SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Uliczne sztuki walki?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 22499

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 313
Witam
Najpierw sie przedstawie. Mam 16lat, 176cm wzrostu i waze 65kg. Trenowalem troche na silce oraz na AWFie szermierke.
Słyszalem ze jest takie cos jak uliczne sztuki walki.
Szukalem po roznych wyszukiwarkach ale nic nie znalazłem.
Co to sa dokladnie uliczne sztuki walki? Jakie sie do nich zaliczają? Na jakie warto by pochodzic na poczatek? Jak na razie mam zamiar pochodzic na kick boxing.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1319 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 7129


https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/27.gif[/img]SFD FIGHT CLUB SFD FIGHT CLUB SFD FIGHT CLUB
SFD JIU-JITSU TEAMSFD JIU-JITSU TEAMSFD JIU-JITSU TEAM[img]../../buziaki/28.gif" alt="" />
LEARN TO THINK-THEN TO FIGHT
ZRÓB SOBIE BADANIE KRWI I KAŁU- ŻEBYS WIEDZIAŁ CZY TRENING MASZ W KRWI CZY W DUPIE

human at sight,monster at heart

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1366 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10171
Uliczne sztuki walki to machanie cepami na oslep, mozna czasami uzywac roznorakich kijkow, palek, nozy, butelek, lancuchow i innych dupereli jakie sie znajdzie pod reka badz w kieszeni
Pozdrawiam.

"...we just want our country to love us as much as we love it!..."

"...we just want our country to love us as much as we love it!..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 3041 Wiek 43 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 20223
hehe świetny temat.
Nie ma czegoś takiego, jak uliczne sztuki walki. Chociaż seria streetfighter na kompie to była nieźle grywalna.
Ktoś naopowiadał ci głupot. Według tej teorii sw, które trenujesz w klubie jest bezużyteczne na ulicy, czy co? Trzeba się uczyć jakiś ulicznych stylów?

Moim zdaniem najbardziej uliczna sw, to jak wyjdziesz na ulicę, w rękę złapiesz kawałek chodnika czy asfaltu i spóścisz komuś tym w******l na krawężniku, a później przejedziesz zwłoki samochodem, żeby krew ropzmazała się po ulicy...





Doradca w dziale Combat/Samoobrona

Everybodys stupid, but not as stupid as Johnny Knoxville!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1366 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10171
Wypowiedzialo sie 3 znawcow.....koles zglupial
Pozdrawiam.

"...we just want our country to love us as much as we love it!..."

"...we just want our country to love us as much as we love it!..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 773 Wiek 56 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 24347
O ulicznych SZTUKACH walki raczej mi nie wiadomo, natomiast o sekcjach ( czy raczej grupach ) trenujących tzw. walkę uliczną to co nieco "słyszałem"... I bynajmniej nie bierz na serio, że polega to na machaniu cepami na oślep . Trenuje się tam sporo technik i ręcznych i nożnych, elementy walki w zwarciu i w parterze: ale w zasadzie tylko te ( przynajmniej teoretycznie ) najskuteczniejsze/ najłatwiej znajdujące zastosowanie w walce nie do końca czystej. Nie wyznaje się technik niesportowych; n.p. kopie się, uderza i generalnie atakuje m.in. jaja ( a przede wszystkim uczy się obrony przed tym )- również podczas sparingów. Jest trochę teorii o sposobach zachowania na ulicy, poruszania w niepewnych okolicach, prób rozpoznawania zagrożenia itp. Nie ma mistycznej otoczki, obowiązkowych strojów, ćwiczy się w obuwiu. Mnie osobiście taki rodzaj treningów odpowiada, co wcale nie znaczy, że na 100% znajdzie to przełożenie na wygraną na ulicy, ale tego to nikt ci nie zagwarantuje. Tyle ode mnie- "nieznawcy"

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1366 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10171
Tzw. grupy samozwancze, ktorym wydaje sie, ze wiedza co robia, tak naprawde ich powolanie troche mija sie z celem.
Pozdrawiam.

P.S.
Po przejsciu takowego kursu pewnie umiesz latac jak superman.

"...we just want our country to love us as much as we love it!..."

