SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening do oceny - pomoc

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4838

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1422 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 11303
Zostawiaj zapasu 1 lub 2 powtórzenia.
Gryf bierz jak najdłuższy jak masz warunki w pomieszczeniu, w którym ćwiczysz. Sam zrozumiesz, że najdłuższy najlepszy. Duża możliwość chwytu.

Szczyt siły - wyprostować gryf łamany.

Faceci rodzą się piekni, kobiety muszą się malować .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 357 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1963
zapomniałem wrzucić brzucha:
Wznoszenie nóg 2x100
Przyciąganie nóg do klatki na drążku 2x max
Spięcie brzucha 4 serie:
1 seria = 100 razy na lewy bok, 100 razy na prawy bok, środek 200 z rękoma za głową, środek 100 z rękoma na krzyż na klatce)

Jestem po A6W i jest to ostry trening na brzuch ale daje rade. To biore jednak ten gryf 180 bo jest faktycznie tak jak mówisz. To co z tymi serjami i progresją?

"Odważni nie żyja wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 540
a jak z seriami? powtorzeniami? ile masz lat? masz diete? jaki jest cel treningow? napisz jak najwiecej...

ból nie istnieje...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 357 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1963
Mam 17 lat, diety jako takiej nie mam ale czytałem duzo na tym forum i efekt jest taki że półtora roku temu ważyłem 45kg a teraz 70-72kg i przy takiej wadze chciałbym zostać przy czym nie jestem obtłuszczony ani nic z tyc rzeczy. Jem 5-6 posiłków dziennie bez supli. Najpierw myślałem o treningu na rzeźbe ale jeżeli nie mam nawet uwydatnionych co niektórych mięśni to lepszy bedzie na mase.

"Odważni nie żyja wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 477 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 11381
"Co do moich ud i łydek to nie wiem jak powinny wyglądać idealne nogi ale mi sie moje podobają i nie chce większych :)"
Zobaczysz jak będzie dysproporcja
A o te centymetry, to pytałem z ciekawości, jak wstydzisz się, to nie podawaj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 357 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1963
Biceps:
Uginanie ramion ze sztangą na modlitewniku 12/10/8/8
Uginanie ramion ze sztangą stojąc podchwytem 12/10/8
Podciąganie się na drążku do brody podchwytem 12/10/8/8

Przedramię:
Codzienny trening z piaskiem (od Siłownika) - do maksymalnego zmęcznia

Triceps:
Pompki z trójkątnym ułożeniem dłoni blisko siebie - do maksymalnego wyczerpania
Pompki na piąstkach blisko siebie - maksymalne wykończenie
Pompki na krześle - j.w
Nie wiem jak to profesjonalnie nazwać ale opisze: chytam sztangietke nad głową z wyprostowanymi rękoma i zgina ręke do tyłu (takie ćwiczonko na trica w necie widziałem) 12/10/8/8

Plecy:
Wiosłowanie (ponoć dobre ale nie wiem jak powinno poprawnie wyglądać, mógłby ktoś przybliżyć?)
Martwy ciąg
Podciąganie na drążku nachwytem

Nogi:
Przysiady ze sztangą na barkach
Wspięcia na palce stojąc (robić to z ciężarem?)
Ćwiczenie na nogi na atlasie

Klatka:
Rozpiętki 12/10/8/8
Wyciskanie 12/10/8/8
pompki szeroko tradycyjne 4x do maksymalnego wyczerpania mięśni
pompki szeroko z nogami na krześle - 4x maksymalnego wyczerpania mięśni

Kaptury:
Częściowy siłowy podrzut
Unoszenie sztangi wzdłuż tułowia
Wzruszania barkami

Barki:
Wyciskania na klatkę w szerokim chwycie
Wyciskanie na barki zza karku
Wyciskanie na barki sprzed głowy

Nie wiem jak ustawić sobie serje na barki, plecy kaptury i nogi. Ponoć Barków i pleców sie dobrze nie zbuduje robiąc mało ilość powtórzeń. Może mi ktoś pomóc i skorygować ten plan?

"Odważni nie żyja wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 540
super... na zawsze mi zablokowali tamte konto(flash.bang):/
co do treningu odpisze ci jutro bo dzisiaj juz nie mam czasu... a co do wagi... pewnie wiekszosc to tluszcz:)

ból nie istnieje...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 357 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1963
No i jest już kompletny plan, mam nadzieje że ktoś sie wypowie.

