SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Powrót do treningów

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 289

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez rion10 z działu Plany treningowe.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 22 dni Przeczytanych tematów 23
Cześć wszystkim!
Wracam do aktywności związanej z siłownia. Miałem około 3 lata przerwy z małymi przebłyskami lecz nadszedł czas na zmiany w życiu i ruszyłem, pierwszy tydzień treningów za mną. Przed przerwa trenowałem około roku dwubój olimpijski a przed nim klasyczny trening siłowy bądź zabawy crossfitowe. Poniżej podsyłam plan który napisałem aby początkowo wdrożyć się oraz wzmocnić ciało.
Proszę o sugestie dziękuję

A
1 Back squat 5x5
2 Sumo deadlift 4x8
3 Seal row 4x10
4 Push Press 5x5
5 Bench Press 3x8
6 Trap 3 raise 3x10
7a glute crusher 3x15
7b Half kneling palof hold 3x30sec
B
1 Zercher Squat 4x8
2 RDL 4x8
3 Chin up 30
4 Snatch grip row 4x10
5 Poluqin flyes 4x12
6a luxiao jun plate flyes 3x15
6b face pull 3x 15
7 farmer walk 20 m
C
1 Przysiad kolarski 4x8
2 hip trust 4x8
3 Seated good morning 4x10
4a jaskółka 3x 8
4b przywodziciele na maszynie 3x10
5 Jim Press 4x10
6 hummer curl 4x10
7 zwis na drążku 5x max
Jako D myślę dodać jakieś krótkie obwody bądź workouty crossfitowe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6551 Napisanych postów 62369 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 778518

Nie wiem w jakiej jesteś aktualnie formie sportowej, ale jeśli przerwa była 3 letnia z jakimiś epizodami tylko to ja bym ten plan nieco skondensował i nie dawał od samego początku tylu ćwiczeń.

Na początek bym zrobił dwa zestawy fbw gdzie w jednym jest przysiad, a w drugim martwy ciąg jako główne ćwiczenie, a do tego kilka podstawowych ćwiczeń siłowych i taki krótki mikrocykl na takim planie bym zrobił żeby wrócić na obroty treningowe. A dopiero później ewentualnie wdrożyć do planu treningowego dodatkowe ćwiczenia.

Jak dla mnie w treningu po dłuższej przerwie nie ma co za bardzo szaleć z ilością ćwiczeń. Ćwiczenia typu glute crusher, jaskółka czy przywodziciele zbędne na tym etapie.
Jeśli spojrzeć na plan jako całość jest prawidłowo ułożony, a ilość ćwiczeń tak na prawdę zależy tylko od Ciebie. I jeśli dajesz radę taką objętością od początku trenować to nie ma problemu. Ja osobiście bym dał tych ćwiczeń mniej.

Do tego dieta dopasowana do Twojego aktualnego celu treningowego i spokojnie można działać.




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2024-05-23 14:10:48

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 18 Wiek 22 lat Na forum 47 dni Przeczytanych tematów 199
Witam,
Dobrze jakbys tez napisał jaki jest twoj cel treningowy. Plan, ktory wyslales jest dobry, ale raczej nie na teraz i nie dla ciebie. Nadaje sie bardziej dla osoby, które chce byc po prostu sprawna fizycznie

Jezeli twoj cel to stanie sie silniejszym i zbudowanie miesnia w dluzszej perspektywie czasu to znadzam sie z przedmowca w 100%. Potrzebujesz latwiejszego planu, ten wyglada jak zaktualizowany plan w drugim/trzecim mikrocyklu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6326 Napisanych postów 76332 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 756569
Słusznie zostało zasugerowane w wypowiedziach powyżej przez kolegów. Przede wszystkim niewiele wiemy na Twój temat. Z wyjątkiem tego, że wcześniej już coś trenowałeś. Z tego też względu, sugeruję dokładnie wypełnić formularz ankiety działu i wkleić go tutaj. Zapraszam do zapoznania się z nim w artykule przedstawionym poniżej:

https://www.sfd.pl/REGULAMIN,_ANKIETA_DZIAŁU-t473858.html

Poza tym, skoro wracasz po przerwie i to dość długiej, to nie ma co kombinować. Prosty plan full body workout, bez zbędnych udziwnień. Nie wszystko na raz.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Fabryka Siły - opinie

Następny temat

Trening - osoba początkująca

WHEY premium