SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening w domowych warunkach - porady

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 375

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 102 dni Przeczytanych tematów 257
Siema, zakupiłem sobie takie coś plus 2 hantle i łącznie 50kg obciążenia.

Z takim czymś ostatni raz miałem do czynienia na wf w szkole, pomożecie rozpisać trening, dacie info jak wykonywać ćwiczenia, i ogólnie jak zacząć?
30 na karku, 180cm wzrostu, 84kg wagi, najsłabsze partie to nogi i ręce które wyglądaja bardzo chudo w stosunku to reszty ciała. Za wszelkie porady z góry dziękuję, byłem na jakichś grupach na fb ale tam co drugi chce rozpisać plan i "prowadzić".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777735

Jak masz ławkę, hantle regulowane i obciążenie to już jesteś w stanie sensowny trening sobie ogarnąć. Oczywiście możesz w pewien sposób modyfikować plan treningowy z linku, który tam Ci chłopaki wrzucili bo jest dobry tylko musiałbyś zmienić ćwiczenia na dostępny Tobie sprzęt.

Natomiast od tego co wrzuciłeś na dole możesz jak najbardziej zacząć ale trzeba tam uzupełnić ćwiczenia.
Przysiady ze sztangą zamień na przysiady z hantlami, fajną wersję przysiadów jest goblet squat więc warto od niego zacząć. Wyciskanie na ławce poziomej jak najbardziej może zostać, martwy ciąg, później wiosłowanie z hantlami wykona w formie z podporem o ławkę, a na koniec dodaj jakieś wyciskanie na mięśnie naramienne tak aby barki też zaangażować do pracy.

Na koniec jeszcze bym dodał coś na brzuch/rdzeń choćby plank klasyczny.

Oczywiście to tylko punkt wyjścia bo później z czasem możesz ten trening nieco rozbudować lub dołożyć drugi zestaw treningowy. Najważniejsze to nauczyć się poprawnej techniki ćwiczeń i ogarnąć odżywianie.




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2024-01-23 11:43:04

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3418 Napisanych postów 1921 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 17389
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33122 Napisanych postów 23190 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278111
W powyższym art znajdziesz wszystko wiec ogarnij sobie jakis plan i ewentualnie wstępnie gotowy wklej tutaj i każdy chętnie skoryguje i coś poprawi ale jednak musisz sam coś próbować ułożyć bo tutaj nikt nie układa planów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 102 dni Przeczytanych tematów 257
Ok, takie coś wymyśliłem, i bym na tym jechał co najmmniej do lutego

Rozgrzewka 10m na bieżni, stosuję maksymalny kąt, nie jakiś trucht tylko marsz pod górkę
4 serie przysiadów ze sztangą
4 serie wyciskania na prostym
4 serie MC
4 serie wiosłowania hantlami

Ciężary tak dobrane żeby zrobić na początku minimum 2 razy po 10 powtórzeń, potem dokładka i na sam koniec seria z drugą dokładką minimum 6 powtórzeń
Oczywiście bez szarżowania, nie wiem nawet jaki mam zasięg ciężarowy

Dodatkowo na koniec treningu ze 2 sety sztangą uginanie na bicepsy
I co drugi trening 8m abs z yt

Zrobiłem sobie też tabelkę w excelu z ćwiczeniami żeby śledzić progres, jechałbym na tym programie co najmniej do końca lutego.



Zmieniony przez - Androgen2137 w dniu 2024-01-21 14:31:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 102 dni Przeczytanych tematów 257
A czemu zamieniamy sztangę na hantle? Ogólnie i tak chciałem coś zmienić, bo ta ławeczka raczej nie sprzyja przysiadom ze sztangą, ale jestem ciekaw.

Wiosłuję w oparciu, ale ma też opcję podnieść ławeczkę o 30 stopni jak coś.

No i na sam koniec dodałem arnoldki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777735
Bo w pierwszym poście napisałeś, że masz ławke i hantelki z obciążeniem

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 102 dni Przeczytanych tematów 257
Kurdę no racja, po prostu wgrałem też zdjęcie na którym widać sztangę, ale się nie pojawiło.

W każdym bądź razie, lepiej goblet squads czy przysiady ze sztangą z przodu? Bo na barkach z tą ławeczką nie mam bezpiecznego podejścia.


Zmieniony przez - Androgen2137 w dniu 2024-01-23 13:51:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6515 Napisanych postów 62311 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777735
Wszystko zależy od ciężarów. Podobnie jest usytuowany ciężar w obu ćwiczeniach. W przysiadzie ze sztangą trzymasz ją na przodzie barków, w goblecie trzymasz hantlę ale też przed sobą. Sztanga pozwala operować większymi ciężarami ale u Ciebie nie ma to dużego znaczenia bo nie masz stojaków. Pomyśl nad ich zakupem w przyszłości bo stojaki bardzo ułatwiają trening zwłaszcza gdy nieco wzrosną Ci ciężary, ale teraz jedna i druga opcja jest dobra więc wybierz, które ćwiczenie Ci bardziej leży i dobrą masz w nim technikę.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 102 dni Przeczytanych tematów 257
Wezmę przysiad, ze względu na to że na sztangę mogę od razu włożyć trochę więcej, i będę miał mniej przekładania ciężarów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 102 dni Przeczytanych tematów 257
No i przyszłościowo kupię te osobne stojaki i ławeczkę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 102 dni Przeczytanych tematów 257
Jeszcze jest fajna opcja takiego rusztowania, są stojaki i na górze drążek. BTW da się wyłączyć szybką odpowiedź, czy jest opcja tylko wciskać shift?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wybór celu treningowego

Następny temat

Trening FBW - porady

WHEY premium