SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening - osoba początkująca

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 220

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez rion10 z działu Plany treningowe.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 100 dni Przeczytanych tematów 257
Siema, zakupiłem sobie ławeczkę z gryfem plus 2 hantle i łącznie 50kg obciążenia.
Mam jeszcze do dyspozycji bieżnię

30 na karku, 180cm wzrostu, 84kg wagi, najsłabsze partie to nogi i ręce które wyglądaja bardzo chudo w stosunku to reszty ciała.

Naszkicowałem sobie taki plan na początek

Rozgrzewka 10m na bieżni, stosuję maksymalny kąt, nie jakiś trucht tylko marsz pod górkę
4 serie przysiadów ze sztangą
4 serie wyciskania na prostym
4 serie MC
4 serie wiosłowania hantlami

Ciężary tak dobrane żeby zrobić na początku minimum 2 razy po 10 powtórzeń, potem dokładka i na sam koniec seria z drugą dokładką minimum 6 powtórzeń
Oczywiście bez szarżowania, nie wiem nawet jaki mam zasięg ciężarowy

Dodatkowo na koniec treningu ze 2 sety sztangą uginanie na bicepsy
I co drugi trening 8m abs z yt

Zrobiłem sobie też tabelkę w excelu z ćwiczeniami żeby śledzić progres, jechałbym na tym programie co najmniej do końca lutego.


Czytaj więcej na https://www.sfd.pl/Kupiłem_ławeczkę-t1226134.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62307 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777716

Napisałeś na początku, że masz hantle, obciążenie i ławkę, a w planie, który ułożyłeś masz przysiady ze sztangą więc przyjmuję, że tą sztangę też masz.

Jak na początek dobrze dobrałeś ćwiczenia w treningu, ale najpierw trzeba je prawidłowo poukładać.

Przysiady ze sztangą
Martwy ciąg
Wyciskanie leżąc
Wiosłowanie hantlami

Tak bym widział kolejność wykonywania ćwiczeń, możesz też zamienić miejscami wiosłowanie z wyciskaniem.
Ja natomiast dodałbym jeszcze co najmniej jedno ćwiczenie, mianowicie jakąś formę wyciskania na barki czy to ze sztangą czy hantlami.

Nie wykonuj żadnych drop setów na biceps bo to trochę bez sensu, jeśli już chcesz trenować ramiona to daj po 2-3 serie ćwiczeń na bicepsy i tricepsy, a na koniec treningu plank klasyczny.

Najważniejsze w tym początkowym okresie dla Ciebie to nauka techniki wykonywania ćwiczeń i odpowiednie dostosowanie diety do Twoich celów treningowych.
Można tak kilka tygodni spokojnie trenować, a później ewentualnie dołożyć drugi zestaw treningowy i podzielić plan na A i B.

Polecamy również: Jak zacząć treningi w nowym roku i szybko się nie wypalić?



Zmieniony przez - rion10 w dniu 2024-01-22 11:29:12

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 100 dni Przeczytanych tematów 257
Dzięki za odpowiedź, przestawię szyk

Nigdzi nie pisałem że chcę robić dropsety

Tak, mam sztangę, dodam jeszcze jakieś wyciskanie na barki z hantlami, dzięki za odpowiedź.


Zmieniony przez - Androgen2137 w dniu 2024-01-22 15:43:39
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Jak na początek oczywiście tego typu plan treningowy może być. Dobrze jednak zostało zasugerowane w wypowiedzi powyżej, że dość istotne znaczenie odgrywa kolejność zaangażowania do pracy określonych partii mięśniowych, oraz ilość serii/powtórzeń i obciążenie jakie warto dobrać. W największym stopniu angażujemy do pracy duże partie mięśniowe, jak nogi i plecy. One będą w pierwszej kolejności, największe obciążenie, najwięcej serii, ale trochę mniej powtórzeń. Następnie klatka piersiowa, barki, ramiona.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2478 Napisanych postów 5800 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 106173
Znajdź najlepeij jakiś trening fbw żeby w miarę każda partię trochę poćwiczyć
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

[BLOG] DanielN260 - Zdążyć przed 30stką

Następny temat

Wyciskanie sztangi leżąc - skurcz w nodze

WHEY premium