SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening dla 14 latka do poprawy

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1794

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 742
Przepraszam ale pomyliłem temat i napisałem to samo w Alternatywnej drodze a chyba jednak tu bardziej pasuje mam nadzieje że nikt za to mnie nie zbanuje czy cuś :P a najwyżej prosze o usniecie go z tamtąd (bo co moge więcej :P)
a wiec :

Prosił bym o poprawę mojego planu (Pierwszy ułożony samodzielnie :P ) będzie to FBW typu ABC Dodam że jedynym sprzętem jaki posiadam to :
Atlas jednostanowiskowy, dosyć lekkie hantelki (w sam raz na rozpiętki czy podnoszenie bokiem) Ekspander, drążek, Worek xD
jeszcze tylko dodam że jestem młody (14 lat - dlatego nie będę się niszczył ćwiczeniami jak martwy ciąg, Military press itp. Bo troszkę już o tym przeczytałem :p (czym to grozi :p)


Środa
WYCISKANIA POZIOME W SIADZIE NA MASZYNIE: 3s
Unoszenie sztangielek bokiem w górę 2s
PROSTOWANIE RAMION NA WYCIĄGU STOJĄC: 2s
ŚCIĄGANIE DRĄŻKA/RĄCZKI WYCIĄGU GÓRNEGO W SIADZIE (NACHWYT): 2s
UNOSZENIE TUŁOWIA Z OPADU 2s
PROSTOWNIE NÓG W SIADZIE:2s
STEP ZA SZTANGĄ/SZTANGIELKAMI: 2s
+łydki do pieczenia 2s
UGINANIE RAMION ZE SZTANGIELKAMI STOJĄC (UCHWYT "MŁOTKOWY"): 2s

Piątek
Rospiętki/ Motylki na maszynie 3s
odciąganie hantelek wzdłuż tułowia (ewentualnie wyciąk dolny jak będzie za lekko) 2s
Francuskie w siadzie (hantelki/ wyciąg dolny) 2s
ŚCIĄGANIE DRĄŻKA/RĄCZKI WYCIĄGU GÓRNEGO W SIADZIE (PODCHWYT): 2s
UNOSZENIE TUŁOWIA Z OPADU 2s
PROSTOWNIE NÓG W SIADZIE: 2s
STEP ZA SZTANGĄ/SZTANGIELKAMI: 2s
+łydki do pieczenia 2s
UGINANIE RAMION NA "MODLITEWNIKU": 2s

Niedziela
rozpiętki hantelkami 3s ( nie mam ławeczki ale znajdzie się miejsce gdzie bym zrobił cały zakres ruchu)
Unoszenie ramion w przód z hantelkami 2s
PROSTOWNIE RAMIENIA ZE SZTANGIELKĄ W OPADZIE TUŁOWIA: 2s
PRZYCIĄGANIE LINKI WYCIĄGU DOLNEGO W SIADZIE PŁASKIM: 2s
(Tu co proponujecie na plecy znów unoszenie tłowia z opadu?) 2s
PROSTOWNIE NÓG W SIADZIE:2s
STEP ZA SZTANGĄ/SZTANGIELKAMI: 2s
+łydki do pieczenia 2s
UGINANIE RAMIENIA ZE SZTANGIELKĄ W SIADZIE-W PODPORZE O KOLANO: 2s

i wmiedzy czasie BRZUSZEK :)

Proszę o ocene a głównie o poprawe I z góry dziekuje !!!!!
I TU MOJE KOLEJNE PYTANIE
z moim starzem : tak na poważnie to 0 cwiczyłem wcześniej kiedy miałem chęć nic regularnego i mam 14 lat
Lepjej zrobić to Obiegowo czy robić serie, odpocząć i znówu i dopiero po skończeniu parti iść dalej
(wydaje mi sie że lepszy był by obieg ale jednak sie was zapytam :P) dziex
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 742
Dzieki
Noi, jestem podziwu
Ułożyłem sobie plan (z resztą z bezcenną pomocą użytkownika "pyzaaa")
Jest to trening domatora połoczony z cwiczeniami z hantalmi 3kg(w łatwiejszych 3 w reke+1 na nadgarstek)
i atlas to tak naprawde tylko wyciąg ;]czyli wszytko sie zgadza ;]
Gratuluje naprawde fachowej argumentacji ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14678 Napisanych postów 53199 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400739
Odposc. Rozumiem, ze ciagnie cie do cwiczen i to bardzo dobrze. Napewno chcesz poprawic sylwetke... Dobrym rozwiazaniem beda SW sylwetka sie poprawi, a bedzie to dla ciebie bezpieczniejsze

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 742
Ćwicze i tak wszytko co jest bezpieczne wiele powtórzeń z niewielkimi cieżarami
a znam wielu kolesi (d****i)w moim wieku albo i rok młodszych którzy nie przejmóją sie niczym i jeszcze biorą jakieś gówna
To mój trening jest aż tak zły jak na mój wiek :P?
to niby co mam sie ograniczać do jakiś popeczek :P?
Prosze o odpowiedz ;]
Edit: jest jakiś (dość krótki) art w którym jest opisane co grozi zachowaniem ww ? ;P

Sw- uprawiam od dawna chyba to już 3 lata będą i bardzo to lubie ale brakuje mi siły ogulnie w porównaniu do rówieśników jestem wysportowany tyle że chciał bym nabrać jakoś siły czy Lepszych krztautów ciałka ;]
BTW: a mój plan chociasz dobrze ułożony ? ;d



