SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening ACT do oceny

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1387

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

męska

Wiek

17

Waga

65 kg

Wzrost

175 cm

Cel treningowy

wytrzymałość, siła, masa

Staż treningowy na siłowni

3 lata

Uprawiane inne sporty

piłka nożna

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

hantle, ławeczka, drążek, poręcza do pompek

Dieta

jest

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

brak

Zażywane suplementy

BCAA

Ostatnio przerabiany plan

FBW
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 388 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 8531
Witam! Wstawiam ułożony plan ACT do oceny, proszę o ocenę.
1 Unoszenie nóg w zwisie na drążku
2 Wyskok-podpór
3 Przysiad z hantlami na barkach
4 Wyciskanie hantli na ławce płaskiej
5 Unoszenie hantli na boki
6 Wyciskanie na barki stojąc
7 Wiosłowanie hantlami w opadzie tułowia
8 MC na prostych nogach
9 Uginanie przedramion z hantlami z supinacją nadgarstków
10 Pompki na poręczach
11 Wspięcia na palce z hantlami

georgu
Rozpisanie obwodów:
1-2 tydzień -> 1 obwód
3-4 tydzień -> 2 obwody
5-6 tydzień -> 3 obwody
7-8 tydzień -> 4 obwody


georgu
Ten typ treningu adresowany jest przedewszystkim do nowicjuszy. Służy on im jako wstęp do prawdziwej zabawy z sportami siłowymi


Nie jest to mój pierwszy trening, nie miałem przerwy. Czy zaczynanie od 1 obwodu nie będzie stratą czasu?
Moim priorytetem jest piłka nożna.
Hantle 2x 10 kg; cóż, niewiele
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
A dlaczego nie chcesz zacząć po prostu od fbw robionego w seriach, tylko chcesz zacząć od obwodów? Moim zdaniem byłaby to lekka strata czasu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 388 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 8531
Od dłuższego czasu trenowałem planem FBW, teraz chciałbym coś zmienić. Jednak skoro uważasz, że to strata czasu, ułożę nowy FBW
Nie wiem dlaczego nie pojawiła sie ta tabelka z danymi. W każdym bądź razie chciałbym zaznaczyć, że jestem piłkarzem i chcę w pierwszej kolejności pracować nad wytrzymałością i siłą. Masa jest na trzecim miejscu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 119 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1277
Podpisuję się pod FBW . Jeżeli pracujesz nad wytrzymaloscia niech podstawowe cwiczenia FBW będą wykonywane z częstotliwością 12-16 powtórzeń . Dołóż poprawna kolejnosc wykonywania cwiczen i przestrzegaj diety . Powinno byc ok . No i oczywiscie ułóż plan do oceny :) .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
To zamiast tego act zrób sobie krótszy trening obwodowy- typu crossfitowe WODy, 1-2 x w tygodniu.
Do tego dodałbym 2-3 razy fbw robione seriami, z uwzględnieniem głównych ćwiczeń typu przysiady, mc, podciągania.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 388 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 8531
Problem w tym, że mój sprzęt to hantle 2x 10 kg, ławeczka i drążek ;/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
To w sumie żadnego treningu sobie nie zrobisz.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 388 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 8531
5 podciągnięć
10 pompek
15 przysiadów/burpee - co lepiej?
Zrobić jak najwięcej w 20 minut. Będzie ok?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Burpee zmęczą Cię 10 x mocniej, niż przysiady.

Może być to jako przykładowy WOD. Zapewniam Cię, że kondycyjnie Cię to zajedzie, ale siły w sensie wyników siłowych (trójbój) czy masy tym nie zrobisz- jeśli jednak chcesz poprawić kondycję, to z pewnością ją poprawisz.


WODy możesz zmieniać jakby coś, nie musisz ciągle robić 1.

Zmieniony przez - Pandarek w dniu 2014-12-28 15:54:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 388 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 8531
W takim razie odpada. Jest szansa przy moim sprzęcie na ułożenie przyzwoitego FBW, czy mam szukać jeszcze czegoś?\
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 184405
Trening domatora może, kalistenika albo street workout.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wielka prośba o pomoc - mam bardzo specyficzne wymagania treningowe

Następny temat

Jak zaczac przy duzej otylosci

WHEY premium