SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trening

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1389

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 208 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4883
Witam.
Chciałbym, żeby Eksperci i Doradcy doradzili mi, którą opcję treningu wybrać. Dokładnie za 6 dni zaczynam trening (do dziś mam 20 dni przerwy od siłowni, a ostatni raz ćwiczyłem sztangielką w domu ręce 11 dni temu).



1-wsza opcja:
Postanowiłem ćwiczyć co drugi dzień, czyli jak wszyscy wiedzą obowiązuje schemat: A-B-A-B-A-B-...itd., gdzie A-dzień treningowy, B-dzień bez treningu lub normalnie 3 razy w tygodniu.
Trening:
wiosłowanie w opadzie nachwytem - najszerszy grzbietu
wyciskanie francuskie w leżeniu - triceps
uginanie przedramion podchwytem w staniu - biceps
uginanie nadgarstków nachwytem - przedramiona
unoszenie sztangi do brody - barki
wyciskanie w skosie - klatka
martwy ciąg/przysiad
wspięcia na palce w staniu - łydki

Wszystkie ćwiczenia wykonywane na sztandze, oprócz ostatniego, które wykonywane będzie na suwnicy, na której jest sztanga (jak wszyscy wiedzą taka "przesuwana" w jednej płaszczyźnie). Przerwy między seriami 1-2 min.
I teraz najważniejsze: zamierzam ćwiczyć z różnym zakresem powtórzeń: pierwsze 1-2 tygodnie 12-15 powt., następne 2-3 tygodnie z 9-12 powt., kolejne 2 tygodnie z 6-9 powtórzeń i ostatnie 1-2 tygodnie na maksymalnym ciężarze, z którym jestem w stanie wykonać 6 powt. i/lub powtórzenia negatywne (4-6 powt.) z większym ciężarem. Przedramiona i łydki będę wykonywał następującym schematem: pierwsze 1-2 tygodnie 15-18 powt., następne 2 tygodnie 12-15 powtórzeń, kolejne 2-3 tygodnie 9-12 powt. i ostatnie 1-2 tygodnie 6-9 powt. Potem 10-12 dni bez treningu i później kolejny trening zmieniając ćwiczenia i kąty ich wykonywania, np. na biceps uginanie przedramion nachwytem, na triceps wyciskanie francuskie w staniu, na barki wyciskanie zza karku, na przedramiona uginanie nadgarstków podchwytem, na klatę wyciskanie na ławce poziomej itd. Wszystkie ćwiczenia w 3 seriach, na pierwszych treningach może zrobię 2 i niekoniecznie do załamania ruchu, aczkolwiek w kolejnych treningach po 3 serie i przynajmniej ostatnia seria do załamania ruchu.



2-ga opcja:
Te same ćwiczenia co w 1-wszej opcji
Zmodyfikowałem plan w ten sposób, że będę ćwiczył 6 razy w tygodniu treningi C i D metodą C-D-C-D-C-D-wolne.
trening C: przysiad, triceps, biceps, przedramiona, łydki
trening D: wiosłowanie, martwy ciąg, klatka, barki

Wszystkie ćwiczenia wykonywane na sztandze, oprócz ostatniego, które wykonywane będzie na suwnicy, na której jest sztanga (jak wszyscy wiedzą taka "przesuwana" w jednej płaszczyźnie). Przerwy między seriami 1-2 min.
I teraz najważniejsze: zamierzam ćwiczyć z różnym zakresem powtórzeń: pierwsze 1-2 tygodnie 12-15 powt., następne 2-3 tygodnie z 9-12 powt., kolejne 2 tygodnie z 6-9 powtórzeń i ostatnie 1-2 tygodnie na maksymalnym ciężarze, z którym jestem w stanie wykonać 6 powt. i/lub powtórzenia negatywne (4-6 powt.) z większym ciężarem. Przedramiona i łydki będę wykonywał następującym schematem: pierwsze 1-2 tygodnie 15-18 powt., następne 2 tygodnie 12-15 powtórzeń, kolejne 2-3 tygodnie 9-12 powt. i ostatnie 1-2 tygodnie 6-9 powt. Potem 10-12 dni bez treningu i później kolejny trening zmieniając ćwiczenia i kąty ich wykonywania, np. na biceps uginanie przedramion nachwytem, na triceps wyciskanie francuskie w staniu, na barki wyciskanie zza karku, na przedramiona uginanie nadgarstków podchwytem, na klatę wyciskanie na ławce poziomej itd. Wszystkie ćwiczenia w 3 seriach, na pierwszych treningach może zrobię 2 i niekoniecznie do załamania ruchu, aczkolwiek w kolejnych treningach po 3 serie i przynajmniej ostatnia seria do załamania ruchu.

Pozdro
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
dobrze rozumiem- rozważasz tening 3 i 6 razy w tygodniu?

nawet przy jednakowej objętości przychylałbym sie ku pierwszemu pomysłowi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 208 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4883
tak jest, a właściwie to 3 opcje:
a)trening 3 razy w tygodniu
b)co drugi dzień
c)6 razy w tygodniu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
mysle, że za bardzo kombinujesz, skupiłbym sie na 3 dniowym planie- przy trenowaniu całego ciała na jednym treningu/ albo ew. czterodniowym- ale wtedy z podziałem ciała na dwie części.

jeżeli chodzi o zmienność powt. to proponuję wybrac z jednej z metod.
15-10-5 - z tym, że na każdym kolejnym treningu na dana grupe mięśniową ilość ta jest inna.
druga to, z takimi samymi ilościami powt. z tym, że takie jakby mikrocykle- ja u ciebie- tylko że dłuzsze niz dwa tygodnie- dla jednego proponuję poświęcic miesiąc czasu.

jeżeli chodzi o dobór ćwiczeń to jest on jakby troszke chaotyczny- musisz bazować na najefektywniejszych podstawowych ćwiczeniach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 208 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4883
nie ukrywam, że zawsze ćwiczyłem chaotycznie, co widac po moim profilu i wypowiedziach
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan na masse:D lecz potrzebny jeszcze jeden;/

Następny temat

Mass-Tomi191719

WHEY premium