SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening crossfit - czy dobry

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5488

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Burpees? Maksymalną ilość powiedzmy w ciągu 10 minut? Robisz 10x i przerwa, 10x i przerwa i tak do 10 minut ile dasz radę. Przy Twoich parametrach nie porywałbym się na nic większego. Zresztą burpees Cię zniszczy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 5252 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12823
No dobra, to jeszcze jedna kwestia, w jakimś tam temacie czytałem że przy podobnej wadze do mojej nie polecacie biegania jako aerobów. To co w takim razie mam dawać po FBW jako aeroby?

. . . Wolę zginąć stojąc, niż żyć na kolanach . . .

. . . nie narzekaj że masz pod górkę, skoro zmierzasz na szczyt . . .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 60 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1368
Prawda jest też taka, że jakbyś się sprężył w czasie z treningiem FBW to byś nie potrzebował dodatkowego CF (?) (co i tak wydaje się zbyt ambitnym planem skoro 3xFBW walisz). Przy Twojej masie coś nieobciążającego stawy - rowerek stacjonarny? Orbitrek? Wiosło? Pływanie? Am I right?

Wydaje mi się, że porywasz się z motyką na słońce. Powolutku i sumiennie wykonuj trening/dieta a zamierzony cel osiągniesz bardzo szybko.

Zmieniony przez - roch w dniu 2013-01-12 19:32:25

"W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj - albo się z nimi urodziłeś, albo nie"
- Jérôme Le Banner

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 5252 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12823
Roch, co do FBW to się uwijam jak tylko mogę i zawsze max się wypocę i jestem zdechły po :)

. . . Wolę zginąć stojąc, niż żyć na kolanach . . .

. . . nie narzekaj że masz pod górkę, skoro zmierzasz na szczyt . . .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 5252 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12823
Kurcze, nie mogę edytować więc muszę napisać jeszcze jeden. A co do CF to po prostu mam siłę jeszcze trenować i ochotę a przecież normalnego treningu na siłce nie będę 5x week robił. Jak narazie tak robiłem i było spoko, w niedzielę tylko odpoczynek, wiadomo jak potrzebuję day off np. od CF to nie robię z tego problemu.

. . . Wolę zginąć stojąc, niż żyć na kolanach . . .

. . . nie narzekaj że masz pod górkę, skoro zmierzasz na szczyt . . .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 319 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 10429
po treningu masz siłę by jeszcze trenować??? w takim razie zastanów się czy dobry masz trening.. dobierz odpowiednie obciążenia, ilość powtórzeń i czas odpoczynku między seriami/ćwiczeniami. A co do biegania to rzeczywiście za ciężki jesteś ale.. zamiast biegu możesz przecież maszerować w tempie 6-7km/h dostosować do siebie tempo marszu. Po treningu np 30-40min marszu(z mp3 na uszach) z kolejnymi treningami zwiększać czas marszu, tempo. Pomyśl też o nordic walking, bardzo fajna forma ruchu. Zbilansowana dieta + odpowiednio dozowany ruch i efekty będą! POWODZENIA !

Dawno i nieprawda : http://www.sfd.pl/[mocnyM]__IRON__Cross_Training_&_Diet_System_SFD-t907479.html

"bądź dla siebie katem na treningu, by przeciwnik nie był dla Ciebie katem na ringu!"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 5252 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12823
Nie napisałem że po treningu mam siłe trenować tylko o następnym dniu. To jak ile będę gdzieś ważył ot mogę biegać?

. . . Wolę zginąć stojąc, niż żyć na kolanach . . .

. . . nie narzekaj że masz pod górkę, skoro zmierzasz na szczyt . . .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
moim zdaniem poszukaj siłowni typowo crossfitowej i ćwicz ze 4x tydzień. do tego basen, rowerek, bieganie lub spacery, narty, jakaś siatkówka itp

jak chcesz wody robić sam to bierz je ze stronki crossfit.com, masz tam tego pełno. i WOD za każdym razem rób inny, dobieraj do swojej kondycji i umiejętności

Zmieniony przez - Mariusz_1979 w dniu 2013-01-12 23:16:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 5252 Wiek 37 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12823
hehe Mariusz zdążyłem przeczytać przed edytowaniem akurat :P nie obrażam się, spoko, mam tego pełną świadomość hehe niestety tu gdzie obecnie przebywam to mała mieścinka i nie mam CF siłki. Czyli sugestia Twoja taka że FBW odpuścić i zasuwać crossfit?
Dzięki za stronkę, zaraz poprzeglądam.

. . . Wolę zginąć stojąc, niż żyć na kolanach . . .

. . . nie narzekaj że masz pod górkę, skoro zmierzasz na szczyt . . .

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
zależy co chcesz osiągnąć, ale jeśli się nastawiasz na spadek tkanki tłuszczowej i kondycję to polecam CF, z tym że bez trenera nie bardzo to widzę. dużo jest olimpijskiego podnoszenia ciężarów, a tu technika jest ważna. to samo z przysaidami z obciążeniem albo nawet martwym ciągiem. po prostu jak coś spieprzysz to kontuzja
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomoc dla całkiem zielonego w temacie

Następny temat

Crossfit a Kickboxing

WHEY premium