SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening masowy + siłowy na biceps.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1153

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

M

Wiek

17

Waga

60

Wzrost

160

Cel treningowy

masa, zwiększenie siły na biceps

Staż treningowy na siłowni

2 lata z przerwami (ostatnio 3 miechy bez przerw)

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

drążek, ławka, sztanga, sztangielki, poręcze

Dieta

1,8 B , 1,4 T , 5 W

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

raczej nie ma

Zażywane suplementy

nic

Ostatnio przerabiany plan

przed splitem FBW

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

przysiad 30 kg 4 serie (łącznie ok. 40 pow.) wycisk ławka poziom ok. 80kg
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 58 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 422
Witam. A więc do rzeczy, chciałbym poprawić siłę bicepsa gdyż od dłuższego czasu nie mogę ruszyć z powtórzeniami. Ćwiczę od 30.01 do dnia obecnego treningiem split. Od tego czasu wszystko idzie po mojej myśli. Zwiększam powtórzenia, ciężar prócz bicepsa. Co prawda przeskoczyłem 3 kg ale jak na 2 miechy ciągłego treningu wydaje mi się, że to za mało, dlatego postanowiłem bicka na siłe pojechać. Mam nadzieje, że można łączyć trening siłowy z masowym? A konkretnie jedną partie, czyli bicepsa. Przed splitem (2 miechy) ćwiczyłem FBW (krótko bo tylko 12 treningów). Przed nimi ćwiczyłem cały czas FBW (niestety z przerwami) tylko, że miałem 2 miechy przerwy z powodu kontuzji w barku (zapalenie kaletki podbarkowej).

Split który wykonuje aktualnie

poniedziałek
KLATA + TRIC + BRZUCH
wycsik sztangielek skos dodatni 4 serie
wycisk sztangi ławka płasko 4 serie
rozpiętki skos dodatni 3 serie
pompki poręcze 3 serie

wycisk wąsko 3 serie
wycisk francuz 3 serie

podciąganie kolan do klatki w zwisie 3 serie
spinki 3 serie

środa
PLECY + BIC + BRZUCH
drążek szeroko nachwyt 4 serie
wiosłowanie 4 serie
szrugsy 4 serie

uginanie sztangi stojąc podchwyt 4 serie
supinacja 4 serie

podciąganie kolan do klatki w zwisie 3 serie
spinki 3 serie


piątek
NOGI + BARKI + BRZUCH
przysiad 4 serie
wspięcia na palce 4 serie

hantle na boki 3 serie
sztanga do przodu 3 serie
podciąganie sztangi do brody 3 serie

podciąganie kolan do klatki w zwisie 3 serie
spinki 3 serie


Gdy zaczynałem ten trening (30.01) na bica w ćwiczeniu uginanie ramion ze sztangą stojąc brałem 20 kg 4 serie 8-8-8-8 pow.
Teraz jest to 23 kg 12-10-8-8 (baaardzo ciężko).

Co proponujecie? Co mam zrobić by pobudzić bicepsa?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 58 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 422
Siemka, znowu ;)
W tym tygodniu pęka po 10 treningów na każdą partie tj. ćwiczę 10 tygodni tym planem. Zmienić coś? Inne ćwiczenia? Mam zamiar zrobić tydzień odpoczynku, a potem znowu ostro ;d Tylko nie wiem czy tym samym planem, pomóżcie ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Siadasz 30 kg, a na biceps bierzesz 23 kg? ława 80....

Diagnoza: rewizja techniki.

Zmieniony przez - Pandarek w dniu 2013-04-04 13:47:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 58 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 422
+ zalecenia doktora by nie dźwigać dużych ciężarów w pozycji stojącej, np. przysiad. W przysiadzie póki co raczej nie będę zwiększał obciążenia, jedynie powtórzenia. Przed zaczęciem treningu nagrałem pare filmików z wykonaniem ćwiczeń i wrzuciłem je na forum. Myśle, że to co było do poprawienia poprawiłem dzięki forumowiczom ;)

Co zrobić? Ćwiczyć dalej jak jest czy siłowo go doj**ać?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
W bicepsie nie spodziewałbym się masy ciała na sztandze...

Weź sobie normalny plan, bo 1 seria na uda (nawet nie po 1 na przód i tył) w treningu nóg to jest śmiech na sali. To samo w treningu grzbietu- 4 serie drążka i 4 serie wiosła to za mało na najszersze, pomijając już niedotrenowanie prostowników. Poszukaj czegoś w podwieszonych.


Na biceps nie rób żadnej siły, ze zmianą planu powinno pójść coś do przodu mocniej.

Zmieniony przez - Pandarek w dniu 2013-04-04 15:01:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 58 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 422
Okey, poszukam. No ale co zrobić z tym bicepsem? Ćwiczyć tak jak ćwicze dotychczas?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Ćwiczyłbym tak jak dotychczas, to jest nie robił żadnej siły, ale zmieniłbym po prostu plan i ćwiczenia w nim.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 58 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 422
Dzisiaj będzie mój to 24 trening. Dojade do 30, zrobie tydzień przerwy od siłki, i pomyśle nad zmianą ćwiczeń. Ale za bardzo nie wiem na jakie, jak taki plan zaproponowałem kiedyś i mi napisali, że mogę spróbować...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 58 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 422
Co myślisz o tym ćwiczeniu? Czy załatwiłoby ono sprawe z pleckami? http://www.kulturystyka.pl/atlas/plecy.asp#12

Chciałbym jak najmniej obciążyć kręgosłup. Lekarz do którego jeżdże odnośnie wzrostu, mówił, że mogę ćwiczyć ale "nie dużymi ciężarami w pozycji stojącej". Dlatego przysiady są jakie są.

Zmieniony przez - Pajek1231 w dniu 2013-04-04 15:28:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
To pytasz o biceps czy o cały plan?
Powiedz mi jak ma się do siebie pole w ankiecie "przeciwskazania- raczej nie ma" i stwierdzenie "zalecenie doktora by nie dźwigać dużych ciężarów w pozycji stojacej"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 58 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 422
Przeciwskazań nie ma, nie mam jakichś schorzeń itd... Jak widzisz jestem bardzo niski i jeżdże z tym do odpowiedniego lekarza - endokrynologa. Zapytałem go o to, czy mogę ćwiczyć na siłowni. Powiedział, że mogę ale nie dużymi ciężarami w pozycji stojącej.

Bica dociągne do tego 30 treningu tak jak ćwiczyłem aktualnie. Potem pomyśle co i jak.

Wcześniej napisałeś:
"Siadasz 30 kg, a na biceps bierzesz 23 kg? ława 80.... "

Siadam 30kg 4 serie 12-10-10-8
Wyciskam 80 kg jeden raz, o to mi chodziło.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Ciężarowcy to zazwyczaj mali ludzie, koszykarze duzi. Idąc tą logiką- zacznij rzucać piłką do kosza, to urośniesz.

Możesz ćwiczyć każdymi ciężarami pod warunkiem zachowania prawidłowej techniki.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Szybka pomoc.DAJE SOGI

Następny temat

Kondycja w tydzień

WHEY premium