SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening bokserski

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2222

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 166
Siemka. Od września planuję zapisać się na boks. Mam 17 lat, dużo do nadrobienia. Chcę się tym zająć może na poważnie, a wiem, że już jest troszkę późno. Dlatego staram się ułożyć kompletny plan treningowy. Proszę o ocenę, porady, może zmniejszyć/zwiększyć liczbę czegoś?

-Sekwencja biegowa (tak to nazwałem ;d) 60sek trucht, 50sek walka z cieniem, 10 sek sprint. = SB x3 w tygodniu
-Trening bokserski = TB 5x tydzień, 3x sekcja, 2x indywidualnie
-CrossFit = CF 3x tydzień, 1x masa ciała, 2x ze sprzętem (żelastwo, piłka lekarska, młot opona, itd..)
-Kark i brzuch crossfitowo = CFKB 3x tydzień

Samych ćwiczeń jeszcze nie ułożyłem. Rozłożyłem to narazie na cały tydzień.

Pn
SB
CFBK
TB

Wt
TB
CF Sztanga

Śr
SB
CFBK
TB

Czw
TB
CFBK

Pt
SB
CFBK
TB

Sb
CF Sztanga


Będę mieszkał w internacie, ale koledzy chcą ze mną ćwiczyć, więc myślę, ze da się zrealizować.

3 lata stażu z samym żelastwem, koło pół roku boksu, podstawy techniki, jednak wszystko do roboty. Co sądzicie o takim rozłożeniu?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 88
Co do brzucha to umowne minimum u nas to 100 brzuszków. Kto czuje niedosyt robi więcej, lub np robimy pompki brzuchy grzbiet po 10 przez 3min potem 1min odpoczynku i tak 3 rundki... Taki parterek na koniec treningu. Ale dużo też zależy od treningu jaki robiliśmy.

Zmieniony przez - MateuszekBstok w dniu 2013-08-09 13:07:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Lady M Zasłużona dla SFD
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 19441 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94708
jeszcze nic nie ćwiczysz i chcesz od razu zaczynać z 6 dniowym tygodniem treningowym?

"No matter your goal, achieving it always starts with belief
- do not underestimate the strength within."

http://www.sfd.pl/Lady_M/_The_only_limit,_is_the_one_you_set_yourself_-t958189.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 166
Ćwiczę, mam 3 lata stażu siłowego i jakieś pół roku boksu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 137
TRENING BOKSERSKI:
Pierw zacznij od podstaw... Naucz się robić kroki bokserskie równo z ciosem tzn. Lewy prosty idzie równo z lewą nogą bijesz prawym dostawiasz prawą nogę, z zgięciem w kolanie... Naucz się pierw prostych dopiero gdy to opanujesz ucz się sierpowych... ( Każdy cios idzie z gardy ) więc nie bierz zamachu jak na słonia bo każdy ułamek sekundy się liczy... A siła tego uderzenia powstaje ze skrętu tułowia i nóg.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 166
Pisałem, że mam podstawy i pół roku stażu. Wiem jak wyprowadzać ciosy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 137
Warto powtórzyć ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 1829 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 27695
Po 6 miesiącach z pewnością nie potrafisz perfekcyjnie zadawać ciosów, ale jak uważasz..

yyy... coś tam.. :P

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 111617
.... i sobie wyrobisz zapewne złe nawyki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 370 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 18532
W pół roku rozgarnięta osoba nauczy się zadawać ciosy, nie przesadzajcie ;)
aasdf96
A jak ma wygladać trening bokserski? Tarczowanie, sparingi?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 111617
No niby tak, ale my to tak profilaktycznie piszemy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 88
Zacznij od podstaw najlepiej na indywidualnym treningu, aby trener zobaczył czy nie robisz prostych błędów w pozycji, poruszaniu się lub zadawaniu ciosów i unikach. Trening bokserski 5x w tygodniu obowiązkowo, najlepiej żeby wyglądało to mniej więcej tak.
Poniedziałek - Technika w parach [kaski] - zadaniówka
Wtorek -Obwód siłowy
Środa - Przybory - Worki Ciężarki
Czwartek - Zadaniówka
Piątek - Najlepiej byłoby zrobić tarczę.
Sobota - Sparing
Staraj się robić z lepszymi od siebie, powiedz że chcesz się nauczyć, na pewno koledzy z klubu Ci pomogą.
*** Każdego dnia po treningu rób brzuch. Brzuchem wygrywa się walki.
Jeżeli bierzesz to na poważnie to ciężko nadrobić w wieku 17 lat ale się da. Jeżeli dasz rade to wieczorkiem po treningu bieg najlepiej z jakimś kolegą który by Cie tarczował pod koniec. [Popatrz jak to robi trener i naucz kolege] A reszta to predyspozycje i silna wola... I pracuj dużo w domu, przy okazji skup się na szkole bo bez wykształcenia nie ma nic nawet bracia Kliczko mają tytuł profesora
Życzę sukcesów ;)




Zmieniony przez - MateuszekBstok w dniu 2013-08-08 15:05:19
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Seminarium bjj z Joe Moreira 14.09-15.09.2013 Mikołów

Następny temat

Badania Sportowe

WHEY premium