SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening siłowy - warto wprowadzić?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2307

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Wiek

Waga

Wzrost

Cel treningowy

Staż treningowy na siłowni

Uprawiane inne sporty

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Dieta

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Zażywane suplementy

Ostatnio przerabiany plan

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 2 lata Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 679
Witam mam 35 lat 185 cm wzrostu i obecnie 84 kg wagi
Jestem na redukcji od trzech miesięcy zszedłem z wagi 98 kg regularna jazda rowerem w strefie tlenowej krótkie aeroby na wyższym pulsie stosuje zdrową dietę trzymam się wyznaczonych kalorii łącznie z białkiem Węglami oraz tłuszczami biceps przy wadze 98kg wynosił 38cm obecnie 35cm przy napięciu. klatka piersiowa znacząco maleje
Mam w planie poprawić sylwetkę i moje pytanie brzmi czy powinienem jeździć dalej rowerem i gubić tkankę tłuszczową czy zacząć umiarkowane treningi siłowe z hantlami będąc dalej na redukcji szacuje że docelowa waga redukcyjna zakończy się przy 75kg następnie chce uzyskać więcej masy mięśniowej znajomi zauważają że znacząco schudłem ręce są sporo mniejsze ale na brzuchu wciąż jestem sporo zalany tłuszczem co robić?
Proszę o pomoc osoby doświadczone w tym temacie

Czytaj więcej na https://zapytaj.sfd.pl/redukcja-tkanki-tluszczowej-rower-czy-sila-q3595 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777745

Tak na prawdę zależy w obecnej sytuacji jaki masz poziom tkanki tłuszczowej w organizmie. To jest element, najważniejszy po redukcji tkanki tłuszczowej.
Jak poziom tkanki tłuszczowej mieści się powiedzmy między 10-15% to już jest dobry czas żeby zakończyć redukcję i wskoczyć na budowanie masy mięśniowej.

W każdym przypadku trening siłowy zawsze jest mile widziany i spokojnie możesz zacząć już trenować siłowo nawet jeśli jesteś na redukcji. Po pierwsze trening siłowy doskonale zabezpiecza masę mięśniową, a po drugie doskonale spala kalorie więc na redukcji jest bardzo ważna aktywnością.

A jak wspominasz, że brzuch masz zalany to trzeba ciągnąć dalej redukcję, aż zejdziesz do odpowiedniego poziomu tkanki tłuszczowej bo jak teraz wskoczysz na masę to tylko na nadwyżce kalorycznej pogorszy się sytuacja w okolicach brzucha.
Redukcja teraz do przyzwoitego poziomu bf niech będzie nawet kosztem spadku obwodów mięśniowych.

Jak zejdziesz odpowiednio to delikatna nadwyżka kaloryczna i powolne budowanie masy mięśniowej.

Polecamy również: Trening podczas redukcji tkanki tłuszczowej



Zmieniony przez - rion10 w dniu 2021-10-04 08:07:35

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
witorrr98 Doradca
Ekspert
Szacuny 545 Napisanych postów 1472 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 20887
W takich sytuacjach, najlepiej zawsze wstawić fotkę poglądową. Do co tobie może wydawać się w lustrze może nie być w 100% odwzorowaniem obiektywnym, bo oceniasz sam siebie. Dodaj zdjęcie i wtedy będzie widać o co cho z tą redukcją ;]

Siła ponad wszystko.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 2 lata Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 679
Głowie chodzi o to czy będąc na redukcji mogę zacząć ćwiczenia siłowe czy jeszcze poczekać i zacząć od momentu nadwyżki kalorycznej po osiągnięciu wagi docelowej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9055 Napisanych postów 82739 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699788
Oczywiście ze tak . Trening siłowy to podstawa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
witorrr98 Doradca
Ekspert
Szacuny 545 Napisanych postów 1472 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 20887
Trening siłowy warto wykonywać w jakimkolwiek momencie, nawet na 0kcal, choćby dla zachowania kondycji, roztrenowania itd. Teraz też, żeby zaoszczędzić na czasie tego tygodnia-dwóch pobudzenia całego organizmu do cyklu.

Siła ponad wszystko.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33143 Napisanych postów 23214 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278163
Trening siłowy to najlepsza opcja jak chodzi o redukcje i warto go ustawić jako bazę a cardio jako dodatek . Organizm będący w deficycie bez bodźca siłowego traktuje mięśnie jak zbędny balast i nie ćwicząc siłowo mamy znacznie większe szanse że mięśnie od nas odejdą w jakimś stopniu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 2 lata Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 679
Przygotowałem sobie plan treningowy na początek mogę trenować jedynie hantlami w warunkach domowych (plan posiadam z Forum SFD) Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc i weryfikację jeśli coś źle ułożyłem
Ilość oraz serię powtórzeń skoryguje podczas pierwszego tygodnia treningu

PLAN TYGODNIOWY

Poniedziałek: Trening Góra A
Wtorek: Trening Dół A
Środa: (Jazda rowerem regeneracja)
Czwartek: Trening Góra B
Piątek: Trening Dół B
Sobota (Jazda rowerem regeneracja)

