SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening FBW

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1077

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 87 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2945
Witam wszystkich miłośników przerzucania żelastwa. Od nowego roku chciałbym przejść na trening FBW, a dokładniej mam na myśli jeden schemat treningowy, by po prostu skupić się na małej ilości ćwiczeń i na nich progresować, 3 razy w tygodniu, obecnie okres masowy. Wygląda to tak:
1. Przysiad bułgarski 3s 10-12
2. Podciąganie chwytem młotkowym 3s 5-12
3. Wyciskanie sztangielek na skosie dodatnim 3s 8-12
4. Wyciskanie hantli siedząc nad głowę 2s 10-12
5. Ściąganie sznura wyciągu górnego 2s 10-12
6. Uginanie ramion sztangą łamaną podchwytem 2s 10-12
7. Martwy robak 2s 12-20

Co myślicie o takim doborze ćwiczeń i jak powinna wyglądać progresja w takim systemie FBW? Czy starać się co trening progresować ciężarem lub powtórzeniami na wielostawach, czy zwiększać ilość serii po jakimś czasie? Pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6487 Napisanych postów 62276 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777450
Plany fbw fajnie się sprawdzają i to jest najistotniejsza wartość tego planu. Że, stosunkowo szybko się wykonuje bo tak na prawdę może być kilka ćwiczeń siłowych w planie. Jak trening Ci ucieknie to wiele się nie straci bo to trening całego ciała wykonujesz kilka razy w tygodniu więc nic się nie dzieje.
A jak możesz to wyciągnij z planu jak najwięcej po jakimś czasie się dołoży drugi zestaw treningowy i znów można ciągnąć progres na ile to możliwe. Bo im plany mniej skomplikowane tym najczęściej jest lepiej z efektami.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 87 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2945
Wiek:21
Wzrost:180
Waga:76
Staż treningowy:2 lata
Przerabiane plany: split, góra/dół
Przeciwskazania medyczne: protruzja odcinka lędźwiowego (odpadają siady, mc, wiosłowania w pochyleniu tułowia, ohp przynajmniej na razie ...)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Wyciskanie siedząc tak samo będzie obciążało odcinek kręgosłupa co OHP.

jak masz staż 2 letni to nie wiem co takie małe ilości serii robisz

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 87 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2945
Według mnie o wiele prościej jest zachować całe spięte ciało, ustabilizowany kręgosłup przy wyciskaniu hantli siedząc aniżeli przy OHP, gdzie bardzo prosto o nadmierne pogłębienie lordozy, ponieważ wyciskamy w pozycji stojącej, więc po obserwacji na swoim ciele wiem co dla mnie lepsze. A serie dostosowałem do tego co pisał georgu na dziale FBW, 9s w skali tyg na dużo partie, 7 s na małe.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 87 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2945
*6 na małe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Dla początkującego mzoe i tak, ale Ty nawet tych 2 serii nie poczujesz. Zrobisz 2-3 treningi i sam ocenisz czy dodać

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 87 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2945
Czyli proponujesz dodać po jednej serii do każdego ćwiczenia?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Zrobisz trening sam ocenisz, w fbw to u mnie do 6 serii dochodzą ćwiczenia

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6487 Napisanych postów 62276 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777450
Wszystkie jest w porządku jeśli chodzi o ogólną ilość ćwiczeń, ale jeśli chodzi o jakość to już jest tak średnio.
Niby masz ćwiczenia wielostawowe ale w takiej łatwiejszej wersji co tłumaczy kontuzja dołu pleców.
Jednak jak na dwa lata to ten plan jest taki podstawowy.
Jeśli jest tak, że powodem takiego planu jest kontuzja to ok, jeśli nie czujesz problemu przy tych ćwiczeniach. Natomiast jeśli tak trenujesz od dłuższego czasu to trochę stoisz w miejscu. Bo plan jest mocno podstawowy wręcz dla początkujacego.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 87 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2945
Jestem po pierwszym ćwiczeniu i jestem bardzo zadowolony. Jeśli chodzi o serie, to 4 wykonałem jeśli chodzi o wyciskanie na klatkę oraz podciąganie, reszta w 3 seriach prócz wyciskania na barki, tylko 2 serie robocze ze względu, że jest to ćwiczenie od razu po wyciskaniu na klatkę. Jeśli chodzi o dobór ćwiczeń to na nogi oraz barki nie mam dużego wyboru, wybrałem myślę najlepsze ćwiczenia z tych co zostały. FBW jest tak banalne z tego powodu, że sam osobiście lubię małą ilość ćwiczeń, chcę się na nich skupić i progresować co trening, może za 2/3 miesiące pomyślę o FBW A oraz B żeby zaatakować mięśnie większą ilością ćwiczeń globalnych, dam znać i ponownie poproszę o poradę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 87 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 2945
* pierwszym treningu
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jakie gumy na górne partie ciała?

Następny temat

Trening FBW--ocena

WHEY premium