Poniedziałek:
- barki + kaptury
Środa
- plecy + biceps + brzuch
Piątek
- klatka + triceps
Niedziela
- brzuch + przedramie


Biceps:
Uginanie ramion ze sztangą na modlitewniku 12/9/9/9
Uginanie ramion ze sztangą stojąc podchwytem 12/10/8

Przedramię:
Unoszenie nadgarstków nachwytem 2x max
Unoszenie nadgarstków podchwytem 2x max
Zwis na drążku 3x max

Triceps:
Pompki z trójkątnym ułożeniem dłoni blisko siebie - do maksymalnego wyczerpania
Pompki na piąstkach blisko siebie - maksymalne wykończenie
Pompki na krześle - j.w
Wyciąg stojąc oburącz prostowanie 12/10/8/8

Plecy:
Wiosłowanie sztangą w opadzie 12/10/8
podciąganie na drążku szerokim nachwytem 4 serie max.
ŚCIĄGANIE DRĄŻKA/RĄCZKI WYCIĄGU GÓRNEGO W SIADZIE SZEROKIM UCHWYTEM(NACHWYT) 4x max

Nogi:
Przysiady ze sztangą na barkach 15/12/9/9
Wspięcia na palce stojąc 4x 15
Prostowanie nóg na maszynie 4x 15


Klatka:
Rozpiętki 12/10/8/8
Wyciskanie 12/10/8/8
pompki szeroko tradycyjne 4x do maksymalnego wyczerpania mięśni
pompki szeroko z nogami na krześle - 4x maksymalnego wyczerpania mięśni

Kaptury:
Częściowy siłowy podrzut 12/10/4
Unoszenie sztangi wzdłuż tułowia 10x 2
Szrugsy 4x12

Barki:
Wyciskanie na barki zza karku 12/10/8/8
Wyciskanie na barki sprzed głowy12/10/8/8

Brzuch:
Wznoszenie nóg 2x100
Przyciąganie nóg do klatki na drążku 2x max
Spięcie brzucha 4 serie:
1 seria = 100 razy na lewy bok, 100 razy na prawy bok, środek 200 z rękoma za głową, środek 100 z rękoma na krzyż na klatce)

I co myślicie? Dzisiaj już dostałem gryf 180cm, dokupiłem 80kg żelastwa i zobaczymy co dalej. Czekam na opinie, nawet jeżeli mój plan jest do dupy. Chociaż dużo czytałem przez te najbliższe dni i ukłądałaem mniej więcej z radami zamieszczonymi na forum. Pozdro

"Odważni nie żyja wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 540
A więc ja bym proponował zacząć tydzień treningowy od klaty np. klata+biceps/klata+triceps itp. itd.-jest wiele konfiguracji...

Na biceps zrób 3 ćwiczenia po 3 serie w każdym. Możesz sobie dorzucić np. uginanie ramion na stojąco ze sztangielkami uchwytem młotkowym. Wtedy modlitewnik jako ostatnie ćwiczenie...

Przedramię OK... chociaż w swoim własnym treningu zwis bym pominął, ale skoro chcesz:)

Na triceps za dużo ćwiczeń-jest to stosunkowo mały mięsień i 2 ćwiczenia po 3 serie + jedno, 2 serie wystarczy...
Jeżeli chodzi o pompki nie będę się wypowiadał bo nigdy tego nie trenowałem i nie mam doświadczeń-preferuje maszynę, sztangę z francuskim i hantelki...
Jeżeli chodzi o hantelki to jest jedno mega fajne ćwiczenie-tzn... na stojąco lub siedząco zakładasz jedną rękę za głowę chwytając bark drugiej. Natomiast drugą ręką wyciskasz hantelke(od wyprostowanej w łokciu ręki do kątą 100st.; ale staraj się nie blokować ręki w łokciu)

Plecy-podciąganie jako pierwsze-wystarczy 3xMAX; później ściąganie drążka-4 serie(do karku; lub do klaty mocno ciągnąc plecami[nie rękami!]) wiosłowanie OK, tylko pamiętaj żeby ciągnąć plecami... Technika jest na prawdę ważna(wypięcie dupy) no i tez 4 serie...

nogi to dla mnie inna bajka:) tu nie pomoge

Klatka - rozpiętki... zawsze daje je na koniec(dla rozciągnięcia), ale na początku też można... Wyciskanie... Ale czego? Sztangi czy hantelek? na prostej ławeczce? napisz coś więcej o tym... wtedy napisze o pompkach.

Szrugy 4 serie wystrczą

Na barki zostaw pierwsze i dodaj unoszenie sztangielek albo coś takiego

Brzuch OK-ale myślę, że nie dasz rady...

80kg? przesadziłeś:)

trochę się zamotałem w pisaniu tego... więc jak coś to pytaj...

ból nie istnieje...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 357 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1963
Wielkie dzięki. Szkoda że nie moga dać Ci soga bo widze że jako jedyny sie zainteresowałeś i mi pomagasz. Z tym wyciskaniem to mam możliwość robienia jedynie na ławce własnej konstrukcji czyli 0 regulacji. Pompki bardzo dobrze na mnie działają, bardzo lubie to ćwiczenie. Z hantli to mam tylko 1szt 7kg wiec nie wiem. Czyli odpóścić sobie ta progresje? A przy wiosłowaniu w opadzie używać pleców...ok to rozumiem.

"Odważni nie żyja wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale..."

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

a6w a masa??

Następny temat

Pytanie.

WHEY premium