SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening FBW do oceny dla 17 latka

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2358

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777696
Powiem Ci, że ja znów przenoszenie polubiłem w ostatnim czasie bardzo drugie życie ma u mnie to ćwiczenie

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Musiałbym kiedyś spróbować, żeby sie przekonać. Kiedyś robiłem to ani klatki jakoś mocno nie czułem ani grzbietu.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6514 Napisanych postów 62305 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777696
Dla mnie to jedno z lepszych ćwiczeń tricepsowych oj potrafi dojechać głowę długą wersja tricepsowa

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Ja na triceps zawsze robię francuza za głowię, a więc z elementem przenoszenia, zatem głowa długa dostaje bodziec.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 23 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 143
TRENING A:
1. Przysiady ze sztangą (4 serie)
2. Podciąganie na drążku nachwytem (4 serie)
3. Wyciskanie hantli leżąc (3 serie)
4. Wyciskanie hantli siedząc [na barki] (3 serie)
5. Pompki na poręczach (3 serie)
6. Podciąganie podchwytem (3 serie)
7. L-sit na paraletkach (3x max)

TRENING B:
1. Wykroki chodzone (3 serie)
2. Wspięcia na łydki (2 serie)
3. Ściąganie drążka wyciągu górnego do klatki (3 serie)
4. Przyciąganie klamer wyciągu dolnego (3 serie)
5. Podciąganie sztangi do brody (3 serie)
6. Wyciskanie francuskie sztangi (3 serie)
7. Uginanie ramion z hantlami (3 serie)
8. Wznosy nóg na boki wisząc na drążku (3 serie)

Co teraz myślicie? W sumie tylko wywaliłem ćwiczenia o których pisaliście że są niepotrzebne. Jeszcze myślę czy FBW będzie dla mnie najlepszy czy push-pull-legs. Tak teraz patrząc to chyba mój trening który robiłem zeszłej zimy był fest przeładowany, robiłem coś a'la FBW ale z reguły bez nóg (małe miałem pojęcie o trenowaniu) i potrafiłem robić kilka ćwiczeń na każdą partię i dużo serii.




Zmieniony przez - mateusz_n w dniu 2017-10-06 17:26:33

Zmieniony przez - mateusz_n w dniu 2017-10-06 18:45:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Wrzuć wszędzie po te 4 serie i plan będzie dobry.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 23 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 143
Okej dzięki za pomoc, jeszcze takie pytanie mam: po wywaleniu butterfly i przenoszenia w treningu B nie ma nic na klatę, co powinienem dać tam? Rozpiętki to izolacje a wyciskanie hantli już jest w treningu A...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17707 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
mozesz powtórzyć wycisk z tym ze w innej płaszczyźnie, masz na płasko mozesz dać na skosie w B
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Wyciskanie w innej płaszczyźnie bądx te rozpiętki już od biedy mogą być. Na pewno to lepsze rozwiązanie niż butterfly gdzie nie ma wolnego ciężaru.
2

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 23 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 143
Jeszcze zrobiłem tak żeby ilość ćwiczeń była w obu treningach taka sama
TRENING A:
1. Przysiady ze sztangą (4 serie)
2. Ściąganie drążka wyciągu górnego do klatki (4 serie)
3. Przyciąganie klamer wyciągu dolnego (4 serie)
4. Wyciskanie hantli leżąc na ławce skos górny (4 serie)
5. Wyciskanie hantli siedząc [na barki] (4 serie)
6. Pompki na poręczach (4 serie)
7. Podciąganie podchwytem (4 serie)
8. L-sit na paraletkach (4x max)

TRENING B:
1. Wykroki chodzone (4 serie)
2. Wspięcia na łydki (4 serie)
3. Podciąganie na drążku nachwytem (4 serie)
4. Wyciskanie sztangi na ławce płaskiej (4 serie)
5. Podciąganie sztangi do brody (4 serie)
6. Wyciskanie francuskie sztangi (4 serie)
7. Uginanie ramion z hantlami (4 serie)
8. Wznosy nóg na boki wisząc na drążku (4 serie)

Ile powtórzeń powinienem robić, 10 bedzie okej? I w ćwiczeniach takich jak podciąganie, pompki na poręczach i wyciskanie sztangi dokładać ciężaru w każdej serii czy robić ze stałym obciążeniem?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FBW na masę do oceny

Następny temat

Ocena treningu na mase

WHEY premium