SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

SADŁO CZY NADMIAR SKÓRY?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5480

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 93 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 224
Witam

Właśnie doszedłem do wniosku że, pomimo lekkiej nadwagi, problemem może być u mnie nadmiar skóry. Google i faktycznie - taki problem występuje dosyć często u ludzi którzy kiedyś mieli nadwagę.

Nie wiem czy to mnie dotyczy. Gdy stoję i całkowicie poluzuję mięśnie brzucha, brzuch oczywiście odstaje. Gdy jednak napnę mięśnie brzucha, okazuje się że tego potencjalnego sadła jest nie aż tak wiele, i teoretycznie (czując palcami gdzie kończy się strefa "buforowa" a zaczynają mięśnie) brzuch będzie i tak odstawał nawet gdy pozbędę się całkowicie sadła. Czy to jest coś normalnego? Czy to chodzi o to że żołądek, mający swój rozmiar, zwłaszcza po posiłku, "rozpycha" się tam gdzie może, a anatomicznie może tylko do przodu?

Problem zaczyna się gdy siądę - wtedy nagle pojawiają się opony jak u maskotki Michelin. I teraz kwestia nadmiaru skóry - bo domyślam się że jednak mnie to dotyczy. Czy aeroby (powiedzmy bieganie, zwykłe albo HIIT), albo trening na siłowni (2-3 razy w tygodniu), ew jakiś ogólnorozwojowy sport (sztuki walki powiedzmy) mogą mnie uratować przed tym obrzydliwym dziedzictwem głupiego dzieciństwa gdy się żarło co popadnie?

Jestem na diecie montignac aktualnie (nie ortodoks, zasady diety często sie kłócą z moim stylem życia, ale generalnie staram sie nie łączyć węgli z tłuszczami, a węgle zazwyczaj o niskim IG, i oczywiście 3 posiłki dzinnie, ostatni najpóźniej o 19, plus 1,5 - 2,5 litra wody dziennie), jeśli to jest jakaś wskazówka

Będę bardzo wdzięczny za pomoc, chciałbym wreszcie móc zdjąć koszulkę w publicznych miejscach typu plaża, a nie zawsze wstydzić się za siebie.

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 28

Waga: 83

Wzrost: 180

Cel treningowy: zrzucenie sadła

Staż treningowy na słowni: miesiac

Uprawiane inne sporty: obecnie nie, kiedyś - sporty walki, taniec

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): Możliwy

Dieta: montignac

Przeciwskaznania medyczne: brak danych

Zażywane suplementy: brak
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1650 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10367
Twoje BMI to 23,9 a wiec w normie. To znaczy ze nie masz nadwagi. Co prawda BMI nie jest bardzo miarodajne, ale daje pewien zarys systuacji... A wiec skoro waga jest w normie, a masz za duzo tluszczu co widac na zalaczonym obrazku - to wskazuje moim zdaniem ze masz malo miesni...
Wydaje mi sie ze na kickboxingu nie zbudujesz zbyt duzo miesni...

Jesli nie przeszkasza ci ze bedziesz chudy, to mozesz nie chodzic na silownie i nie budowac miesni, ale bedzie trwalo wiecej czasu spalenie tluszczu i bedzie kosztowalo moim zdaniem wiecej poswiecenia. Miesnie zuzywaja wiecej energii po treningu a nawet w czasie spoczynku. Jak sie ma miesnie to latwiej spalac tluszcz.
Na spalanie tluszczu najlepsze sa regularne aeroby + dieta, ale nie redukcyjna, bo masy nie musisz redukowac. Pozatym jak sie stosuje diete zbyt silnie redukcyjna, to tluszcz sie nie chce spalac.

Polecam codziennie co najmniej 1h jazdy na rowerze, na weekend w miare mozliwosci ponad 2-3 godzin dziennie. Na rowerze mozna w ten sposob nieco zbudowac miesni w wybranych partiach ciala (glownie uda i lydki, i moze nieco muskulatury rak). Wazne zebys szybko nie pedalowal, lepiej z duzym obciazeniem a wolno krecic pedalami.
Jazda na rowerze raczej nie jest nudna i latwiej regulowac tetno. Ludzie biegajac czesto biegaja ze zbyt duzym tetnem i dlatego spalaja malo tluszczy, czesto spalajac miesnie (chyba ze chcesz wygladac jak maratonczyk?).
Do pomiaru tetna najlepiej kupic sobie zegarek - pulsometr - koniecznie z paskiem na klatke piersiowa:
ceny dla przykladu bardzo rozne:
od
http://www.allegro.pl/item686838949_pulsometr_stoper_kalorie_crane_sports_nowy.html
do http://www.allegro.pl/item689502413_nowy_polar_s_725_x_licznik_kadencja_pulsometr.html

Ja mam zegarek sigmy z paskiem i w zupelnosci wystarcza.
Cwiczenie z odpowiednim tetnem to podstawa.

