SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening - osoba początkująca

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 165

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 47
Cześć,
To już moja 3cia przygoda z siłownią zawsze niestety wracałem do tego samego stanu (czyli waga wracała a o diecie zapomniałem). Aktualnie z powodów zdrowotnych uznałem że pora się za siebie wziąć i od kwietnia 2023 podjąłem krok w kierunku diety na której udało mi się przetrwać tylko 3 miesiące. Od stycznia 2024 jestem na tej samej diecie + zacząłem chodzić na siłownię od 1.03.2024 roku. Od kwietnia 2023 do dnia dzisiejszego udało mi się zejść z 115 kg do 99 kg (obecnie). Szukam jakiegoś zestawu treningowego dla siebie. Nie interesuje mnie zbudowanie gigantycznej masy mięśniowej, chce aby te ćwiczenia wyrabiały mi mięsnie i lekko się odznaczały i wspierały moją redukcje w celu szybszych efektów. Poniżej aktualne ćwiczenia (których używałem za każdym razem kiedy wracałem na siłownie) wraz z wagami które biorę podczas ćwiczeń.
Zestaw A
- Przysiady 3x8 (25 sztanga)
- Żuraw 2x12
- Podciąganie 3xMax (-60kg)
-Pompki na poręczach/Wyciskanie plaska 3x8 (-50kg)
-Wyciskanie sztangi z klatki 3x8 (40g)
-Francuz w leżeniu 2x12 (15kg)
-Uginanie ramion z supinacja 2x12 (8kg na reke)

Zestaw B
-Martwy Ciąg 3×8 (45kg)
-Wiosłowanie hantlem 3×8 (10kg)
-Wyciskanie w skosie + 3×12(35kg)
-Podciaganie sztangi wzdłuż tułowia 3x12 (15kg)
-Unoszenie ramion na boki w opadzie tułowia 3x12 (5kg)
-Wyciskanie wąsko 2×8 (45kg)
-Uginanie ramion ze sztangi z podchwytem 2x8 (15kg)

Po takim zestawie udaje się na 20-25 minut cardio gdzie robię w systemie:
2 min rozchodu
5 min chodzenia pod góre 8% pręd. 5.2km
1.5 min rozchodzu
2 min trucht 8.5km
1.5 min rozchodu
5 min chodzenia pod góre 8% pred. 5.2km
1.5 min rozchodu
szybszy bieg ok 10-11km do końcowego zmęczenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6561 Napisanych postów 62378 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 778609

To nie jest tak, że dobierzesz sobie jakiś zestaw treningowy i trenujesz nim cały czas nie zmieniając nic. A może inaczej trening daje bodziec Twojemu ciału do adaptacji, wydatkuje energię, a to ma bezpośredni wpływ na efekty jakie notujesz sylwetkowo.
Więc ułożony plan treningu musi zawierać jakąś periodyzację czyli zmianę parametrów treningowych więc tutaj zbudowanie gigantycznej masy mięśniowej nie wchodzi w grę bo to nie jest tak łatwa sprawa jak by się wydawało.
Sam system treningowy nie ma znaczenia, ważne żeby plan był dostosowany do Ciebie i co jakiś czas go modyfikuj.

Plan treningu jest całkiem sensownie skomponowany, ale potrzeba w nim abyś w miarę możliwości regularnie zwiększał obciążenie treningowe żeby co raz większe wyzwanie było dla mięśni. Można też z czasem nieco zwiększyć ilość serii w podstawowych ćwiczeniach.

A reszta pozostaje w kwestii diety bo ona pełni istotną funkcję w kształtowaniu sylwetki. A żeby realizować Twoje cele musisz jeszcze pociągnąć redukcję aż poziom tkanki tłuszczowej się zmniejszy. Wówczas i mięśnie się pojawią. Najważniejsze to wytrzymać z dietą i znaleźć sposób na siebie żeby dieta nie była nudna i monotonna bo wówczas jest większa szansa, że pojawią się od niej odstępstwa.




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2024-05-23 14:28:48

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33417 Napisanych postów 23441 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278663
Na redukcji cwicz planem dowolnym i nie ma on większego znaczenia bo na redukcji najwazniejszy jest deficyt kaloryczny i trening siłowy tylko jako bodziec dla mięśni aby je zabezpieczyć przed odejściem :) Mozesz mieć najprostszy plan FBW byle był trening siłowy jako baza na redukcji . Tutaj zwiększ sobie trochę objetość i jak plan ci pasuje to sobie nim ćwicz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6333 Napisanych postów 76358 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 756736
Przede wszystkim po prostu trenuj, a nie tak jak to wyglądało do tej pory. Zaczynasz, kończysz i tylko tracisz bezproduktywnie czas. Po prostu to i tyle.

Nawiązując do planu treningowego, to tradycyjny full body workout. Bez specjalnych udziwnień, typu żuraw.

Trening A i B jak najbardziej, bazujący na dużych partiach mięśniowych i ćwiczeniach wielostawowych/złożonych. Polecam poczytać więcej informacji na ten temat w artykule przedstawionym poniżej:

https://www.sfd.pl/FBW__Full_Body_Workout-t1135959.html

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Powrót do treningów

Następny temat

Plan treningowy - jaki wybrać?

WHEY premium