SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening i odżywienie - porady

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 235

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Wiek

Waga

Wzrost

Cel treningowy

Staż treningowy na siłowni

Uprawiane inne sporty

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Dieta

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Zażywane suplementy

Ostatnio przerabiany plan

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 293 dni Przeczytanych tematów 31
Cześć,
nigdy nie trenowałem regularnie na siłowni. Mam 16 lat i chcę zacząć trenować regularnie na siłowni początkowo z trenerem personalnym, a potem sam. Chcę też żeby dietetyk mi rozpisał plan żywieniowy.

Jak wybrać trenera personalnego i czy taki trener powinien mieć jakiś certyfikat czy coś żeby móc trenować kogoś?
Czy trener personalny może rozpisać komuś plan żywieniowy?
Czy warto iść do dietetyka żeby mi rozpisał plan żywieniowy czy to może być obojętnie jaka osoba zajmująca się sportem?

Pomyślałem że będę trenować 3 razy w tygodniu więc:
Czy jest sens i czy warto/zdrowo trenować np.
- w pierwszym miesiącu cały czas 3 razy w tygodniu tylko z trenerem
- w drugim miesiącu na tydzień 2 razy z trenerem i 1 raz sam
- w trzecim miesiącu na tydzień 1 raz z trenerem i 2 razy sam

Później to już tylko sam bym trenował. Czy wtedy zdążę opanować w tym czasie wszystkie ćwiczenia żebym je wykonywał dobrze technicznie i bezpiecznie?
Czy warto i kiedy wykonać jakieś dodatkowe badania czy jakąś analizę składu ciała itp.?

Pozdrawiam
Marek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6516 Napisanych postów 62312 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777742

Z trenerem personalnym sprawa nie jest łatwa bo niestety, ale sporo jest teraz osób, które działają na zasadzie kopiuj/wklej i dają wielu osobom ten sam trening, a mimo wszystko jak płacisz za pewną usługę to powinieneś wymagać indywidualnego podejścia.

Twoje podejście jest właściwe jeśli się chcesz dobrze zająć kształtowaniem sylwetki to współpraca z trenerem personalnym to bardzo dobre wyjście są z tym jednak dwa problemy. Po pierwsze musisz znaleźć odpowiednią osobę,a w tym pomogą Ci polecenia osób, które współpracują lub współpracowały z danym trenerem. Łatwo znajdziesz potencjalnych trenerów czy na siłowni czy ogólnie szukając u Ciebie w mieście
Dobry trener nie tylko nauczy Cię prawidłowej techniki ćwiczeń, ale także pomoże Ci ogarnąć podstawy diety.

Nie wiem czy Ci potrzebna pomoc dietetyka od samego początku jak ogarnięty trener pomoże też z odżywianiem. No chyba, że masz jakieś choroby, które wymagają specjalistycznego podejścia wówczas jak najbardziej dietetyk wskazany.

Drugi problem to koszt. Ogarnięty trener w miarę się ceni więc ogarnięcie planu, diety i wykonanie 3 treningów personalnych w tygodniu może trochę kosztować, ale jak masz takie możliwości to warto zainwestować.

Polecamy również: Po czym poznasz, że wybrałeś dobrego trenera personalnego?



Zmieniony przez - rion10 w dniu 2023-07-17 14:29:52
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33138 Napisanych postów 23209 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278150
Szukaj trenera z polecenia i najlepiej przed taką swpółpraca założyc temat np na spotted lokalnym na Facebooku aby ludzie się wypowiedzieli a co do certyfikatów to nie zwracaj na nie uwagi bo tu się doskonale sprawdza powiedzenei że papierek nic nie znaczy . Odnośnie diety to tak samo ale z dietetykami klasycznymi to różnie bywa i wolałbym szukać trenera który zajmuje się też żywieniem bo lepiej wszystko ogarnie niż typowy dietetyk który ze sportem nie ma wiele wspólnego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14678 Napisanych postów 53199 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400739
Problem w tym, że zawód "trenera personalnego" oraz "dietetyka" nie jest w żaden sposób regulowany, więc właściwie każdy może się nim nazwać i często tak jest...
Po instagramach widzę np dziewczyny co trenują rok, mają jeden start za sobą i już "uczą" pozowania i prezencji scenicznej
Ba nawet się im wydaje, że umieją już kogoś do startu przygotować

Więc wybór trenera jest trudny. Najlepiej jak byś napisał w jakim mieście chcesz trenować i może podrzucimy Ci jakieś konkretne nazwisko
Co do odżywiania, to Ci ogarnięci trenerzy mają wystarczającą wiedzę by Cię poprowadzić w tej kwestii lub po prostu wyślą do konkretnej osoby która żywieniem się zajmuje.
1

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 293 dni Przeczytanych tematów 31
Dzięki wszystkim za odpowiedzi, bardzo mi pomagacie.
Jestem z południa Katowic więc interesowaliby mnie trenerzy z okolic Katowic lub Mikołowa.
Czy możecie kogoś polecić?


Zmieniony przez - Marek P6 w dniu 2023-07-17 21:06:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6273 Napisanych postów 76045 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754916
Bez wątpienia lepiej będzie trenować na początku z trenerem, niż samemu. Szczególnie w sytuacji, gdy jesteś osobą moc o początkującą. Unikniesz w ten sposób błędów, które mogą mieć wpływ na Twoje zdrowie i wyniki, a także szybciej nauczysz się prawidłowej techniki ćwiczeń wielostawowych i czucia nerwowo-mięśniowego. Odpowiedź więc brzmi, że jak najbardziej warto jest to zrobić. Chociażby w ten sposób, który opisałeś w swojej wypowiedzi powyżej.

Osobiście mogę polecić Tobie serwis dietetyczno-treningowy, potreningu.pl
1

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Kurs nie problem jest zrobić np online płacisz i masz i takich trenerów nie brakuje, poczytaj o trenerach z okolicy jak gdzieś piszą, ja np u siebie nikogo bym nie polecił z siłowni, nie to że znam się lepiej czy gorzej, tylko widzę jak trenują osoby, jakie mają podejście do tego. Możesz lepiej wyjś nawet korzystając z udług uzytkowników forum, administracji. Georgu, monkey, tomq i inni

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening Push Pull Legs - ocena

Następny temat

Trening FBW + split - ocena

WHEY premium