SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening na skakance z obciążeniem Crossrope

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 250

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cześć;

Chcę zakupić skakankę crossrope , recenzje w internecie są rewelacyjne, ktoś już próbował? (W Stanach Zjednoczonych wiele recenzji, w Polsce to nowość.)

Jak sobie człowiek pomyśli o tym, to taki fajny szybki trening dla zapracowanych i to bardzo efektywny.
Wiadomo, na Pudziana się tym nie zrobi, ale ładnie wyrzeźbi już tak, szczególnie z tą cięższą - Get Strong.

Ktoś trenował już na tej skakance?


Zmieniony przez - TomQ-MAG w dniu 2024-04-30 14:53:37
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 8 dni Na forum 8 dni Przeczytanych tematów 5
Hej, pomyślałem, że warto dać znać. Skakanka Crossrope Get Strong przyszła szybko, rewelka i powiem Wam... Wow!
Ktoś by pomyślał, że to tylko skakanka, ale To DESIGNERSKI SPRZĘT do przekraczania granic swoich możliwości! To taka skakanka, której nie sposób pomylić z niczym innym! Nie myślałem, że to napiszę, ale jestem w szoku!

Wykonanie jest naprawdę najwyższej jakości, materiały klasa, ale przede wszystkim największe wrażenie robią na mnie treningi z tą skakanką! Kopara opada. Tak efektywnych treningów Cardio, HIIT czy wytrzymałości siłowej nie zrobicie na niczym innym! Zdecydowanie najlepsza inwestycja w sprzęt fitness jakiej do tej pory dokonałem.

Zdecydowanie warta swojej ceny.


Zmieniony przez - KMage w dniu 2024-05-07 17:32:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12101 Napisanych postów 160562 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234945
witaj.
Skakanka to skanakna, efekt typowo wytrzymalosicowy dla organiozmu, czyli trudno powiedzieć o jakiejs formie budonaia masy mięśniowej.
Bardziej traktować mozna ja jako element cardio, czy HIIT. Nie bedzie tutaj rowniez efektu ktory by ograniczal spadki masy miensiowje, wiec zastapienie treningu silowego skakaniem mija sie z celem jezlei rozpatrujemy pod tym katem. Jako element treningu aerobowego jak najbarziej ok.

obencie korzystales juz z jakiejs formy skakanki? Sprawdzala sie jako element treningu?

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
TomQ-MAG
witaj.
Skakanka to skanakna, efekt typowo wytrzymalosicowy dla organiozmu, czyli trudno powiedzieć o jakiejs formie budonaia masy mięśniowej.
Bardziej traktować mozna ja jako element cardio, czy HIIT. Nie bedzie tutaj rowniez efektu ktory by ograniczal spadki masy miensiowje, wiec zastapienie treningu silowego skakaniem mija sie z celem jezlei rozpatrujemy pod tym katem. Jako element treningu aerobowego jak najbarziej ok.

obencie korzystales juz z jakiejs formy skakanki? Sprawdzala sie jako element treningu?


Hej dzięki za odpowiedź. Co do masy mięśniowej to myślę ze nie do końca.

Informacja ze strony producenta:

„ Normally, jump ropes aren’t the first fitness tool that comes to mind if you’re looking to build strength, but weighted jump ropes actually engage a lot of different muscle groups.

When the weight is distributed throughout the jump rope, you’re bracing your entire upper body (arms, shoulders, back, and core). You end up building muscle because the additional resistance generates more force that you have to control.

After an intense 20-minute workout, you’ll feel like you’ve accomplished a full-body training session.”

Dodatkowo zobacz na to:



?si=-UihvaTA8OO0bUee

To nie są zwykłe skakanki, hmm chyba wezmę ciężką Get Strong. Wiadomo, to ciężka skakanka i nie wolne ciężary ale ja potrzebuje jedynie dobrze wyglądać i odrobinę masy mięśniowej nabrać. Wolne ciężary dadzą efekt w postaci dowolnej wielkości masy mięśniowej, ale ja klockiem nie chce być :)

jeszcze myślę co do wyboru Get Lean czy Get Strong i poproszę o sugestie.

…a co do innych skakanek tak, skakałem kiedyś i zawsze wolałem od biegania. Apple Watch wskazywał więcej spalonych kcal.


Zmieniony przez - KensaiMage w dniu 2024-04-29 13:57:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12101 Napisanych postów 160562 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234945
Tak, wzmocnić możemy mięśnie na kilka sposobów. Ja głownie wskazywałem tutaj na efekt hipertoficzny, że wysiłęk w tej formie nie będzie budował mięśni, tak jak trening na siłowni i w tym celu, jako zastępstwo dla treningu siłowego skakanka się nie nadaje. Wiesz, producent na swojej stronie napisze nawet, ze skakanka będzie powodować wzrost testosteronu, czy zwiększy porost włosów, jeżeli w ten sposob uda mu się sprzedac to co oferuje. Jednak trzeba na zagadnienie spojrzeć na chlodno:)

Oczywiscie dla osob niezaawansowanych, jakakolwiek forma wysilku bedzie wiazala się ze wzmocnieniem mięśni. Osoba otyła, która zacznie spacerować tez będzie mięśnie wzmacniać. Jednak skakanie nie będzie dobrym pomysłem w przypadku osób z nadwagą, ze względu na przeciążenia stawów jakie będa występowac przy podskokach.

