SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening dla DUŻEGO 16 latka

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1294

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 41
Witam!
Mam 16 lat 189cm wzrostu i waże ok.90kg
Chodze na siłownie 2 miesiące. Mój rekord to 68kg,
Nie zażywam żadnych odżywek i nie mam zamiaru ich stosować.
robiłem trening masowy, lecz jak sama nazwa wskazuje jest on na mase, a jej mi już więcej nie potrzeba, chciałbym zwiększyć siłę, więc zaopatrywałem się w plan na SIŁĘ, jednak gdy poczytałem bardziej szczegółowo, dowiedziałem się że trening siłowy można wykonywać tylko miesiąc. Moje pytanie brzmi czy mając taką jak moja i chęć podnoszenia większych ciężarów mogę robić dłużej trening siłowy? Prosiłbym o napisanie kogoś kto się zna na rzeczy, jaki trening będzie dla mnie odpowiedni

Pozdrawiam,
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 176 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14647
Omg, plan całkowicie do dupy... trening siłowy możesz robić i całe życie.. ale nie taki! Poczytaj, rozpisz normalny plan, a my ci go poprawimy i ocenimy :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 41
*Moje pytanie brzmi czy mając taką masę jak moja
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1017 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11740
''Mój rekord to 68kg'' na klate ta?:D
rozumiem ze tylko klata sie liczy, nog pewnie nie cwiczysz ? ^^
jak zrobiłeś mase MIĘŚNIOWĄ to redukuj i zarysuj jezeli jest co ;)

Give me some SOG, Gimmie Gimmie some SOG :D

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 199 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4446
w czym 68 kg masz rekord ?w sumie tak ciebie czytając dam rade czytaj więcej i wgryś się w temat i pytanie czy te 90 kg to jakie mięśniowe czy tłuszczowe ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 41
no na klate 68...
robiłem trening na mase a teraz zrobiłem sobie plan gdzie mam rubryki na zapisanie efektów, ale już na trening siłowy i wygląda on tak:
a) Wtorek - Klatka piersiowa i Biceps
b) Czwartek - Barki, Triceps
c) Sobota - Plecy, Nogi

KLATKA PIERSIOWA (6 seri po 6 powtórzeń)
1. Wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce poziomej (48kg)
2. Wyciskanie sztangi w leżeniu na ławce skośnej (40kg)
3. Rozpietki ze sztangielkami leżeniu na ławce prostej/skośnej. (ok.8kg jeden sztangielek)

BICEPS (6 seri po 6 powtórzeń)
1. Uginanie przedramion, ze sztangą podchwytem
2. Uginanie przedramion, ze sztangą podchwytem na modlitewniku

Ćwiczenia, Czwartek:
BARKI (6 seri po 6 powtórzeń)
1. Wyciskanie sztangi zza głowy
2. Unoszenie sztangielek bokiem w górę.
3. Podnoszenie sztangi wzdłuż tułowia do brody

TRICEPS (6 seri po 6 powtórzeń)
1. Wyciskanie francuskie sztangi siedząc
2. Wyciskanie francuskie sztangi leżąc

Ćwiczenia, Sobota:
PLECY (6 seri po 6 powtórzeń)
1. Ściaganie drążka wyciągu górnego za głowę
2. Ściąganie drążka wyciągu górnego do klatki
3. Wznosy barków

PRZEDRAMIENIA (6 seri po 6 powtórzeń)
1. Uginanie nadgarstków z sztangą
2. Zwijanie odważnika


I to jest tak na koniec września podniosłem 60kg, ten trening powyżej robie od października i tydzień temu tak sobie przyszlismy na siłownie ( w dzień wolny od siłowni ) i wycisnalem 68kg. ale narazie ciężarów nie zwiększam(zwiększe po podsumowaniu czyli podniesieniu max. ciezaru pod koniec miesiąca) wiem że się oblicza 70-80% z tego co sie podnosi na raz!

No i wlasnie pytanie brzmi czy ten plan moge wykonywac przez dluższy okres??? czy musze jednak robić typowty trening na Mase?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 41
waże 90kg, mam dosyc masywne nogi, nawet nieźle rozbudowane barki, a brzucha nie mam wielkiego jest w miare nie jestem gruby ale jestem masywny... może tak
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 199 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4446
hmm plan zupełnie do wymiany tyle błędów ,że szkoda gadać jeden z nich to np plecy i nogi na jednym treningu po za tym te wyciskanie na klate jak na twoja mase to nie za bardzo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 41
no wiem wlasnie slabiutko... ale cwicze 1,5 miesiaca wczesniej nie mialem stycznosci z silownia i mysle ze moge podnosic calkiem sporo jak pocwicze rok... chyba kazdy w takich granicach podnosi na poczatku?

tam jest błąd Plecy i Przedramie, jest zapomniałem poprawic.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 199 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4446
no oczywiście to zalezy od masy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 41
no ale skoro w 3tyg poszedlem w gore 8kg (na klate) to przeciez zaniedlugo bede wyciskal niezle ciezary, tylko pytanie po raz kolejny powtarzam czy moge robic ten trening ktory podalem powyzej? i wogole czy moge robic trening na siłe przez dluzszy okres np. 3miesiące ?? bo zalezy mi zeby podnosic wiecej... mając dużą mase to wstyd podnosic 68kg na raz ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1017 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 11740
chcesz wyciskac ciezary czy cwiczyc? bo jak na rekordy idziesz to dupa z tego bedzie.

Give me some SOG, Gimmie Gimmie some SOG :D

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Split na 3 dni

Następny temat

Wielki powrót

WHEY premium