezbędny między cyklami kreatynowymi.Vasobolan to najsilniejszy na rynku stymulator syntezy tlenku azotu (NO) w organizmie.

Rola tlenku azotu w przypadku metabolizmu wysiłkowego:
1. Rozszerzenie naczyń krwionośnych - w trakcie trwania wysiłku fizycznego do komórek mięśniowych łatwiej dostaję się tlen i substancje odżywcze a szkodliwe produkty przemiany materii m.in.: mleczany skuteczniej są usuwane. Kulturysta odczuwa silne napompowanie mięśni krwią, przyrost siły i wytrzymałości mięśniowej podczas treningu. W warunkach spoczynkowych, przy optymalnej podaży białek, zwiększony przepływ krwi przez mięśnie umożliwia silny napływ aminokwasów do tkanki mięśniowej i wzrost syntezy białek mięśniowych w czasie regeneracji potreningowej.
2. Wywoływanie skurczu włókien mięśniowych wraz z ATP - przyrost siły, wzrost wydajności treningu
3. Stymulacja procesów naprawczych w uszkodzonej tkance mięśniowej - szybsza regeneracja potreningowa
Jedynym substratem w syntezie tlenku azotu jest arginina. Vasobolan dostarcza potężnej dawki argininy, prekursorów syntezy argininy takich jak: cytrulina, ornityna, - ketoglutaran. Ponadto -ketoglutaran hamuje rozpad argininy w wątrobie, zwiększając jej biodostępność dla mięśni oraz, wraz z jabłczanem, generuje dużą ilość energii, powstałą w cyklu Krebsa. Doskonałym uzupełnieniem zadań tlenku azotu jest zastosowanie ekstraktu Coleus Forskohli,

Vasobolan zawiera glukoronolakton, który jest prekursorem syntezy rybozy, dzięki czemu wspomaga działanie tlenku azotu i ekstraktu Coleus Forskohli.

Ważnym aspektem działania NO jest jego biodostępność w komórkach. Zastosowany w preparacie ekstrakt z zielonej herbaty, pestek winogron i rutyna ogranicza negatywne działanie „wolnych rodników" i dezaktywacje tlenku azotu. Ponadto OPC, pochodzące z pestek winogron, bezpośrednio stymulują syntezę tlenku azotu oraz, wraz z rutyną, zwiększają elastyczność naczyń włosowatych, umożliwiając im pokonanie dużego oporu napływającej do mięśni krwi.

Arginina, poza syntezą tlenku azotu i kreatyny, rozkładana jest przez arginazę do ornityny.
W preparacie zastosowaliśmy rewolucyjny i bardzo skuteczny inhibitor arginazy- L-norwalinę, który, hamując konwersje argininy do ornityny, zwiększa wykorzystanie jej do syntezy kreatyny oraz tlenku azotu.

Preparat jest niezbędny w przerwach między cyklami kreatynowymi, gdyż umożliwia szybki powrót organizmu do syntezy endogennej kreatyny oraz zwiększa ekspresję transporterów kreatyny na powierzchni komórek mięśniowych
Poszczególne składniki preparatu takie jak: betaina, arginina i prekursorzy argininy uruchamiają ponowną syntezę endogennej kreatyny a dodatkowo kwas guanidynopropionowy (analog kreatyny) zwiększa ekspresję białek transportujących kreatynę z krwiobiegu do komórek mięśniowych
Doskonałym uzupełnieniem powyższych składników jest produkt degradacji leucyny - -ketoizokapronian, który przekształcany jest do HMB, dzięki czemu hamuje katabolizm wysiłkowy, zmniejsza uszkodzenia mięśni a także przyspiesza regenerację potreningową u bardzo intensywnie trenujących sportowców.
Vasobolan zawiera bardzo ciekawy, fizjologicznie aktywny dipeptyd (połączenie argininy z kwasem piroglutaminowym) piroglutarginę, która jest skuteczną alternatywą dla anabolików farmakologicznych

Kwas piroglutaminowy:
1. Pobudza Centralny Układ Nerwowy do intensywnej pracy (działanie energetyzujące)
2. Poprawia energetykę komórek mięśniowych (zwiększa gromadzenie energii w ATP)
3. Stymuluje syntezę białek (zwiększa wychwyt aminokwasów przez komórki, pobudza pracę rybosomów - odpowiedzialnych za syntezę)
4. Hamuje katabolizm tkanki mięśniowej (hamuje działanie lizosomów - odpowiedzialnych za uwalnianie enzymów trawiennych)
5. Nasila przechodzenie argininy do mózgu, potęgując jej efekt stymulujący działanie hormonu wzrostu

Wykazano w badaniach szczególną aktywność anaboliczną piroglutarginy, co może być związane z synergizmem działań obu substancji.

