SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening Upper Lower - ocena

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 205

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mezczyzna

Wiek

23

Waga

85

Wzrost

184

Cel treningowy

Masa

Staż treningowy na siłowni

2lata

Uprawiane inne sporty

Brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Podstawowe maszyny, wyciag, atlas, ławki poziome skośne, modlitewnik

Dieta

3400kcal

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Brak

Zażywane suplementy

Kreatyna cytrulina witaminy

Ostatnio przerabiany plan

Fbw

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 47
Siema, trenuje od około 2 lat, aktualnie postanowiłem na własną rękę ułożyć plan treningowy upper lower dlatego też chciałbym poprosić o pomoc w ocenie ilości serii i objętości treningowej, lub też propozycji zamiany jakiś ćwiczeń.
Aktualnym celem jest masa.
Wcześniej trenowałem systemem fbw 3x w tygodniu ale zauważyłem brak progresu.
Rozpisany trening przesyłam w załącznikach w formie screenów.
Schemat treningu wygląda nastepujaco:
Poniedziałek Upper1
Wtorek Lower1
Czwartek Upper2
Piątek Lower2










...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62307 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777718

Warto najpierw sprawdzić czy brak progresu jest na pewno spowodowany złym treningiem, a nie brakami w diecie czy szeroko pojętej regeneracji. To prędzej może być przyczyną niż solidnie wykonany trening.

W pierwszym dniu góry brakuje mi ćwiczeń wolnociężarowych na grzbiet. Masz same maszyny, a przydałoby się podciąganie na drążku czy jakaś wersja wiosłowania z wolnym ciężarem na przykład z hantlami. Dołóż coś sensownego na barki jakieś wyciskanie sztangi czy hantli.

W dniu dołu dołożyłbym bym coś złożonego jeszcze na przykład wykroki z hantlami, aby ten trening faktycznie był ciężki.

Drugi trening góry może być, ale jeśli już jedno ćwiczenie na grzbiet to możesz tam dać jeszcze jedną serię więcej.

W dole zamiast rdl możesz spokojnie dać klasyczny martwy ciąg.

To zmiany takie kosmetyczne bo sam trening nie jest zły. Najważniejsze jak wygląda aktualnie u Ciebie dieta i regeneracja, bo możesz mieć najlepszy plan na świecie, a jak te kwestie będą leżeć to progresu też nie będzie więc zwróć na to uwagę.




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2024-02-16 16:26:29

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Warto abyś napisał trochę więcej na temat tego wspominanego braku progresu. Pod jakim kątem? Brak wyników siłowych w ćwiczeniach wielostawowych/złożonych? Czy może brak rozwoju sylwetki, w postaci budowy masy mięśniowej? Dobrze by było zastanowić się głębiej w tym kierunku. Jak zmieniały się obwody ciała na przestrzeni cyklu treningowego, w jaki sposób progresowałeś w palnie treningowym, kiedy było ostatnie roztrenowanie, czy też jak wyglądała Twoja dieta, która pod kątem wyników sportowych będzie odgrywała istotną rolę.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening siłowy - ilość serii

Następny temat

Domowa siłownia - sprzęt

WHEY premium