SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening FBW do oceny

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 827

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez rion10 z działu Plany treningowe.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 328
Trening FBW 3x w tygodniu do oceny. Staż treningowy ok. 4 miesiące. Przez pierwsze 3 miesiące trenowałem fbw gdzieś znalezionym na necie, następnie przerzuciłem się na split 3x w tygodniu, lecz chciałbym wrócić do FBW. Znacznie przyjemniej ćwiczy mi się właśnie w ten sposób, w związku z czym ułożyłem taki plan.

Trening A:
Przysiad ze sztangą 4x6-8
Ściąganie drążka wyciągu górnego 4x8-12
Wyciskanie leżąc płaska 4x6-10
Wznosy sztangielek bokiem siedząc 3x8-12
Uginanie ramion stojąc z hantlami 3x8-12
Prostowanie przedramion przy wyciągu stojąc 3x8-12

Trening B:
Martwy ciąg 4x6-8
Przyciąganie linki wyciągu dolnego siedząc (do brzucha, v-grip) 4x6-10
Rozpiętki 4x8-12
Arnoldki 3x8-12
Uginanie ramion ze sztangą łamaną na modlitewniku 3x-8-12
Dipy 3x-8-12

Trening C:
Uginanie nóg leżąc na brzuchu (dwójki) 3x8-12
Podciąganie nachwytem 4x6-8
Wyciskanie sztangielek na ławce dodatniej 4x6-8
OHP 4x6-10
Uginanie sztangi łamanej stojąc 3x8-12
Prostowanie przedramion przy wyciągu stojąc 3x8-12

+ oczywiście do każdego treningu jakieś ćwiczenie na łydki oraz brzuch.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680

Nie wiem czy po tak krótkim stażu są Ci potrzebne 3 zestawy treningowe, ale jeśli już ułożyłeś samodzielnie plan treningowy to postaram Ci się coś podpowiedzieć.

Plan treningowy A jest całkiem sensownie skomponowany jednak zamiast tego wyciągu górnego dałbym jakieś bardziej złożone ćwiczenie, możesz dać też podciąganie na drążku bo do piątku spokojnie się zregenerujesz, a inna wersja chwytu sprawdziła by się bardzo fajnie.

W treningu B zamiast tego wyciągu dałbym jakąś formę wiosłowania czy to ze sztangą czy hantlami ale będzie zdecydowanie korzystniej niż ćwiczenia na wyciągu.

W treningu C zamiast tego uginania nóg daj sobie jakieś ćwiczenie unilateralne czyli jednostronne. W Twoim przypadku dałbym wykroki albo przysiad bułgarski. Jednak w 3 dniowym planie trenować czworogłowe tylko raz w tygodniu to za mało i warto dodać jakieś ćwiczenie złożone.

Generalnie w treningu na Twoim etapie zaawansowania im mniej ćwiczeń izolowanych i na maszynach tym lepiej. Warto żebyś ćwiczenia na brzuch też dobrał jakieś rozsądne.

Polecamy również: Jak często trenować brzuch? Najlepsze ćwiczenia na brzuch



Zmieniony przez - rion10 w dniu 2022-11-15 09:43:14

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 328
Przede wszystkim dziękuję za odpowiedź i porady!

W treningu A chętnie wrzucę podciąganie podchwytem bądź neutralnym w miejsce wyciągu.
Natomiast jeśli chodzi o wrzucenie wiosłowania w treningu B... Problem w tym, że uwielbiam wyciąg dolny v-gripem i bardzo chciałbym mieć to ćwiczenie w którymś z planów. Sądzisz, że wiosłowanie zrobi dużą różnicę tutaj? Może ewentualnie podmienić je za ściąganie wyciągu górnego w planie A i odpuścić w tamto miejsce podciąganie innym chwytem? Albo dorzucić wiosłowanie jako kolejne ćwiczenie w planie B?

Jeśli chodzi o ćwiczenia unilateralne to przyznam szczerze, że mi nie leżą... Ale może spróbuje się przekonać do jakichś wykroków. Aczkolwiek jeśli by się nie udało, to czy warto dorzucić jakieś prostowanie nóg na maszynie siedząc, żeby było następne ćwiczenie na czwórki? Chociaż to kolejna maszyna zamiast ćwiczenia wielostawowego, tak jak radzisz. :/ Ponadto czuję, że póki co siady i martwy wystarczająco oddziałują na nogi, biorąc pod uwagę, że jeszcze biegam 3x w tygodniu.

Na brzuch najczęściej wlatują planki, wznosy nóg na poręczach i w zwisie na drążku. Wiele osób propsuje allahy, ale próbowałem i jakoś mi nie siedzą. Pewnie kwestia niepoprawnej techniki... Warto je szlifować?



Zmieniony przez - Nenaris w dniu 2022-11-16 17:18:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Plan w miarę rozgarnięty. Jedynie na Plecy dałbym podciąganie na drążku, wiosło hantla i ściąganie na wyciagu. Powodzenia.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kilka pytań od początkującego

Następny temat

Ocenka planu czy jest zdatny do ćwiczeń czy kompletna porazka

WHEY premium