SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening - osoba początkująca

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 384

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 18 Wiek 2 lata Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 541
Witam!
Moja historia jest krótka ( 2 razy w życiu na siłowni XD ) jedyne co robię to pompki przez 2 lata i biegam ( bo bardzo lubię to robić ) :D
Nie znam żadnych ćwiczeń i zastanawiam się czy zapisać się na siłownie i czy od razu iść do jakiegoś trenera personalnego bo w sumie jakbym tam poszedł to czuję że czułbym bardzo duży stres bo nie znam podstaw .
Ale zależy mi żeby dobrze wyglądać i robić progres mam 24 lata 183cm i ważę 75kg . Miesiąc temu kupiłem hantle i zacząłem nimi ćwiczyć co 2 dzień .
Wcześniej tylko pompki :)
No to poszukałem na necie co nie co i tutaj na forum Znalazłem kilka ćwiczeń z tego linku ...
Wziąłem te które mi się podobają :D haha bo wiem że je będe robił i już trzymam sztywno cały miesiąc bez dnia wolnego
Podebrałem jeszcze brzuch z YT
W 1 dzień trenuje ten trening z Kurą na brzuch 10 min
Biegam 6km 30 min
W 2 dzień trenuje hantlami 11kg jedna
Robię takie ćwiczenia
Zaczynam od ( https://imgur.com/a/Ao4CZHy  )
Overhead triceps extensions robie 4x10 powtórzeń 11kg Hantlą z przerwami 1:30 - 2min
potem
Wiosłowanie Hantlami jak z tego filmiku z forum


?t=108
4x 10 powtórzeń 11kg hantlami z przerwami 1:30-2min
Potem
Uginanie Przedramion jak tutaj z filmiku z forum



4x 10 powtórzeń 11kg hantlami z przerwami 1:30-2min
No i na koniec
Wznosy bokiem wcześniej zmniejszałem ciężar ale teraz robie tym samym 11kg
4x6 powtórzeń 11kg hantlami z przerwami 1:30-2min
I dokładam swoje ukochane pompki robię z aplikacją
czasami systemem 26 26 33 33 26 26 22 22 40
albo systemem 33 44 40 40 50 z przerwami 2min pomiędzy ( ostatnio mam jakoś mało siły do zrobienia tych pompek może wloże je w ten 1 dzień gdzie nie ma hantli
Biegam tak 3-6 razy tygodniowo zależy jak to wygląda ostatnio co 2 dzień bo straszne upały
Jem 2700 cal
Jakie ćwiczenia polecacie dodać do tego co wykonuję ? Chce mieć większe efekty
Więcej obciążenia ? więcej seri ? czy dodać inne ćwiczenia ?















Zmieniony przez - osiedlowygosc w dniu 2022-07-02 23:18:29

Zmieniony przez - osiedlowygosc w dniu 2022-07-02 23:19:09

Zmieniony przez - flex1976 w dniu 2022-07-02 23:41:29
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 9050 Napisanych postów 82727 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699722
Nie ma co oglądać głupot i katować codziennie brzucha . Takim treningiem możesz tylko sobie zaszkodzić.
Zapisz się na siłownie . Plan znajdziesz tutaj
https://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33087 Napisanych postów 23176 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278077
Masz świetne podstayw bo ciało prezentuje się bardzo estetycznie wiec tutaj w grę wchodzi masy i budowa i tutaj albo masz do wyboru siłownie co jest najlepsza opcja albo masz zapas gotówki i dobre pomieszczenie to mozesz zainwestować wiecej pięniedzy i zrobić sobie coś ala studio treningowe . Cwiczyc masz całe ciało wiec należy ułożyc odpowiedni plan treningu ( link wyżej dodany przez kolegę ) ale tu najważniejsza będzie dieta .Zacznij dopinać podstawy i cieżko pracuj a z tego ciała mozna będzie dużo wyciągnąć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6268 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Dziwne, że coś tam trenujesz już od dwóch lat, a jednak w tym czasie nie zaznajomiłeś się z podstawowymi zasadami treningu siłowego. Sylwetka nie wygląda źle i zaangażowanie mięśni w odpowiedni sposób powinno dać efekty.

Jak najbardziej warto zastanowić się nad pomocą trenera personalnego. Co najmniej kilka lekcji nauki podstawowych ćwiczeń wielostawowych/złożonych, jak siady, ciągi, wiosłowania, czy wyciskania.

Polecam poczytać więcej informacji na temat treningu full body workout:

https://www.sfd.pl/FBW__Full_Body_Workout-t1135959.html

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Co do siłowni, jakbyś na moją przyszedł to może z kilku trenwrów to tylko jedna dziewczyna ogarnieta jest tak to bym Ci odradzał, dobrze jest mieć jakieś podstawy, albo chociaąż potem zweryfikować to gdzieś na necie to co Ci trener mówi bo niektórzy się nie znają, mówi że coś źle robisz i trzeba tak i siak robić, ale nieraz dana osoba jest ograniczona przez mobilność i nie jest w stanie czegoś poprawnie zrobić i nalezy włączyć takie zabiegi które to umożliwia. Na podstawie filmików scotta hermana mozesz uczyć się techniki

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trener personalny - porady

Następny temat

Trening FBW - ocena

WHEY premium