"...we just want our country to love us as much as we love it!..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 773 Wiek 56 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 24347
Oj Demize- po co ta ironia? Piszesz o rzeczach, których najprawdopodobniej na oczy nie widziałeś... Nie znasz mnie, nie znasz prowadzącego zajęcia. W ogóle znasz kogoś, kto brał w czymś takim udział, że wyrokujesz "... ktorym wydaje sie, ze wiedza co robia, tak naprawde ich powolanie troche mija sie z celem..."??? I skąd pomysł, iż to wszystko ma charakter kursu??? To są normalne ( przynajmniej w tym konkretnym przypadku ), regularne treningi z prowadzącym mającym doświadczenie z karate, aikido, judo i z walk pozaringowych/ pozamatowych z których wyciągnął odpowiednie wnioski. Jedni lubią to, inni co innego. Ja opieram się na realnych, weryfikowalnych umiejętnościach walki gościa, który to prowadzi a nie na historyjkach zasłyszanych od kogoś... Idiotycznego tekstu o supermanie szkoda nawet komentować... Zamiast pisać takie głupoty przeszedłbyś się kiedyś na tą sekcję i powiedział to wszystko prowadzącemu- przekonalibyśmy się wtedy, kto dalej poleci...
A tak dla twojej wiadomości to on nie jest jakimś wydziaranym karkiem z wyrokami, nie tłucze kogo popadnie na ulicy; ma normalną pracę i rodzinę a zajęcia traktuje jako hobby; lubi dobry trening i dzieli się swoją wiedzą i realnymi doświadczeniami, o których wielu potrafi tylko gadać. Nie szkoli żadnych "kiboli" czy "dresiarzy"... Zresztą po co ja to wszystko tłumaczę- ty i tak pewnie wszystko wiesz najlepiej...

Pozdrawiam-
"Bajkopisarz"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 4597 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15690
moj znajomek chodzi... na klate cisnie 120kg a wazy 80kg z czego ma wzrostu jakies 170cm ale przeciwnikiem niestety niejest trudnym tego co sie nauczyl to walenie cepami naprzod front kick zalatwia sprawe zregoly na takiego delkiwtenta bo ja wiem czy cos takiego jest dobre?? hmmm wszystko zalezy od prowadzacego jesli nauczy cie tak jak to powiedzial kumpel "trener nam powiedzial ze trzeba nap*****lac jaknajszybciej i jak najmocniej wszystkim czym sie dysponuje i wszedzie gdzie mozna"hmmm no comments to ja bym raczej sie wolal na balet zapisac no niestety

https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/29.gif[/img]SFD FIGHT CLUBSFD FIGHT CLUBSFD FIGHT CLUB[img]../../buziaki/29.gif" alt="" />

****SFD FIGHT CLUB****
jeneral Broni (niezla laska ta Bronia)

bo zycie to nie je bajka to ciezka je bitwa

http://www.sfd.pl/topic.asp?whichpage=37&topic_id=91981 -strona klubowa (przylacz sie)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 773 Wiek 56 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 24347
No to Bregalad u nas jest dokładnie odwrotnie; nie masz bić byle gdzie i jak najszybciej ( szkoda energii ), tylko przede wszystkim tam, gdzie ma to sens, gdzie jest luka i nie non stop w to samo miejsce ( umiejętność atakowania WSZYSTKICH stref przeciwnika, tzw. "programowanie" przeciwnika itp. ). Ważniejsza jest jakość niż ilość, duży nacisk kładzie się na wybór właściwego momentu i umiejętność wyprzedzenia, bardzo dużo uwagi poświęca się na właściwą pozycję i nie zagalopowanie się w ataku ( zawsze trzeba pamiętać o obronie ). Generalnie skupiamy się na walce z kontry; nie preferujemy zwykłego mordobicia, które- jak rozumiem- macie na myśli pisząc o cepach...

Pozdrawiam

p.s.
Bregalad- a tak z czystej ciekawości to gdzie ten znajomek chodzi??? ( jeśli to nie tajemnica ). Pytam, bo jeśli dobrze kojarzę, to jesteś "ziomal"

Zmieniony przez - Dziura2 w dniu 2003-09-04 15:40:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 313
Dziekuje za odpowiedzi (czekam na wiecej oczywiscie )

A czy ktos wie gdzie mogł bym znalesc taka sekcje? Moze w Akademi sztuk walki?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nareszcie !!!!

Następny temat

Nawrócony?

WHEY premium