SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening domatora z ławką

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2563

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 267
Poproszę o pomoc w stworzeniu treningu w moich specyficznych warunkach:
Ćwiczę w domu wieczorami i jednorazowy treing nie może być długi - ok. 30 min. Staram sie ćwiczyć w blokach klata+tric / plecy+bic / nogi+bary i planuje dorzucić regularnie brzuch. Jednak z powodu sytuacji rodzinno-zawodowej (33 lata, 10 lat małżeństwa, 3 dzieci, praca + praca dodatkowa, wyjazdy służbowe i in.) jestem zmuszony rozbijać te bloki na pojedyncze grupy mięśniowe dziennie. Pytanie teraz czy moge jechac np. 2 dni pod rząd, 3. dnia odpoczynek potem 4. i 5. dzien pod rząd, albo 4 dni pod rzad po ejdnej grupie i potem 3 dni odpoczynku? A dodatkowo czy to sięmoże zmieniać i o ile ćwiczenia będą regularne (+/- 1 dzień odchyłki) to za to odpoczynki nieregularnie mogą się przesuwać. Raz odpoczynek co drugi dzień, a raz po dwóch dniach... ale suma sumarum wszystko w skali tygodnia się wyrówna... np.:

Tydzień 1
- pon.: klata + triceps
- wto.: wolne
- śro.: plecy
- czw.: biceps
- pt: wolne
- sob.: nogi
- niedz.: bary

Tydzień 2 (troche inaczej):
- pon.: klata
- wto.: triceps
- śro.: wolne
- czw.: plecy + biceps
- pt: wolne
- sob.: nogi + bary
- niedz.: wolne

Tydzień 3 (jeszcze inaczej):
- pon.: klata + triceps
- wto.: biceps (bo wiem, że mam np. delegację w środę)
- śro.: wolne
- czw.: plecy
- pt: nogi
- sob.: wolne
- niedz.: bary

Wiem, że to trochę zbyt spontaniczne, ale tak muszę się adoptować do zmieniającej się bieżącej rzeczywistości dnia codziennego. Wiem, że powinny być dni odpoczynku, ale myślę, że skoro trenowane są poszczególne grupy mięśni a nie parami, to może dni odpoczynku moze być mniej niż w klasycznym programi 3 dniowym (klata+tric / plecy+bic / nogi+bary)?
Co myślicie? Poradźcie jak nie zmarnować i nie poszarpać się... zależy mi na efektach: Zarysowanie mięśni, pozbycie się nadmiaru fatu - ogólnie wyraźna poprawa sylwetki.

Mój sprzęt:
- ławeczka pod sztangę,
- gryf prosty długi
- gryf mocno łamany - krótki
- sztangielki
- różne obciażenia

Moje parametry:
wiek: 33 lata
wzrost: 185
waga: 95 kg
Jako chłopak byłem sczupły, jako dzieciak chudy ale zawsze miałem szerokie ramiona i ładnie zarysowaną dośćszeroką klatkę. Trenowałem sporty walki, robiłem pomp i trochę się ruszałem, na siłowni parę razy byłem ... kiedyś też :). Ogólnie mięśnie mam zarysowane trochę, ale wszystkie są pod warstwą fatu. W ubraniu na wciągniętym brzuchu ;) mam ogólnie nawet sportową sylwetkę i wyglądam jakbym nawet trochę przypakowany był, ale na golasa to raczej tracę, bo wszystko okazuje się być schowane pod pierzynką tłuszczową... Tyle o mnie :)

Poproszę o konstruktywną krytyke i propozycje treningu, kóry pozwoli mi zminimalizować trudności organizacyjne.

Pozdrawiam (To mój drugi post na forum, więc proszę o wyrozumiałość :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 5025 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 44470
Rób po 2 partie np. KLATA + BICEPS i dzień odpoczynku! trochę to chaotyczne ale trening cykliczny będzie w sam raz! http://www.kulturystyka.pl/artykuly/120

a co trenować mając ławkę to www.kulturystyka.pl/atlas

a i najwazniejsze! DIETA! bez tego tłuszczyk zostanie niestety!

przed każdym ćwiczeniem rób rozgrzewkę! to PODSTAWA!

--=Zanim zadasz kolejne pytanie na forum=--
http://www.sfd.pl/Pierwsza_Wizyta_Jasia_na_FORUM-t355004.html

"Jak nie wiesz to się dowiedz, wpierw pomyśl potem powiedz..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 135 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 4004
Ławkę masz regulowaną na skosy?
Najlepiej ćwiczyć w cyklu te same partie na cotygodniowych treningach a zamieniać co 6-8tygodni cały plan.
By zgubić fat niezbędne są aeroby - biegi,rower itp.
W pierwszych miesiącach najlepszym rozwiązaniem jest trening ogólnorozwojowy ACT.

