SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Tymczasowe zmniejszenie aktywności - redukcja 120 kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1906

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8636
Witam,

Płeć : mężczyzna
Wiek : 28
Waga : 120
Wzrost : 186
Obwód klatki :
Obwód ramienia :
Obwód talii :
Obwód uda :
Obwód łydki :
Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej :
Aktywność w ciągu dnia : praca
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : 3x w tygodniu siłownia – FBW + 5 km marsz, 1 x basen, 1 x piłka nożna
Odżywianie : zbilansowana dieta
Cel : redukcja rozłożona w czasie
Ograniczenia żywieniowe :
Stan zdrowia :
Preferowane formy aktywności fizycznej : siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty :
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów :
Stosowane wcześniej diety : zbilansowana


Słowem wstępu krótko o mnie. Redukuje od 11 tygodni z wagi 140 kg. Obecna waga ok. 120 kg, przy czym ostatnie dwa tygodnie trzymało mnie przeziębienie i rezygnowałem przez ten czas z trzymania diety i treningów. Obecnie jestem już zdrowy i czas najwyższy w końcu w pełni wrócić do treningów ale pojawia się zasadniczy problem z którym związany jest niniejszy wpis.

Aktualnie moja żona w związku z odbywaniem różnych kursów/staży/szkoleń wyjeżdża i w zasadzie do połowy listopada poza weekendami nie będziemy się widzieć, a ja będę przez ten czas sam z dzieckiem.
Moje ćwiczenia w dni treningowe to FBW w siłowni w garażu a później 5 km marszu po okolicy (45 min). Ćwiczę albo rano ok. 5 albo całkiem wieczorem. O ile z siłownią nie ma problemu bo ćwiczę w domu to problem pojawia się przy areobach. Nie pójdę na spacer zostawiając trzylatka na godzinę samego w domu (nawet jak śpi) z oczywistych względów. Młody sam tyle co skończył chorować więc wpakowanie go do wózka wczesnym rankiem lub późnym popołudniem przy obecnej aurze też odpada. Dodatkowo pomiędzy pobytem dziecka w przedszkolu a moim pobytem w pracy z uwzględnieniem dojazdów nie wygospodaruje wystarczająco czasu na trening+ aeroby.

Przykładowa dieta w dni treningowe poniżej (nie zawiera warzyw ale zasadniczo jest to ok. 500-600 gr- głównie pomidory, szpinak, ogórki, kiszonki (własne), mrożonki typu trio warzywne).
W dni innej aktywności lub w dni nietreningowe posiłki są inne ale z tym nie ma problemu więc nie wklejam tygodniowego spisu ( białko na podobnym poziomie, więcej tłuszczy (ryby), mniej węglowodanów)

Więc moje pytania są następujące:
1. Rezygnować z aerobów po treningu i uciąć kalorie z węglowodanów?
2. Czy ma sens zastąpienie spacerów orbtrekiem/rowerem stacjonarnym niskiej klasy?


Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8636
Wymówki standardowe bo takimi najłatwiej samemu sobie wmówić, że trzeba zrobić kolejną przerwę :) Jak już się jest wiecznym grubasem to mało rzeczy potrafi zmotywować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82724 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699688
Co Ty tu chcesz ucinać ? Przecież to i tak glodowka . Aeroby możesz zastąpić np tabata .
Tutaj możesz przeczytać o podstawach:
http://potreningu.pl/articles/290/jak-zabrac-sie-za-ukladanie-diety 
Zacznij od policzenia zapotrzebowania kalorycznego
https://www.sfd.pl/-t276436.html 
Jeżeli Twoim celem jest redukcja to odejmujesz ok 300kcal
https://www.sfd.pl/-t1135388.html - Źródła węglowodanów w diecie.
https://www.sfd.pl/-t1135440.html- Źródła białka w diecie.
https://www.sfd.pl/-t1135648.html - Źródła tłuszczu w diecie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 702 Wiek 42 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 10354
Tluszcz leci, nie? Nie ma sie co dziwic jak masz 1000 (a moze i wiecej) kcal deficytu. Z drugiej strony to slabo nawet przy starcie z takiej wagi, takiej "diecie" i aktywnosci.

Jesz tak roznorodnie czy wybrales najbardzuej najbardziej urozmaicony dzien?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8636
Plan i dieta układa przez dietetyka i trenera z tutejszego forum (dawno bo ok 5 lat temu) ale ok rozumiem.
Dziękuje za sugestje i pozdrawiam.
Temat do zamknięcia


Zmieniony przez - Miodek2 w dniu 2017-09-26 11:22:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 702 Wiek 42 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 10354
Ja wyrocznia nie jestem, wiec sie nie stresuj (dopiero wtorek a weekend daleko) i poczekaj co doradza Ci bardziej doswiadczone osoby. W wolnym czasie mozesz poczytac podrzucone linki, sa naprawde wartosciowe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8636
Waga spada, siła rośnie, apetyt jest, samopoczucie dobre- więc dla mnie jako laika problemu nie ma.
Nie chce wklejać całego spisu diety włącznie z dodatkami jakie mam do przygotowanych posiłków bo osoba u której miałem konsultacje może po prostu sobie tego nie życzyć. A mój problem zakładając ten temat jest związany wyłącznie z areobami po terningu siłowym :)


Zmieniony przez - Miodek2 w dniu 2017-09-26 11:41:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Miodek2
Plan i dieta układa przez dietetyka i trenera z tutejszego forum (dawno bo ok 5 lat temu) ale ok rozumiem.
Dziękuje za sugestje i pozdrawiam.
Temat do zamknięcia


Nie rozumiem.
5 lat temu ta dieta została ułożona?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8636
tak, w 2012 współpracowałem z jednym z forumowiczów (waga była podobna ok 120/130 kg). Teraz stwierdziłem, że przy którymś to już z kolei podejściu do odchudzania spróbuje gotowej rozpiski z tamtego czasu. Forever fat.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 134 Napisanych postów 702 Wiek 42 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 10354
5 lat to szmat czasu, juz nawet nie sugerujac sie zmianami jakie zaszly w dietetyce czy trendami.

5 lat temu to ja bylem przed 30, biegalem kilkanascie km dziennie, mialem inna przemiane materii, mniej stresujaca prace...z toba tez bylo inaczej dlatego nie mozesz dipasowywac planu sprzed tak dlugiego czasu, nawet leki np. hipotensyjne sie w takim czasie zmienia...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 14 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8636
oczywiście masz rację. Jak na wiecznego grubasa przystało bardzo szybko się zniechęcam więc na początek chciałem spróbować z gotowym planem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Rzeczywiście stosowanie diety sprzed 5 lat nie jest optymalnym rozwiązaniem.
Dieta ma być maksymalnie zindywidualizowana do potrzeb fizjologicznych danego organizmu w czasie obecnym.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ilość posiłków w diecie

Następny temat

Właściwe obcinanie kcal podczas redukcji

WHEY premium