SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening domowy, 20 lat, proszę o pomoc

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 900

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 510
Witam, mam 20 lat, niedługo zaczynam rok akademicki więc łatwo będzie o regularne treningi :)
Mam 186cm wzrostu, 77kg. Do dyspozycji hantle + 40 kg obciążenia, drążek, mata. Staż - może z 4-5 miesięcy treningu rozbite na 2 lata Miałem problemy z determinacją.
Cel - chcę zbudować dobrą sylwetkę nie zalewając się przy tym, a przede wszystkim zadziałać w sprawie klatki piersiowej.
Staram się zdrowo jeść, brak konkretnej diety jak na razie, jak przyzwyczaję się do zdrowego jedzenia (0 słodyczy itp., regularne godziny posiłków, zbiorę więcej informacji o odżywianiu) to pomyślę o diecie.
Chcę aby priorytetem treningu był rozwój klatki piersiowej, również wszerz, dlatego wrzuciłem rozpiętki hantlami. Dodatkowo zależy mi na tym aby zwiększyć ilość pompek które jestem w stanie wykonać, więc zamiast wyciskania hantli robię klasyczne pompki.
W planie nie ma uwzględnionych pleców, bo staram się trenować co drugi dzień, a w dni "nietreningowe" podciągać się na drążku, mam z tym problemy, bo nachwytem "wąskim" (pięści obok siebie) podciągnę się może 3-4 razy, a szerokim jest totalny dramat. Tak więc ile razy przechodzę pod drążkiem (a jest przy wejściu do mojego pokoju) staram się przynajmniej raz na nim podciągnąć i w ten sposób notować jakiś progres. Podciągać się dalej nachwytem wąskim, czy zmienić na szeroki i robić powtórzenia negatywne ? Ciężko mi będzie plecy wrzucić w dni treningowe, bo po danych ćwiczeniach jestem zbyt zmęczony aby się chociaż raz podciągnąć ...

Od jakiegoś czasu ćwiczę sobie lekko zmodyfikowanym planem, który na bank jest pełen błędów, więc prosiłbym o korektę i uzasadnienie, może jakieś rady. Przed każdym treningiem robię rozgrzewkę mawashiego, z tym, że zamiast 20 robię 50 pajacyków.


Plan :
3x 15 pompki klasyczne
2x 15 rozpiętki hantlami, (plecy na taborecie, nogi na krześle)
2x 15 przysiadów (bez obciążenia)
2x 10 wyciskanie hantli siedząc
2x 15 uginanie przedramion z hantlami
2x 15 pompki w podporze tyłem (ręce są w miarę wąsko, nie wiem czy to dobrze)
2x 20 brzuszki

w dni nietreningowe podciąganie na drążku, ~6x1-2 podciągniecią dziennie. (wąski nachwyt)


Klate robię jako pierwszą bo mam wtedy najwięcej siły, celem całego treningu jest zrobienie widocznych mięśni i jako priorytet jest szeroka i dobrze zbudowana klata, ale nie chcę się zalewać tylko dobrze wyglądać. Na brzuchu widać górne partie mieśniowe, ale brak dolnych, jakieś porady?
Trochę to żenujące, ale jak na razie używam hantli 2 x 11 kg, do ćwiczeń (rozpiętki, wyciskanie siedząc, uginanie przedramion), tak więc operuję jednym ciężarem.


Pozdrawiam, sorry za takie wypracowanie
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
https://www.sfd.pl/NAJCZĘŚCIEJ_ZADAWANE_PYTANIA-t755553.html

Czytaj, tutaj masz wszystko. Plan taki sobie, żeby nie powiedzieć, że słaby.

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ee tam, przynajmniej się skupia na każdej partii, można powiedzieć, że jest w zalążku dobry Czemu nie widać dolnych kostek - zbyt wysoki poziom tłuszczu. Jedna rada co do podciągania: choćbyś nie wiem, jak cudowny plan stosował, nie pójdziesz znacząco do przodu bez dobrej techniki - kieruj łokcie w dół i w tył przez całą fazę koncentryczną. Przerabiałem parę miesięcy stagnację w podciąganiu, teraz poprawiłem technikę i pruję jak burza (jeszcze )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 510
luźne bieganie w dni nietreningowe, czy skakanka ?

Odpowie ktoś na resztę pytań ?

Zmieniony przez - Chaaber w dniu 2012-09-12 18:31:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Na luźne bieganie bym stawiał. Metodę na poprawę wyniku w podciąganiu masz bardzo dobrą - sam wymyśliłeś?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Brak czegoś na dwójki, na prostowniki, najszersze potraktowane olewczo. Na klatę 2 ćwiczenia i to średnio wybrane. Sorrki, ale ja tego nie uznam za dobry trening. Może kiedyś, bym powiedział, że jest w miarę. Ale teraz, nie. Do tego za mało serii, jak na trening w domu.

Pozdrawiam. To mój punkt, widzenia. Nie trzeba się z nim zgadzać.

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 379 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2369
za bardzo sie nie znam, ale jeśli robisz 20 pompek .... no to długa droga przed tobą. ALe najważniejsze że motywacja jest ;D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51569 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Vencu, dlatego napisałem, że jest w zalążku dobry. Porównaj sobie niektóre propozycje innych domatorów: na bica 15 serii, a na nogi rower
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
A no. To to ja wiem. Takim planem, chociaż by sobie krzywdy nie zrobił. ;)

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

22 lata trening na zdobycie siły

Następny temat

Pomoc w dalszym treningu

WHEY premium