SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening tricepsów

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 207

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 105 Wiek 197 dni Na forum 196 dni Przeczytanych tematów 729
Witam siemanko ćwiczę triceps w 3 ćwiczeniach na maszynie siedząc plus na wyciągu górnym plus wyciskanie francuskie czy jak robię triceps na maszynie ze stosem pompkidipy siedzać który triceps bardziej angażuje i czy ma znaczenia czy złapie uchwyty chwytem neutralnym czy złapie nadchwytem ?

https://www.matrixfitness.com/pl/pol/strength/single-station/vs-s42-triceps-press

Czytaj więcej na https://www.sfd.pl/Temat/DodajNowyTemat?id=114

Tutaj link do tej samej maszyny którą mam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62307 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777716

Trening triceps warto też oprzeć nie tylko na wyciągach, ale ćwiczeniach złożonych bo one w najlepszym stopniu będę ten triceps budować, a jednocześnie przełożyć się to może na inne ćwiczenia jak wyciskanie leżąc czy stojąc.

To jak chwycisz sztangę czy chwyt wyciągu w pewnym stopniu zmienia zaangażowanie poszczególnych głów, ale to nie jest tak, że jak zmienisz na podchwyt to nagle głowa przyśrodkowa przejmie 70% pracy to tak nie działa. Pewne przesunięcie pracy występuje, ale nie zawsze jest to potrzebne.

Główną zasadą jest, że wszystkie 3 głowy tricepsa biorą udział w prostowaniu ramienia, natomiast głowa długa jest mięśniem dwustawowym przez co bierze też udział w innym ruchu mianowicie jest przywodzicielem ramienia więc bardzo fajnie można ją trenować przy wszelkiego rodzaju przenoszeniach.
Kolejna rzecz to mięśnie trójgłowe "lubią" pełny wyprost w stawie łokciowym nie przeprost, ale pełny wyprost.

Bazuj standardowo na ruchach złożonych jak poręcze, wyciskania w pełnym zakresie lub dociski i triceps będzie rósł.

Polecamy również: Trzy ćwiczenia na kompletny rozwój tricepsów!



Zmieniony przez - rion10 w dniu 2024-02-15 16:32:04
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33094 Napisanych postów 23179 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278086
Znów zakładasz osobne tematy dla każdego pytania i na ten moment masz 3 tematy jeden po drugim , prosiłem cię ostatnio żebyś przestrzegał zasad i pisał w jednym temacie wszystko a nie jak ostatnio naliczyłem masz 13 tematów na głównej stronie i robisz bałagan. Szanujmy się , oczekujesz pomocy i porad a jak ktoś cie o coś prosi to masz to gdzies .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12059 Napisanych postów 160497 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234597
Witaj.
Ogólnie w twoich pytaniach które zadajesz nie tylko na forum ale również w dziale pytań zauważyłem pewną tendencję do tego że zbyt mocno nieco rozkminiasz wszystkie kwestie związane z treningiem. Niestety jest to prosty sposób do tego aby nabrać frustracji i nieco ograniczyć swoje działania. Co do zadanego pytania podałeś maszynę gdzie ruch wykonujemy chwytem neutralnym czyli imitacja tutaj pompek na poręczach więc nie bardzo rozumiem w jaki sposób chciałbyś zmienić tutaj na nachwyt? Jeżeli ustawienie ramienia względem tułowia się nie zmieni znacząco to chwyt tutaj nie będzie znacząco wpływał na pracę tricka
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 105 Wiek 197 dni Na forum 196 dni Przeczytanych tematów 729
@TomQ-MAG dzięki a jeśli złapie chwyt neutralny na końcu po jeden i drugiej stronie to którą głowę tricepsa bardziej angazuje ta maszyna głowę boczna z boku tricepsa czy głowę długa bardziej angazuje to ćwiczenie ?

Jeśli chodzi o chwyt to chciałem złapać na końcu nadchwytem na tych końcówkach na samym końcu ale nie wiem czy jest sens i czy to coś zmieni czy lepiej tak jak na maszynie jest chwyt neutralny a jeśli łapie chwytem neutralnym lepsza opcja złapać i zacisnąć w tak zwana pieść czy chwytem małpim bez zaciskania kciok z przodu ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 105 Wiek 197 dni Na forum 196 dni Przeczytanych tematów 729
@monkey22 właśnie nie widziałem oco ci dokładnie chodzi z tym zakładaniem tematu bo często jest tak ze jak odpisze na jednym temacie to długo się czeka na odpowiedz albo nikt już nie napisze ale to takto wszystkie pytania mam pisać pod jednym tematem ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 105 Wiek 197 dni Na forum 196 dni Przeczytanych tematów 729
@TomQ-MAG właśnie mam tak ze dużo rozkminiam wcześniej miałem ze mało co myślałem nad tym nie zaglebialem się tak w to ćwiczyłem żeby ćwiczył efekty jakieś tam były ważne ze ćwiczyłem ale w domowych warunkach z jakimś tam sprzętem i czasem u znajomego chodziliśmy który miał trochę więcej sprzętu u siebie od jakiegoś czasu zacząłem chodzić na siłownie i teraz mam cały czas dużo rozkmin coś obejrzę albo gdzieś na siłowni zobaczę albo ktoś mi powie i później dużo rozkminiam z treningiem z technikami i ogólnie wszystkim
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 105 Wiek 197 dni Na forum 196 dni Przeczytanych tematów 729
@rion10 robię na triceps 3 ćwiczenia
-Wyciskanie francuskie sztanga leżąc za głowy
- prostowanie ramion na wyciagu górnym linek
- i na maszynie ze stostem wyciskanie na tricpes

Jeśli chodzi o maszynę na której ćwiczę tricpes to czy ma znaczenie czy złapie chwytem neutralnym czy złapie na końcu na tych końcówkach nadchwytem ?

Który tricpes bardziej angażuje ta maszyna głowę boczna z boku tricepsa czy głowę długa tricpesa ?

https://www.matrixfitness.com/pl/pol/strength/single-station/vs-s42-triceps-press

Tutaj link do tej samej maszyny która mam na siłowni i na której ćwiczę która głowę bardziej angazuje tricpesa i czy ma znacznie chwyt ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening łydek - porady

Następny temat

Trening FBW - ocena

WHEY premium