Dzień 1: Góra ciała A

- wiosłowanie hantlami 10 x 4

- wyciskanie hantli na podłodze 8 x 4

- wzniosy boczne hantlami 15 x 4

- przenoszenie hantla za głowę 10 x 4

- uginanie przedramion hantlami biceps 8 x 4

- wyciskanie francuskie 8 x 4

- szurgusy 12 x 4

DZIEŃ DRUGI DÓŁ CIAŁA A

- Przysiad z hantlem (kielich) 10 x 4

- Martwy ciąg na prostych nogach 8 x 4

- Przysiady z hantlem między nogami 10 x 4

- Uginanie podudzi z hantlem trzymanym obunóż 10 x 4

- Wspięcia na palce stojąc z hantlami 25 x 4

- Plank 20-30sek x 4

DZIEŃ TRZECI: GÓRA CIAŁA B

- Wiosłowanie jednorącz 8 x 4

- Wyciskanie hantli na krześle 8 x 4

- Wyciskanie hantli na podłodze 8 x 4

- Uginanie przedramion hantlami chwyt młotkowy 8 x 4

- Szurgusy siedząc 8 x 4

DZIEŃ CZWARTY: DÓŁ CIAŁA B

- Wykroki 10 x 4

- Wzniosy bioder 10 x 4

- Przysiad bułgarski 10 x 4

- Wspięcia na siedząco 15 x 4

- Plank 20-30sek x 4

Proszę o pomoc co dodać bądź skorygować oraz jakie ćwiczenia na brzuch
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 2 lata Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 679
Odświeżam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33143 Napisanych postów 23214 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278163
W Planie góra B nie masz nic na trójgłowy , szrugsy 2 x bym odpuścił a dał coś na tył np odwrotne rozpiętki w opadzie , może y-rise , zamiast dwa razy floor press dałbym w drugim planie np pompki na podwyższeniu albo wyciskanie wąsko chwytem młotkowym

Na nogi w domu sprawdz sobie syzyfki bo świetne ćwiczenie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 2 lata Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 679
Czy mogę do każdej z sesji treningu dorzucić ćwiczenia na brzuch? Jeśli tak to co się najlepiej sprawdzi w początkowej fazie ćwiczeń
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 2 lata Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 679
Czy taki plan może mieć powodzenie co mógłbym zmienić dodać bądź odjąć? Myślałem dorzucić pompki do planu A oraz B czy to będzie dobre rozwiązanie? Wciąż trenuje samymi hantlami więc jestem ograniczony serię oraz powtórzenia ocenie po pierwszym tygodniu chciałbym wytrwać te 6 tygodni i czuć ten trening ale nie chce się też zajechać
Proszę o pomoc

1 tydzień "A" wolne "B" wolne "A"
2 tydzień "B" wolne "A" wolne "B"
3 tydzień "A" wolne "B" wolne "A"
4 tydzień "B" wolne "A" wolne "B"
5 tydzień "A" wolne "B" wolne "A"
6 tydzień "B" wolne "A" wolne "B"
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
PLAN "A"
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
1 NOGI:
- Przysiady z hantlem (Kielich)
12 x 4
- Wspięcia na palce z hantlami stojąc
25 x 4
2 KLATKA PIERSIOWA:
- Wyciskanie hantli na podłodze
12 x 4
- Rozpiętki
8 x 4
3 PLECY:
- Wiosłowanie hantlami w opadzie
12 x 4
- Martwy ciąg na prostych nogach
12 x 4
- Szurgusy (Kaptury) z hantlami siedząc
12 x 4
4 BARKI:
- Unoszenie hantli nad głowę stojąc
12 x 4
- Praca krążkiem wysuwając od klatki piersiowej prostując ręce poziomo
10 x 4
5 BICEPS:
- Uginanie przedramion dwie hantle
jednocześnie
8 x 4
6 TRICEPS:
- Przenoszenie hantla za głowę siedząc
10 x 4
- Prostowanie hantli 10 x 4
7 PRZEDRAMIĘ:
- Unoszenie hantli nadgarstkami trzymając ręce na udach siedząc
- Chwyt dolny
10 x 4
- Chwyt górny
10 x 4
8 Plank 3 x max
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
PLAN "B"
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
1 NOGI:
- Wykroki z hantlami
8 x 4
- Wspięcia na palce siedząc
25 x 4
2 KLATKA PIERSIOWA:
- Wyciskanie na podłodze wąsko chwytem 10 x 4
- Rozpiętki 8 x 4
3 PLECY:
- Wiosłowanie hantlami jednorącz
12 x 4
- Martwy ciąg Rumuński
12 x 4
- Szurgusy (Kaptury) z hantlami stojąc
12 x 4
4 BARKI:
- Unoszenie hantli nad głowę siedząc
12 x 4
- Unoszenie hantli na boki 10 x 4
5 BICEPS:
- Uginanie przedramion chwyt młotkowy
10 x 4
6 TRICEPS:
- Przenoszenie hantla za głowę leżąc
10 x 4
- Prostowanie hantli 10 x 4
7 PRZEDRAMIĘ:
- Unoszenie hantli nadgarstkami trzymając ręce na udach siedząc
- Chwyt dolny
10 x 4
- Chwyt górny
10 x 4
8 Plank 3 x max
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kalistenika trening

Następny temat

Dalsza redukcja?

WHEY premium