Wiecej o doborze wlasciwego tetna znajdziesz pod:
https://www.sfd.pl/temat134387/

Powienienes cwiczyc z tetnem 60 - 70% HRmax, wg nowszej metody 65 - 75% HRmax. Wtedy najlepiej spalasz tluszcz.
Warto tez czasem robic interwaly, tzn np co 20 minut przez 3-4 minuty na maksa. Po jezdzie na rowerze koniecznie jakies bialko + weglowodany - o miesnie trzeba dbac.

___WYTRWALOSC_-_TO_PODSTAWA___SUKCESU_________
Dziennik odchudzania
i fotki z postepow w redukcji: http://www.sfd.pl/Blog/Dziennik_odchudzanie__jak_zrzucic_30kg_w_rok-t521970-s75.html
Foty - s.23, s.53, Podsumowanie s.75

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 370 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5425
moze zdjecie ? bedzie?

Garda na Wszystko i Wszystko Na Garde

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 93 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 224


Słuszna sugestia, ale oglądacie na własną odpowiedzialność

(dzieci nie próbujcie tego w domu)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 370 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5425
stary tzreba spalic fat ..

Garda na Wszystko i Wszystko Na Garde

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 93 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 224
To by była świetna wiadomość :)

Jakieś zalecenia co do spalania? Diety montignac + mż (mniej żreć)? Co jest najepsze do spalania tłuszczu ze sportów? Bieganie? Myślę żeby pójść na kick-boxing. Jakieś sugestie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2638 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12276
zapisz sie na silke cwicz fbw 3x w dni nie treningowe dorzuc 3x aeroby po 30-40 minut potem mozesz interwaly. dieta na ujemnym bilansie ale to inny dzial.

I come back...
Prawdziwi rzeźnicy wychodzą z piwnicy..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 370 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5425
no kickboxing dobra mysl (sam od pazdziernika zaczynam) tylkolicz sie ze mzoe byc ciezko napoczatku (masa?) ale ogolnie to silownia byla by dobrai moglbys lekko zazucic thermo speeda jakby byl dobry trening i dieta pod redukcje ?no i bieganie tez dobra opcja tak 3-4 x na week

Garda na Wszystko i Wszystko Na Garde

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 93 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 224
eeroo - interwały po aerobach w sensie: 40 minut aerobów potem intrwały, czy miesiąc aerobów, potem interwały?

fokusek - z tą masą naprawdę nie jest tak źle, jeszcze rok temu uprawiałem capoeirę i nieźle mi szło, tak że kickboxing może się udać.

A thermo speeda zarzucać przed czy po treningu? rano czy wieczorem? Jak się takie coś stosuje?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1650 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 10367
ze zdjec wynikalo by ze masz bardzo duza nadwage a tu wychodzi BMI=25,6, czyli prawie w normie. Wydaje mi sie ze masz za malo miesni i za duzo tluszczu. To jest czesty efekt po dietach odchudzajacych. Na poczatek poza wlasciwa dieta polecam 3-4x w tygodniu silownie na rozbudowe miesni. Jak zobaczysz w lustrze troche miesni to wsiadaj na rowerek co najmniej 4x w tygodniu przez co najmniej 1h. Z Silowni nie rezygnuj.

___WYTRWALOSC_-_TO_PODSTAWA___SUKCESU_________
Dziennik odchudzania
i fotki z postepow w redukcji: http://www.sfd.pl/Blog/Dziennik_odchudzanie__jak_zrzucic_30kg_w_rok-t521970-s75.html
Foty - s.23, s.53, Podsumowanie s.75

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 370 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5425
no tzn wiesz zobacz poki co jak reaguje organizm na te biegi plus interwały(sspadek masy ?) no i jak wmiare to ja bym dozucil tse razemz biegamitylko pwoli zaczynac zeby bodzce byly

Garda na Wszystko i Wszystko Na Garde

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 93 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 224
Tylko nadal nie wiem czy biegi i interwały robić w ciągu jednego treningu czy przez miesiąc normalnie pobiegać a potem katować interwały?

A jeśli w jednym ciągu (w jednym treningu), to ile takie interwały powinny trwać? Bo podejrzewam że po 30-40 minutach biegania mogę być trochę zmęczony (przynajmniej na początku)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Progresja w 5x5

Następny temat

Masa tłuszczowa :D

WHEY premium