Vasobolan
Środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego. Produkt przeznaczony jest dla sportowców.

Składniki:
Chlorowodorek L-argininy, żelatyna spożywcza, α-ketoglutaran L-argininy, jabłczan argininy (Di-), piroglutargina, α-ketoglutaran L-ornityny, L-cytrulina, jabłczan L-cytruliny, glukuronolakton, kwas 3-guanidynopropionowy, substancja przeciwzbrylająca: stearynian magnezu, betaina, ketoizokapronian L-argininy, ekstrakt z pestek winogron (źródło OPC), ekstrakt z zielonej herbaty (źródło EGCG), ekstrakt z chilli (źródło kapsaicyny), ekstrakt coleus forskohlii, ekstrakt gryki (źródło rutyny), L-norwalina, niacyna (nikotynamid), witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny), witamina B12 (cyjanokobalamina), kwas foliowy.

Wartość energetyczna w: 6 kapsułkach (1 porcja)

59 kJ / 13,9 kcal

Wartość odżywcza w: 6 kapsułkach (1 porcja)
Białko: 2,68 g
Węglowodany: 0,35 g
Tłuszcz: 0,19 g

Składniki szczególne w: 6 kapsułkach (1 porcja)
Betaina 350 mg
L-cytrulina 350 mg
Jabłczany L-cytruliny 350 mg
Glukuronolakton 350 mg
Kwas guanidynopropionowy 350 mg
Chlorowodorek L-argininy 350 mg
α-ketoglutaran L-argininy 350 mg
Jabłczan argininy 350 mg
Ketoizokapronian L-argininy 350 mg
Piroglutaminian L-argininy 350 mg
α-ketoglutaran L-ornityny 350 mg
Oligomeryczne
Proantocyjanidany (OPC) 100 mg
Gallusanian
epigalokatechiny (EGCG) 100 mg
Ekstrakt coleus forskohlin 100 mg
Rutyna 40 mg
Kapsaicyna 10 mg
L-Norwalina 10 mg

Witaminy w: 6 kapsułkach (1 porcja)
Niacyna 54 mg / 300%
Witamina B6 3,0 mg / 150 %
Kwas foliowy 600 μg / 300%
Witamina B12 1,5 μg / 150 %
*stopień realizacji zalecanego dziennego spożycia (RDA)

Vasobolan to najsilniejszy na rynku stymulator syntezy tlenku azotu (NO) w organizmie. Kulturysta odczuwa silne napompowanie mięśni krwią, przyrost siły i wytrzymałości mięśniowej podczas treningu. Dodatkowo preparat jest niezbędny w przerwach między cyklami kreatynowymi, gdyż umożliwia szybki powrót organizmu do syntezy endogennej kreatyny
Sposób użycia: 6 kapsułek dziennie. Popijać wodą.
Najlepiej spożyć przed końcem i nr partii- informacje na etykiecie.

Warunki przechowywania: Po otwarciu przechowywać w suchym i chłodnym miejscu. Chronić przed światłem. Po użyciu opakowanie należy zawsze zamykać!

Masa netto 216 g (240 kaps./900 mg) = 40porcji


http://www.hitec.home.pl/produkty_lista/produkty_o_specjalnym_przeznaczeniu/hitec_vasobolan,p1977735144

Nasza cena: 84.9 zł

Zmieniony przez - jabolcokk w dniu 2008-08-14 00:11:22
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 45
przecież od dawna po przypałach HI TECU jak okazało się, że sypali pszenicę zamiast białka to ja nic nie tykam od tej słabej firmy robiącej ludzi w jajo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 107 Napisanych postów 25330 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 182786
po kilka form jednej substancji na etykiecie
a w rzeczywiscosci ciekawe jak jest...
przycioaga wzrok napewno bo ladnie wygalda taki sklad
imo nieekonomiczne

"Mniejsi i więksi,równi i równiejsi,jedni używają mózgu drudzy używają
mięśni,lub obu jednocześnie,Ci są tu najlepsi bezsprzecznie,a i tak nie żyją wiecznie ... "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2500 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 57055
I piecze żołądek po spożyciu, do tego w bonusie lekka zgaga.