W zdrowym ciele zdrowe cielę
http://www.sfd.pl/temat328581/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3352 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46894
jeśli zaczynasz ćwiczyć to zacznij od treningu act
tu masz szczegóły
https://www.sfd.pl/PROPOZYCJA_TRENINGU_DLA_POCZĄTKUJĄCYCH-t18564.html

żeby pozbyć sie fatu potrzeba ułożyć dietkę z ujemnym bilansem kalorycznym i do tego dodać aeroby dwa razy w tygodniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 267
Dużo napisałem i chyba to troche niektorych zakręciło. Uzupełniam dane:
Trening ogólny mam juz za sobą, a ćwiczenia znam... mam pojęcie o tym troche. Wiem, żę najlepiej ćwiczyćgrupami po dwie co drugi dzień itd. Główny problem to zmiany dni w poszczególnych tygodniach w zakresie +/- 1 dzeiń w ta czy wewta... Chodzi o mój przypadek konkretny. Poproszę ekspertów o radę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 337 Wiek 57 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 12926
Przy takich celach jak podałeś nie będzie miało dużego znaczenia jeśli przesunie się dzien treningowy.
Musisz pamietac tylko o tym by dać organizmowi czas na regenerację.
Raczej nie planuj ciezkiego treningu za wszelka cene z powodu wyjazdu.
Rower,jakies rozciaganie i brzuszki beda lepsza opcją.
Więcej i częściej nie zawsze znaczy lepiej!

pozdrawiam

nic na siłę - weź większy młotek!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
GRUPA II - "Masowa"

[https://www.sfd.pl/temat246410/] 

Skupiać będzie osoby mające za soba minimum 6 miesięcy SYSTEMATYCZNYCH I PRZEMYŚLANYCH treningów.

Celem zajęć w tej grupie będzie:

-budowa NA LATO sylwetki o maksymalnie dużych gabarytach (adekwatnie do indywidualnych możliwości), przy

jednoczesnej wysokiej jakości umięśnienia

UKŁAD CYKLI GRUPY II

Tygodnie 1 - 5 - Budowa masy mięśniowej
Tygodnie 6 - 10 - Gęstość umięśnienia
Tydzień 11 - Regeneracja
Tygodnie 12 - 16 - Definicja umięśnienia

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
ALBO:



TEMAT: "RZEŹBA 2007 - NAJLEPSZA FORMA W 12 TYGODNI"

ADRES: https://www.sfd.pl/RZEŹBA_2007_-_NAJLEPSZA_FORMA_W_12_TYGODNI-t324266.html 

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 267
Dzieki Michail, jak zwykle profesjonalna odpowiedz... szacunek. Bardzo pomocne materiały. Czy mógłbyś (albo ktoś inny) powiedzieć jak bardzo gorsze bedąskutki jeśli jednak bede trenował w tki troceh poszarpany sposób jak opisałem wyżej? Wiem, że może ktośpomyśleć, że drążę temat, ale nie proszęteraz o podanie treningu, tylko opinie co w moim cyklu moze być, a co jest kategorycznie do bani. Chcęna siłędostosować trening do moich earunków życiowych, bo bardzo zależy mi na ćwiczeniu i efektach. Jakei ewentualnie zmiany wprowadzić, a co da sięnagiąć, aby jednak ćwiczyć po jednej grupie dziennie, ale za to cześciej... Pomóżcie proszę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
A dlaczego nie skorzystasz z czegoś, co polecamy?

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 267
Dzięki za cierpliwość. Ja chce skorzystać z tego co polecacie, dlatego tu ejstem, ale potrzebna jest regularność - stałe konkretne di w tygodniu. Co do ilości to ja je znajdę, ale są prawie co tydzień poprzesuwane o jeden dzień do przodu lub do tyłu. Związane jest to z moją pracązawodową oraz drugą pracądodatkowąi rytmem życia rodziny - głównie malutkimi dziećmi. Ćwiczęwieczorami w dni powszednie, a w dzieńtylko w weekendy - np podczas drzemki dzieci. Pomiomo takich trudności chce ćwiczyć i to bardzo, dlatego tak was mecze tymi moimi pytaniami. Czy ktośmnie rozumie?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak trenować ?

Następny temat

problem-pomocy

WHEY premium