SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

UFC 187 - Rumble vs Cormier + Weidman vs Belfort

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 41856

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 408 Napisanych postów 2504 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 28730
jest odświeżony krzyż=krzysiek zbierze wp******
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1150 Napisanych postów 5029 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 288245
A tam Cain tez wyglada specyficznie, wazne zeby wyszedl na pelnej k***ie i ma szanse w 2 pierwszych rundach. Vitor to prawdziwa legenda tego sportu. WAR Vitor ! Chcialbym tez zeby DC dostal w pape wtedy imho koniec kariery i zostanie komentatorem ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 408 Napisanych postów 2504 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 28730
le ja to napisałem w pełni szczerze, bo im bardziej Vitor w trybie króla dżungli i namaszczenia przez Jezusa Chrystusa najwyższego pana to skuteczniejszy. Vitek jest niesamowity albo był, bo on tak długo nie walczył...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 1633 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 8963
E tam koniec kariery od razu. Mógłby imo do MW zbić, a jak Cain przegra z Werdumem czy ze swoimi kontuzjami, to może do HW wracać. Albo tufa poprowadzić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2292 Napisanych postów 14689 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 97980
Belfort znacznie mniejszy! Ciekawe ile teraz zbija, bo to może być jedyny plus, że mało będzie zbijał, ale i tak nie wiemy czym się faszeruje i czy teścia zupełnie odstawił. Tak czy inaczej teraz walka jest sprawiedliwa, bo to była parodia, że Weidman nie mógł nic a Belfort na legalu miał TRT. Belfort dawno nie walczył, mam przeczucie, że będzie w słabej formie i Weidman zdeklasuje go jeszcze bardziej niż Couture kiedyś. Przeczuwam koniec kariery Vitora wielkimi krokami, może i po tej walce, Weidman jest za dobry. Oczywiście Belfort jest technicznie świetnym strikerem z KO uderzeniem, ale jego szybkość, dynamika i fizyczność będzie na minus no, ale zobaczymy. Weidman w stójce dawał rady z Machidą, który ma mocniejszy TDD niż Vitor na bank oraz jest bardzo trudny do rozpracowania ze względu na jego styl i walkę z kontry. Wiadomo co Belfort robi jak walka idzie nie po jego myśli - kładzie się na plecy/wciąga w gardę a jak to zrobi z Weidmanem to skończy jak z Jonesem. Weidman to o wiele lepszy grappler i zapaśnik, w stójce obecnie może też mu wj**ać. Ja bym nie stawiał hajsów na Belforta 2015, na Belforta 2013 czemu nie Weidman TKO 2 runda.

Cormier-Johnson to świetna walka. Obaj mają mocne zapasy, DC mocniejsze, ale Johnson pokazał mocny TDD w walce z Arlovskim a zwłaszcza z Davisem. Cormier jednak to inna półka, o wiele wiele wiele lepsze zapasy niż Arlovski i o wiele lepsza stójka niż Davisa. W stójce DC musi być ostrożny, walczyć mądrze i presje robić, mieszać obalenia z ciosami i kopnięciami. Rumble wiadomo będzie presje wywierał i musi bronić obaleń a wtedy w stójce rozbić Cormiera. Wg mnie Cormier ma więcej argumentów, stójkę ma świetną technicznie, Johnson ma więcej mocy i ogólnie w stójce może mieć przewagę, ale zapasy i parter dla Cormiera a także może cardio - Cormier poddanie (RNC) 4 runda.

Cerrone - Makdessi - no Cerrone na początku musi być ostrożny, bo to slow starter a Makdessi potrafi uderzyć. Najbezpieczniej jest obalić Makdessiego i z parterem Cerronego może on poddać jednak wg mnie Cerrone nawet w stójce będzie miał przewagę, ale Cerrone poddanie 2 runda.

Browne-Arlovski - Arlovski to technicznie lepszy striker, mocny boks i wgl, ale Browne robi postępy, mocno uderza i szczęka Arlovskiego od zawsze była PODEJRZANA. Im dłużej ta walka będzie trwała tym rosną szansę Arlovskiego, ale większy i młodszy Browne wg mnie wygra to przez KO w 1r chociaż kibicuje Arlovskiemu. Arlovski powinien unikać klinczu, nie ma co próbować nawet szukać obalenia, po prostu ostrożna walka w dystansie i ciężkie leg kicki Arlovskiego + boks - tak powinno to wyglądać, sfrustrowany Browne lubi cepować w chwilach niepowodzeń jak to miało miejsce z Werdumem.

Benavidez - Moraga - Moraga ma mocną stójkę i dobry parter, ale Benavidez to taki Moraga 2.0 i wg mnie zgarnie decyzje po dominacji w stójce, ale to może być dobra walka.

Dodson - Makovsky - liczę na KO ze strony Dodsona w 1/2 rundzie i rewanż z Myszą, na który czekam

Reszta walk też super:
Kim-Burkman - Kim ma bardzo "dziką" stójkę co w ofensywie czyni go niebezpiecznym, ale w defensywie podatnym na brutalną kontrę jak to miało miejsce z Woodleyem + Burkman ma twardy łeb. Imo Kim rozegra to po swojemu wykorzystując zapasy i lnp, ale Burkman ma szanse.

Liczę, że Hall wygra przez KO

Kibicuje Namajunas, bo ma mocny parter a zwłaszcza fajną stójkę, tylko żeby zapasy katowała coraz bardziej, bo Esparza dzięki zapasom zdobyła pas.

Imo Pyle to wciąż za wysokie progi dla Covingtona. Chociaż czy ja wiem.. Covington jest dobry, Pyle jest lepszy technicznie wszędzie chyba, ale wiek i staż to już zwłaszcza na tą wagę - prawie 40stka na karku i debiut w 99 w Rampagem więc w takich sytuacjach to już koniec może być Pyle, chyba jakbym miał postawić hajs to na niego, ale raczej bym tego nie zrobił. Waldburgera w sumie nie tak dawno skasował, ale Waldburger gorszy.

Makhachev - Kuntz - ???

Scoggins to dobry talent w dywizji i liczę, że wygra przed czasem.

Zmieniony przez - Steven0 w dniu 2015-05-19 18:47:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1150 Napisanych postów 5029 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 288245
Cormier vs Rumble to niestey moze byc brzydki pojedynek. Taki dog fight, DC bedzie go napieral pod siatka jak Cain JDS'a. Ale nie wierze Steven w jakies poddanie, walka sie skonczy albo na punkty dla DC albo K.O dla Rumble'a.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6285 Napisanych postów 76119 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 755319
Rzeczywiście może się toczyć głównie pod siatką. Zależy jak Rumble wytrzyma to kondycyjnie, bo o Cormiera bym się nie martwił.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 408 Napisanych postów 2504 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 28730


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5248 Napisanych postów 17642 Wiek 45 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 163175
Moje typy to
Weidman choc sercem za Vitorem,
Tavis choc uwielbiam obu,
AJ by big upset, przez TKO

Kibicuje tez Rose I Kowbojowi.
Gala roku

"CHO NO TU" - Seba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2515 Napisanych postów 12794 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 841469
Jakie big upset? Big upset to gdyby Cummins pokonał Cormiera;) AJ nie jest dużym underdogiem, tak samo jak Cormier nie jest wyraźnym faworytem.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

UFC Fight Night 61: Bigfoot vs. Mir

Następny temat

KSW 31 już 23 maja w Ergo Arenie

forma lato