Ale działa. Tylko dawkę trzeba zwiększyć, bo po 6 kapsach czuć tylko piekący żołądek i nic więcej. Przy moich 92 kg większą pompę zaczynam czuć po min. 9-10.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jabolcokk A.Jabłoński
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 23197 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 224120
Ja po 10 kapsach z kawa czuje bardzo dobra pompe po 12 to juz bajka pieczenie jest po chili i trwa około 15-20 min ALE za to jaki trening można przeprowadzić - BAJKA .

Skład jest Bardzo Dobry a Przede Wszystkim Działa i Czuć Moc

i jest Ekonomiczne cena 84,90zł w detalu za 240 kapsułek - na sfd pewnie taniej bedzie.

rzy dawkowaniu 10 kapsułek przed treningiem starczy na 24 treningi przy 3 treningach tygodniowo starczy na 8 Tygodni.Czy wrzodowcy powinny unikać pikantnych potraw?


W raporcie opublikowanym przez "Digestive Diseases and Sciences" przedstawiono sprzeczny z powszechnym przekonaniem wniosek, iż kapsaicyna przyspiesza przepływ krwi w ściankach żołądka, co może pomagać w leczeniu wrzodów. Ostre potrawy mogą spowodować nieoczekiwane korzyści zdrowotne. Pikantne jedzenie nie powinno być wskazywane, jako przyczyna wrzodów i innych dolegliwości gastrycznych. W rzeczywistości, twierdzenie wprost przeciwne może być prawdziwe.
W badaniach medycznych udowodniowo, iż kapsaicyna wspomaga trawienie i chroni żolądek przed wrzodami oraz działaniem alkoholu. Nic więc dziwnego, iż tequilla i ostre jedzenie wsprawiają w dobry nastrój.

Kapsaicyna ma zastosowanie w medycynie od wieków. Ostre chili były jedną z pierwszych roślin hodowanych w Stanach. Archeologowie uważają, iż w Meksyku jadano chili już 7000 lat p.n.e. Głównym składnikiem starożytnych środków przeciwbólowych i innych leków była kapsaicyna.


źródło - http://www.ostrakuchnia.pl/content/view/103/63/

Kolejne wieści dotyczące różnych sposobów walki z rakiem przekazał serwis Telewizji Polskiej. Wynika z nich, że Kapsaicyna, pikantny składnik papryki, skłania komórki raka prostaty do samobójstwa. Informacje takie ukazały się na łamach pisma „Cancer Research”. TVP informuje, że badacze z Cedars–Sinai Medical Center wykazali, że pod wpływem kapsaicyny w 80 proc. komórek raka włączał się mechanizm prowadzący do samozniszczenia. Także obserwowane u genetycznie zmodyfikowanych myszy guzy prostaty, leczone kapsaicyną, zmniejszały się. Stosowana dawka odpowiadałby u człowieka wagi 90 kilogramów – dawce 400 miligramów trzy razy w tygodniu. Tyle kapsaicyny zawarte jest w 3 do 8 najostrzejszych papryczek habanera.


Sproszkowany Owoc Cayenne

Rodzimi Amerykanie od 9 tysięcy lat stosowali pieprz cayenne jako jedzenie jak również w medycynie tradycyjnej. Gorący i pikantny smak pieprzu cayenne powstaje z powodu składnika znanego jako kapsaicyna. Dzięki niemu cayenne smakuje ostro rozgrzewająco.

Kapsaicyna właściwie pobudza region mózgu, który w efekcie obniża temperaturę ciała. Faktycznie, wielu ludzi w podzwrotnikowych i tropikalnych klimatach używa pieprz cayenne regularnie, ponieważ to pomaga im tolerować gorąco.