Ogólnie skakanka sama w sobie jest takim narzędziem dość specyficznym, który nadaje się do ograniczonej grupy odbiorców: nie dla grubasów, nie dla osób niewytrenowanych, trzeba mieć dobrą koordynację itd. To jak bieganie z obciążeniem, ktore adresowane jest już osobą zaawansowanym.

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6532 Napisanych postów 62337 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 778068
Na pewno trzeba więcej energii włożyć w samo przekładanie skakanki jeśli jest cięższa, ale jak bym się tutaj jakiegoś efektu wow nie spodziewał ot po prostu inna, bardziej wymagająca wersja klasycznego skakania na skakance.

A że odwiedziłem ich stronę to jak zawsze marketingowa gadka o skakance i cudownych jej właściwościach.
Jako urozmaicenie treningów siłowych czy wszelakiej aktywności fizycznej jak najbardziej, ale obawiam się, że jak ktoś chce poprawić sylwetkę to się zawiedzie na takiej skakance.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Znalazłem coś ciekawego, gość trenuje tylko na tych skakankach i poruszył ten temat:



?si=NKv88oEzACxCI6V2

Generalnie taka budowa uważam że jest wystarczająca jako docelowa.

Dodatkowo na niczym innym nie spali się kcal tak szybko jak na skakance z obciążeniem, tutaj film:



?si=aI1aABh1cKEyu0hx

Z powyższych powodów to do mnie przemawia, bo dużo pracuje i czasu na treningi nie mam wiele i szukam najefektywniejszej opcji. To chyba będzie to?

Get Strong czy Get Lean?




Zmieniony przez - KensaiMage w dniu 2024-04-29 14:17:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12101 Napisanych postów 160562 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234945
Przecież ten filmik to reklama... ;) w filmie podaje kod zniżkowy do produktu jaki oferuje.
"Trenuje tylko na skakankach", a za nim sprzęt do treningu: drążek, kettle, hantle, ma filmiki gdzie pokazuje jak łączyć trening na skakance z treningiem na hantlach, kettlach itd.

Co do wyboru skakanki, jak wczensiej nie miales do czynienia z takim sprzetem to osobiscie bym bral wesje lzejsza...

Co do argumentu, ze skakanka spali więcej kalorii w porównaniu do godzinnej aktywności na innym sprzęcie ok, ale wyobrazasz sobie, ze osoba niezaawansowana w skakaniu na skakance skacze godzinę na skakance?

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6532 Napisanych postów 62337 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 778068
Ale dla mnie to są slogany. Na pewno da się pewne rzeczy poprawić, wzmocnić, zmniejszyć poziom bf przy odpowiedniej diecie, poprawić wydolność i wytrzymałość. Ale albo gość miał wcześniej przyzwoitą sylwetkę zbudowaną albo naciąga fakty. Dobrej klatki piersiowej, barków, grzbietu, ramion nie zbudujesz z pomocą samej skakanki.

1074kcal w godzinę ok ale jak to wyliczyli?

Sama skakanka jest ok jak każda inna skakanka, może bardziej efektywna bo cięższa ale całość jest ubrane w marketing sprzedażowy.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12101 Napisanych postów 160562 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234945
Twoj idol poleca poczatkujacym trening 5 min...


?si=EqjXL8BfxJN5oZws

ile zostaje Ci z tych 1000 spalonych kcal? 100 kcal...
A gdzie tu 60 minut trzaskac na skakance i palic 1100 kcal...
Fatnzja marketiongowa w ktora uwierzyles...

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
TomQ-MAG
Twoj idol poleca poczatkujacym trening 5 min...


?si=EqjXL8BfxJN5oZws

ile zostaje Ci z tych 1000 spalonych kcal? 100 kcal...
A gdzie tu 60 minut trzaskac na skakance i palic 1100 kcal...
Fatnzja marketiongowa w ktora uwierzyles...




Idol może nie ale zna się na rzeczy :). Te 5 min to dla ludzi otyłych z USA :) ma przecież też mnóstwo filmów z ciężkimi treningami po 800kcal i więcej. Więc bądźmy obiektywni :)

Poza tym jakoś dorobił się prawie półtora miliona subskrypcji.
To znaczy przecież więcej niż jeden temat na forum, trochę pokory :)

Może tak konkretnie bez sympatycznej walki kogutów, np. badania naukowe kontra badania naukowe? Ktoś coś ma?

Ja zamówiłem już wersję cięższą - get strong. Sprawdzę i dam znać :)



Zmieniony przez - KensaiMage w dniu 2024-04-29 14:38:35

Zmieniony przez - KensaiMage w dniu 2024-04-29 14:42:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51570 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
rion10
Ale dla mnie to są slogany. Na pewno da się pewne rzeczy poprawić, wzmocnić, zmniejszyć poziom bf przy odpowiedniej diecie, poprawić wydolność i wytrzymałość. Ale albo gość miał wcześniej przyzwoitą sylwetkę zbudowaną albo naciąga fakty. Dobrej klatki piersiowej, barków, grzbietu, ramion nie zbudujesz z pomocą samej skakanki.

1074kcal w godzinę ok ale jak to wyliczyli?

Sama skakanka jest ok jak każda inna skakanka, może bardziej efektywna bo cięższa ale całość jest ubrane w marketing sprzedażowy.


Dzięki, wybrałem get strong, okazało się że znajomy na niej trenuje i polecił. Zdam relacje :)
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

PROSZĘ O OCENE I PORADY DZIĘKUJE !

Następny temat

Zastój w kształtowaniu sylwetki

forma lato