SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening na siłe

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2659

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam! Na siłowni ćwicze od niedawna (niecaly miesiac). Tak za tydzień moze 2 tygodnie chce zacząć trening na siłe i mysle nad jakimś planem - wiem wiem najpierw powinno sie robić mase itp. Ale mi całkowicie nie zalezy na masie a wrecz przeciwnie - mój ogólny cel to MAX siła przy minimalnej masie ( o czywiscie nie przesadzajmy :P ) Mam 17 lat 176 cm wzrostu i 65 kg wagi, biceps okolo 34 po treningu kolo 35 i dosc dobrze rozwiniety triceps ( 5 lat siatkowki dobrze dziala na tricepsa :P ), w pasie kolo 78 cm w klacie nie wiem :P Chce cwiczyc 4 razy w tygodniu w tym 2 razy w tygodniu kazda partie mieśni - szybko dochodze do siebie wiec mysle ze niebedzie problemu z zbyt duzą iloscia treningów, a jeszcze zakladając ze w tygodniu bedzie 1 trening mocny a drugi troszke słabszy na daną partie powinno byc dobrze :)Troche myslalem nad treningiem i wymyślilem coś takiego :

Trening 1
------------------------------------------------

KLATA

-Wyciskanie na ławce - 1 x 20 ( rozgrzewka ) 4 x 4-8
-Rozpietki 4x 6-10

BICEPS

-Uginanie ze sztangą na modlitewniku 1 x 15 - rozgrzewka 3 x 6-8 ( tu pytanie - lepiej hantlami czy gryfem - dodam ze mam do dyspozycji tylko gryf prosty )
-Uginanie hantelkami stojąc ( 1 powtorzenie to ugiecie prawej reki potem lewej i na końcu obu na raz) 3x 6-8

TRICEPS

-Wyciskanie francuskie 1 x 15 - rozgrzewka 3 x 6-8
-Wyciskanie na ławce wąskim uchwytem 3 x 6-8

PRZEDRAMIE

-Uginanie nadgarstków 2 x MAX

BRZUCH

-Scyzoryk 2 x max

Trening 2
-------------------------------------------------

NOGI

-Przysiady 1 x 20 ( rozgrzewka ) 4 x 8-10 ( Jak narazie wiecej powtorzeń z mniejszymi ciezarami bo nie mam pasa a nieche nic przeciazyc, jak bede mial pas to bede robil 4 x 4-6)
-Unoszenie łydek 4 x 10-15

BARKI

-Unoszenie ramion bokiem 1 x 15- rozgrzewka 2 x 6-8
-Wyciskanie zza karku - rozgrzewka 2 x 6-8
-Wznosy w opadzie 2 x 6-8

PLECY

-Unoszenie tułowia 1 x 20-30 - rozgrzewka
-Wiosłowanie sztangą 3 x 8-10
-Martwy ciąg 3 x 8-10
( ta sama sytuacja co z przysiadami - jak bede miał pas to bede cwiczyl z wiekszymi ciezarami 4-6 powtorzeń )

BRZUCH

-Scyzoryk 2 x max
---------------------------------------------------
Poniedzialek - trening 1 - mocny
Wtorek - wolne ( no trening siatkowki - ale mniejsza o to ;p )
Sroda - trening 2 - mocny
Czwartek - wolne ( no trening siatkowki - ale mniejsza o to ;p )
Piatek - Trening 1 - słabszy
Sobota - trening 2 - słabszy
Niedziela - totalne obijanie się :P

Aha ... jeszcze jedno ... trening "słabszy" ma wygladac jak normalny tylko z odrobine mniejszymi obciazeniami czy mniejszą ilością seri ? Czekam na opinie i korekty - zapewne rozliczne :P

Pozdrawiam!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Na forum 2023 lat Przeczytanych tematów 0
Hmmm Poddaje się... ułozysz mi coś dobrego ? Wiesz mniej wiecej co chce i wogole... Był bym wdzieczny :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 539 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2179
zapraszam do siebie na bloga.
zobaczysz co/jak w praktyce zastosowalem.
cele bardzo podobne.
trening dosc slaby,
brak cwiczen podstawowych.
rowniez jade 4x w tygodniu.

edit:
plan treningowy - str. 4
dodalbym wiecej aerobow/hiit.
odpuscilbym jeszcze roznicowanie
na trening slabszy, silniejszy.


Zmieniony przez - donalt w dniu 2008-09-25 13:16:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Brak ćwiczeń podstawowych - naprzykład jakich ? A trening słaby ponieważ ... ? :)

Pozdro!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14678 Napisanych postów 53199 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400740
Wiec tak na sile jest stanowczo zbyt wczesnie... Pasuje bys z waga ruszyl przynajmniej lekko ponad granice niedowagi... Na poczatek proponuje ACT.

zdr.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 539 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2179
zamien rozpietki na wyciskanie na skosie.
1 cw na uda - troche malo.


Zmieniony przez - donalt w dniu 2008-09-25 14:17:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Heh przeciez nie mam niedowagi :P Pozatym masa przy tym też przyjdzie :P Hmmm Rozpietki zamienic na wyciskanie pod skosem ? Czemu ? A co do ćwiczeń ud to rzeczywiscie moge coś dolozyc tylko co moge robic z tym sprzetem jaki mam do dyspozycji?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14678 Napisanych postów 53199 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400740
Moje zdanie znasz... A tak BTW to jaki cel maja rozpietki w treningu silowym?

zdr.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 134 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1137
nie radze specjalnych treningów na siłe. Staż 1 miesiąc? to nabawisz sie tylko bólu stawów cos mi sie wydaje.

A jak juz coś to delikatnie z ciężarami (no ale w treningach na siłe to cieżary duze muszą być >>logiczne:/ ))

pozdr.

-.-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Może i na siłowni stazu nie mam duzego ale jednak aktywny fizycznie od zawsze jestem ...5 lat grania w siatke :) np. co rok przed sezonem mamy ponad miesiac trenigów siłowych na siłowni co prawda hard corowo tam nie ćwiczylismy heh xD ale jednak :) Bedzie looz :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14678 Napisanych postów 53199 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400740
Ja ci mowie nie pchaj sie w treningi typowo nastawione na sile, bo najpewnij to sie kontuzja skonczy, a nie wzrostem sily.

zdr.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
OK OK OK - To jaki trening na mase proponujesz ? Aha .. i tak ciagle myslalem o treningu z podzialem na partie miesniowe, a moze lepiej FBW robic ?

Zmieniony przez - LCadaveris w dniu 2008-09-25 23:29:59
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

problem z klatka

Następny temat

2 częściowy plan do oceny

WHEY premium