Pieprz Cayenne stosowany był w medycynie indyjskiej - Ayurvedic, w chińskiej, japońskiej i koreańskiej, jako środek dla problemów z trawieniem, do pobudzania apetytu, na bólu mięśni i odmrożenia. Dzisiaj, pieprzu cayenne stosuje się, by złagodzić ból łączony z takimi chorobami jak artretyzm, neuralgia (rwa kulszowa, zapalenie nerwu trójdzielnego, zapalenie nerwów obwodowych, ischias), gonty ( półpasiec, Opryszczki, łuszczyca) i inne bolesne skórne problemy oraz rak.
Łagodzi ból po amputacji sutka lub innych zabiegach chirurgicznych, ból zęba, ból głowy, stany zapalenia ucha, wspomaga zapobiegać wrzodom oraz rakowi żołądka, w stanach zapalnych pęcherza lub podczas chronicznych chorób układu moczowo-płciowego.

Chroni przed wylewami i atakiem serca.
Uważa się, że przyspiesza też czynność serca bez zwiększania ciśnienia krwi, chroni przed wylewami i atakiem serca. Kapsaicyna poprawia przepływ strumienia krwi do serca np. w przypadku choroby serca, miażdżycy tętnic (zator blokujący arterie do serca) i zmniejsza ryzyko arytmii.

Procesy przemiany materii - utrzymanie właściwej wagi ciała.
Brytyjscy naukowcy dowiedli, że cayenne przyspiesza proces przemiany materii i może przyczyniać się do spalania większej ilości kalorii. To dlatego, że kapsaicyna w cayenne należy do substancji tzw. thermogenic, które pozwalają Tobie spalić nadmiar z jedzenia, szczególnie kiedy zjadasz tłusty posiłek. Z tego powodu, różne suplementy na stratę wagi, często zawierają kapsaicynę.

Kapsaicyna jako alkaloid o właściwościach antyoksydantów, uniemożliwia substancjom toksycznym mutację komórek, która mogłaby doprowadzić do rozwoju nowotworu.

Cayenne wzmaga działanie innych ziół, wspomaga procesy trawienia i działanie organów wydzielniczych organizmu.
Powyższe substancje, współpracujący z CaliVita®International naukowcy, połączyli w preparacie SMOKERADE, gdzie kapsaicyna jest kluczowym składnikiem. W skład Smokerade dodatkowo wchodzą inne znane i cenione antyutleniacze oraz substancje o właściwościach oczyszczających organizm: witaminy E i C, koenzym Q10, cynk i selen. Czyni to z tego produktu doskonałą ochronę przed szkodliwymi substancjami, których przecież nie jesteśmy w stanie uniknąć we współczesnym świecie.


źródło http://www.faceci.com.pl/smokerade.html

A wogóle znalazłem coś Dobrego eheh Jak Chcecie sobie polepszyc humor to zarzuccie Vasobolan

Pikantność pod lupą
Co jednak sprawia, że jedzeniu potraw z chili towarzyszy tak dobrze znane pieczenie? Okazuje się, że kapsaicyna „oszukuje” nasz mózg, aktywując receptory komórek nerwowych. Tych samych, które reagują na oparzenia i są odpowiedzialne za towarzyszące im odczucia bólu i gorąca.

Oczywiście nawet w najbardziej pikantnych daniach stężenie kapsaicyny nie jest znaczne i dlatego zazwyczaj odczuwamy co najwyżej – choć czasem bardzo dokuczliwe – pieczenie. Co więcej, jest ono przyczyną poprawy nastroju.

Dzieje się tak dlatego, że w odpowiedzi na ból, nawet tak nieznaczny, organizm produkuje endorfiny - hormony, które mają za zadanie uśmierzyć ból, a przy okazji powodują poprawę humoru. Uczucie to zna każdy, kto od czasu do czasu lubi zjeść ostro.

