SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Uwaga - nadmiar skóry - zapraszam do czytania

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 24857

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 50 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2840
Witam, chciałbym opowiedzieć wam pewną historie.

Pewnego dnia Janowi - 90 kilogramowemu grubasowi, który wcześniej nie miał żadnego kontaktu ze sportem zaczęła znacznie przeszkadzać nadwaga. Wstydził się zdejmować koszulkę na basenie, przez swoją tusze był nieśmiały w stosunku do dziewczyn. Postanowił zabrać się za siebie i zrzucić zbędny balast (ok 20kg). Tak więc poczytał co nie co na forum SFD o zdrowym żywieniu i nawykach. Przestał opychać się słodyczami i wszelkim gównem. Zaczął stosować zasadę: śniadanie jedz jak cesarz, obiad jak król a kolacje jak żebrak (nie wspominając i drugim śniadaniu). Postanowił uprawiać także sport aby przyspieszyć proces chudnięcia. Niedługo potem Jan ważył już 70 kg przy wzroście 185. Po schudnięciu dość długi czas wydawało mu się, że nadmiar ciała jaki mu pozostał to tłuszcz, kontynuował więc odchudzanie wpędzając się w wir anoreksji i bulimii. W jego ciele nie było już prawie w ogóle tłuszczu, a ciało pozostało takie jak przedtem, strasznie rozlane.

Niestety takie przypadki zdarzają się ostatnio dość często. Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy, że po dość dużej redukcji skóra nie zmienia swoich rozmiarów i często wygląda jak warstwa tłuszczu, w dotyku jednak przypomina sflaczała piłkę plażową (mówimy tu o dość dużej redukcji, powyżej 15 kg).

A WIĘC UWAGA:
Po dużej redukcji, to co wydaje nam się tłuszczem jest zapewne warstwą skóry. W takim wypadku nie popełniajmy największego błędu, jakim jest dalsze odchudzanie. Możemy popaść - podobnie jak bohater opowiadania - w anoreksje, a nadal nie będziemy zadowoleni ze swojego ciała. Na nadmiar skóry wg mnie jest tylko jedno dobre i skuteczne rozwiązanie - siłownia. Sam schudłem 20 kg, jednak byłem strasznie rozlany. Skóra zwisała mi z brzucha i ramion. Postanowiłem coś z tym zrobić i zacząłem uczęszczać na siłownie. Dało mi to znakomite efekty. Skóra staje się coraz bardziej naprężona dzięki temu, że mięśnie rosną. Pozbyłem się już jej nadmiaru z ramion i klaty, pozostał mi jedynie trochę skóry na brzuchu, ale niedługo i to uda mi się zwalczyć.

PAMIĘTAJCIE WIĘC:
Najlepszym sposobem na pozbycie się nadmiaru skóry są ćwiczenia na siłowni !!!

Mam nadzieje, że mój artykuł pomoże kilku osobom. Sam miałem kiedyś taki problem i naprawdę nie wiedziałem co robić.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 61 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2607
...I dlatego powinno się do swojego planu redukcyjnego wprowadzić także min. 2 treningi siłowe tygodniowo.

Tematów z tym problemem jest na forum bardzo dużo (w teningu, urodzie oraz odzywianiu) a sensownych pomysłów jak wybrnąć z tej strasznej sytuacji jest dość niewiele. Popzostaja przede wszystkim: siłownia oraz inne sporty(np. basen, fitness), operacja oraz nie w pełni skuteczne kremy ujędrniające.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 50 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2840
Aha mam jeszcze pytanko - czy jeśli namiar skóry ma osoba młoda np. 15 lat to z wiekiem może on się zmniejszyć sam z siebie ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 3246 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 14357
pewnie ze tak, taka mloda osoba jeszcze sie rozwija

misiek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 48 Napisanych postów 19680 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 52823
Taki nadmiar skory to prze***ana sprawa:/ boje sie co ze mna bedzie po redukcji ale na razei mi sie do redukcji nei spieszy

Czy jest forma Czy nie!
Ja i tak KOKSUJE!
--==GAINER TEAM==--
AllianceBJJ

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 97
jaki byłby dobry plan treningowy w takiej sytuacji(chodzi o skóre nie o redukcje tłuszczu) i jaka dieta?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 191 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2371
Witam , mam jedno pytanie niechciałem specjalnie zakładać nowego tematu wiec napisze tutaj W sumie to nigdy nie przypuszczałem ze uda mi sie schudnać a jadnak pół roku temu zacisnołem piesci i udało mi sie zrzucić 16kg(dieta + aeroby) i teraz sie pojawia nastepny problem nadmiaru skóry głównie na brzuchu pozostałość po oponce ale wydaje mi sie za reszta też nie jest do końca OK ramiona klatka itd

Niestety niemam możliwośći chodzenia na siłke regularnie a trening siłowy w domu raczej odpada

Mam jeszcze nie skończone 17lat wiec czy skóra ma szanse jeszcze sama ładnie sie rozłożyć ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1548 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16018
Nie no w tym wieku masz o wiele większe szanse na zniknięcie fałdów. Raz, że pewnie jeszcze rośniesz, a dwa co wieczór brzuszki bym trzaskał, proste + skośne. To też z pewnością pomoże. Pompki też może robisz co wieczór. 15min ćwiczeń a z pewnością będzie pomocne.

Życie to niej**ajka...

Jestem ON przez cały rok-dietanabol 6 x ed.

Drobny cwaniak !

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

reduckja tluszczu czy pierw masa ?

Następny temat

Dysproporcje

WHEY premium