Zmieniony przez - Mate123 w dniu 2007-12-21 14:00:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14678 Napisanych postów 53199 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400739
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 742
To w takim razie mówisz sporty
Uprawiam SW i jest spx do tego sie w ciepłe pory bawie Dość poważnie w free-running
głownym argumentem do "Nie cwicz przed 17"
jest : Rozwijanie kośćca niszczenie śćiegien
wiec wytłumacz mi Czy i dlaczego ćwiczenia takie jak np
Motliki na maszynie, Wyciąg górny Uginanie ramion są złe
a np Pompki, brzuszki są okey!?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
pompki i brzuszki to przede wszystkim wykorzystanie masy własnego ciała ;) bardziej naturalne ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 742
Ale znacza cześć ćwiczeń które podałem Nie szkodzi organizmowi (wg. mnie) No powiedz np wyciąg górny co on mi zrobi Negatywnego !?
albo machanie leciutkimi hantelkami To samo Motylki na maszynie przeciesz tu sie żadne kośći ni nadrastki ni kolana ni kregosłup to nawet mniej obciążjące niż pompki (po pompkach mogą boleć nadgarstki (tak mi sie wydaje :P))
WIEC DLACZEGO TEN TRENING NIE DLAEJ MNIE NIE PRZEKOLAIŚĆIE !!!
ROBIE WSSZYSTKIE ĆWICZENIA KTÓRE NIE OBCIĄŻAJĄ MOJEGO CIAŁA ŻADNYCH CIEŻARÓW WSZYTKO LEKKIE PO DUŻO POWTÓRZEŃ WIEC CZEEEEEEEEMU NIE !?!?!??!?!?!?!??!?!?
A NA SPORTY UCZESZCZAM JUŻ A TO MIAŁ BYĆ TYLKO DODATEK WIEC NIEROZUMIEM CZEMU NIE !!!???!?!?!>?
Powiedzcie jak mój plan czy chociasz dobrze ułożony bardzo mi na tym zależy ;d
przeciesz bende robił wszytko z rozsądkiem wiec chyba to dużo się nie różni od treningu domatora (jak czytam inne wypowiedzi to sami piszecie że machanie lekkimi hantelkami jest spoko ;d )A to tylko 3 kg i jeszcze te wyciągi to jak podciąganie sie na drążku tylko wiekszy zakres i wiecej powtórzeń (wiec chyba tylko lepjej) CO O TYM MYŚLICIE !?!?!??!?!?!


Zmieniony przez - Mate123 w dniu 2007-12-22 16:08:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
a dlaczego pochodnych funkcji (w matematyce) nie ucza w podstawowce tylko dopiero w liceum/na studiach ?

bo najpierw trzeba sie przygotowac prostszymi rzeczami, zeby pojąc cięższe...

Twoj organizm nie jest przystosowany jeszcze do az takiego wysiłku... trening z ciężarami na prawde nie jest dla Ciebie ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 328 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2140
https://www.sfd.pl/Trening_w_domowych_warunkach-f308.html

to powinno pomóc.

ale jak masz zamiar wykonywać ćwiczenia na nogi jak szkoda ci kręgosłupa ?(nogi prawie 60% ciała)

a co z bicepsem ? (wykonujesz na stojąco jak nie to zwracam
honor ale po pewnym czasie będziesz musiał zmienić ćwiczenia zeby nie było zastoju w mięśniach )

to tylko przykład?
pomyśl

forum ?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 62 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 742
1. daj jeden powód dla którego pompki poważnie obciążające nadgarstki i łokcie są lepsze od np wyciągu górnego który nic nie obciąża jest zwykłym podnozseniem na drążku tylko z wiekszym zakresem
2. jeśli nie podnosze wolnych cieżarów np swoijego maxa to co sie obciązam machając 3 kg hantelkiem!?
3. jeśli ćwicze na atlasie i robie np 12-20 powtórzeń (bo na np rzeźbe) wypychu na klate to jest gorsze od 2 pompek na poreczach w kórych jest to absolutny max moich sił(gdzie w każdej chwili mi może coś peknąc)

jeśli mi ktoś racjonalnie odpowie na wszytkie 3 pytania To naprawde bende godny podziwu bo jak dla mnie to sterotyp młody jesteś nie ćwicz (bo 90% w moim wieku nie ćwiczy racjonalnie tylko tak jak dorośli) ja chce ćwiczyć bezpiecznie i racjonalnie
powodzenia w argumentacji
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 682 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14788
Twoje podejście jest rzadko spotykane, jeżeli w praktyce będziesz ćwiczył odpowiednim dla Ciebie ciężarem to powinno być wszystko ok. Może Ci to nawet "pomóc" urosnąć. Ćwicz treningiem ogólnorozwojowym i przede wszystkim skoro ćwiczysz na profesjonalnej siłowni to pytaj o wszystko tamtejszego instruktora,o ile jest wporządku, jeśli nie to znajdź taką siłownię na której jest takowy i poproś go żeby Cię poprowadził... Na wiele z Twoich pytań może Ci odpowiedzieć nauczyciel wf-u;)

Zmieniony przez - Damian91 w dniu 2007-12-22 19:26:06
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW - a hantle?

Następny temat

plan na mase do oceny

WHEY premium