Zdrowo ostre
Na tym nie kończą się jednak dobroczynne właściwości kapsaicyny. Warto nasze dania przyprawiać chili także z innych powodów. Umiejętność zmuszania organizmu, by produkował endorfiny, jest przydatna w łagodzeniu wielu bólów. Wykorzystano ją zresztą do produkcji licznych przeciwbólowych preparatów, najczęściej maści stosowanych w przypadku urazów.
Naprawdę jednak szokujące rezultaty przyniosły badania naukowców z Nottingham University. Odkryli oni, że cząsteczki kapsaicyny działają specyficznie na komórki nowotworowe, powodując ich obumieranie. Zanim powstaną przeciwnowotworowe leki z kapsaicyną, potrzeba wielu badań, jednak już dziś nie zaszkodzi dorzucić do naszych potraw odrobinę


źródło - http://www.zdrowie.foody.pl/strony/1/i/742.php

Zmieniony przez - jabolcokk w dniu 2008-08-22 10:09:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 107 Napisanych postów 25330 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 182786
maly shock starczy na 22 treningi
za 99 zl w detalu (a wiemy jak wyglada oficjalna cena shocka i ta nieoficjalna )a ze za lekko wieksza kwote dostaniesz duzego (50 porcji) + nie trzeba pic dodatkowej kawy
to o ekonomi tu nie wypada mowic

Zmieniony przez - Pitt Bull w dniu 2008-04-18 14:04:52

"Mniejsi i więksi,równi i równiejsi,jedni używają mózgu drudzy używają
mięśni,lub obu jednocześnie,Ci są tu najlepsi bezsprzecznie,a i tak nie żyją wiecznie ... "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jabolcokk A.Jabłoński
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 23197 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 224120
Tutaj masz 20 porcji po 12 kapsułek i 40 porcji po 6 kapsułek

Brałeś ?

Ja Brałem i Kopie Bardzo Dobrze, A Kawe Rozpuszczalna mozna kupic za grosze (bo dawka kofeinny w innych suplach dla pijacych normlanie kawe jest nie wielka)
Wiec prosze cie nie wypowiadaj sie w kazdym temacie nagatywnie we wszsytkim w naszym dziale bo połowy suplementów nigdy nie próbowałeś. Pozatym Shocka tez mozna zwiekszyc porcje zeby lepiej go czuc i wyjdzie na krótszy cykl. Normalna sprawa.

Jedyny Mankament to chwilowe pieczenie po chili zawarte w Vasabolanie.

Rób forme a nie narzekasz.

PZDR.


Zmieniony przez - jabolcokk w dniu 2008-08-16 17:37:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 107 Napisanych postów 25330 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 182786
wspolniales o kwesti ekonomi , i w kwesti ekonomi wcale nie jest tak wesolo jak mowisz

uwazam ze standardowy model klienta, ktory chce dokonac zakupu dobrego produktu , nawet nie bedzie sie zastanawial przy wyborze (daje tylko przyklad) shock/vasobolan

z drugiej strony tak jak pisalem wczesniej , etykieta napewno przyciagnie wielu

sam moze kiedys sprawdze wezme z kims na spole czy co zeby zobaczyc czy faktycznie jest chociaz ok

Pozdro

edit:
jak juz o probowaniu
a Ty probowales?
https://www.sfd.pl/HYPERFUSION-t396453.html


Zmieniony przez - Pitt Bull w dniu 2008-04-18 14:23:12

"Mniejsi i więksi,równi i równiejsi,jedni używają mózgu drudzy używają
mięśni,lub obu jednocześnie,Ci są tu najlepsi bezsprzecznie,a i tak nie żyją wiecznie ... "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 10982 Napisanych postów 50413 Wiek 28 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 57816
brałem całą tę linie
testowo
zaraz jak pojawila sie na rynku
chyba z 3 lata temu ( w sport-nutrition.pl)

nawet creapump extreme (nr 1 najgorszy smak staku na rynku w ostatnich 10 latach)
porcja masakra 25g substancji aktywnych
3 lata temu jakos to bylo albo nawet dalej

obecnie to antyk juz
choc wtedy mnie fascynował
jak i inne z serii
no ale świat od tego czasu ruszył z kopyta
peak nie

Zmieniony przez - BULMASTIF w dniu 2008-04-19 07:54:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2108 Napisanych postów 49893 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 492546
kiedys probowalem
pieczenie i odbijanie strasznie przeszkadza w treningu
pompa niezla
produkt ogolnie sredni
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 112 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2733
nie wspominam milo tego produktu, pompa mizerna i zgaga straszna

niestety
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 307 Wiek 32 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 2023
Vaselino'bolon :D - Problemy z jelitami i żołądkiem pompa porównywalnma do nitrix efx czyli średnia

Raz się żyje , Raz umiera

Nowy temat Wyślij odpowiedź
nutloveb