SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Trądzik - porady

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1760

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 178 Wiek 53 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1119
Poradźcie proszę, bo trochę się pogubiłem, a nie jestem 1 młodości. Z wyliczeń powinno być ok 2 g białka / kg masy, więc u mnie około 150 dziennie. Byłem ostatnio o lekarza, który mnie uświadomił, że trądzik na plecach może być przez białko właśnie. Nie wiem, od jak dawna to występuje, bo mocno zauważyłem to dopiero gdzieś od niecałego roku, teraz zdiagnozowałem, są leki i wielomiesięczne leczenie. No, ale jeśli problemem jest białko, to leki tez pomogą, gdy będę jednocześnie przyjmował białko serwatkowe?

Moimi błędem mogło być, że np w ostatnich miesiącach jadłem w sumie białka za dużo: - poza samą odżywką, zwykle po treningu jadłem jakieś batony białkowe bez cukru, 1 lub 2.

Czy jeśli będę jadł jedną porcję extra białka dziennie, czyli albo odżywka albo baton, to moze poprawić sytuację?

W takim układzie nie wiem z czego wziąć resztę zapotrzebowania na białko. Tzn wiadomo, mięso, ale aż tyle mięsa nie dam razy zjeść.

Pozdrawiam.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1125 Napisanych postów 3777 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68450
Leki?... Śliska sprawa, nie wiem co on tam wymyślił, ale ja bym zaczęła od diety, bo może to wystarczy.
Z tego, co piszesz, można na początek wywalić batony proteinowe i odżywkę i zobaczyć czy jest poprawa.
Nie musisz na siłę dobijać do określonych cyferek, pamiętaj że nawet zalecenia to tylko orientacyjny zakres, 1.5-2g. Organizm to nie maszyna i nie działa wg średniej, tylko każdy trochę inaczej i trzeba znaleźć swoje optimum. Jeśli mu czegoś za dużo, to pozbywa się w ten czy inny sposób i nie ma sensu działać wg zasady 'zamienił stryjek siekierkę na kijek'.
Być może to nie samo białko a laktoza i zamiana odżywki na inny rodzaj poprawi sytuację.

Nie wiem jaką stosujesz suplementację, ale przy trądziku warto dbać o wątrobę. Sylimarol czy kurkumina, może wypróbować enzymy trawienne (solo lub w odżywce)...
Ogólnie to poczytaj artykuły na forum, o trądziku było mnóstwo.
Zastanów się czy twoja dieta jest zrównoważona, mam na myśli czy przypadkiem nie skupiasz się za bardzo na makro, białku i tłuszczach, a nie zaniedbujesz warzyw i owoców, antyoksydantów, witamin... Być może twój organizm jest zbyt zakwaszony i tak reaguje.
Polecam dział zdrowie, tam temat był poruszany wielokrotnie.

Nie spiesz się z farmakologią, żebyś nie wpadł w pułapkę leczenia objawowego... Tu na forum, myślę, że znajdziesz mnóstwo podpowiedzi od czego zacząć i co może być przyczyną. Gruntownie 'przekop' temat diety, bo tam zazwyczaj jest przyczyna... Takie z pozoru niewielkie rzeczy jak nadmiar nabiału (także ukrytego w suplementach), produktów jak ser żółty, potraw smażonych, niedobór witaminy C, A czy cynku - potrafią mocno zaostrzyć problemy ze skórą.

Całe mnóstwo suplementów może potencjalnie poprawić stan skóry: zielona herbata, berberyna, ashwagandha, sylimarol, resweratrol, wybrane grzyby...
Nawet zwykłe herbaty owocowe zawierające aronię, dziką różę , żurawinę, rozmaryn, czystek, lipa itp.
Picie ich regularnie 2-3 razy dziennie zmniejsza przewlekły stan zapalny.




Zmieniony przez - M-ka w dniu 22/02/2024 13:32:02
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1125 Napisanych postów 3777 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68450
Tutaj jeszcze ciekawy artykuł i jeden wątek do sprawdzenia. Jeśli np.zażywasz jakieś preparaty wielowitaminowe z wit.B12 i równolegle starasz się jeść dużo produktów w nią zasobnych, to nie samo białko, a właśnie ona może sprawiać problem.
Jeśli na jakiś czas zmniejszysz ilość najbogatszych w nią produktów (oraz ewentualnych suplementów) jak podroby, ser żółty, ryby, mięsa (na rzecz np.strączków i kasz) - to możesz odczuć poprawę.

https://potreningu.pl/artykuly/zdrowie/witamina-b12-a-tradzik-interesujaca-zaleznosc-4063
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 178 Wiek 53 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1119
Dzięki, faktycznie to może być B12. Zrobię próbę drogą eliminacji. natomiast antybiotyk już wszedł.
1

Pozdrawiam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33082 Napisanych postów 23173 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278069
Trądzik może być od wielu rzeczy a jedzenie ma tu dość duże znaczenie , dodaj jakiś przykładowy jadłospis i będzie można szybko stwierdzić czy sama dieta może też wpływac na two j problem https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 82 Wiek 22 lat Na forum 78 dni Przeczytanych tematów 716
izotretynoina i trądziku nie ma poł roku może rok kuracji
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 109 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 5288
Elimujesz jedną rzecz na raz i obserwujesz. Odstaw białko z prochu na dwa tygodnie i będziesz miał odpowiedź.
Co rozumiesz przez ,,za dużo białka"? Za dużo w stosunku dobczego? Ja potrafię zjeść raz 200, raz 250 a raz 350. I nie widzę żadnych różnic czy to w samopoczuciu czy trawieniu.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6267 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Problemy skórne wynikać mogą z różnych powodów. Białko w diecie samo w sobie nie będzie tutaj czynnikiem decydującym. Istotne mogą być alergeny w pożywieniu, w tym w źródłach białka. Dość dużo jest ich chociażby w kazeinie, czy jajkach, a nie ogólnie w źródłach białka. Nie można więc stwierdzić, że ilość białka w diecie generuje problem, a pewne produkty, mogą się do tego przyczynić. Są to jednak tylko niektóre z czynników. Dużo ważniejsza będzie higiena skóry, ogólne odżywianie, aktywność fizyczna, czyli czynniki w dużej mierze odpowiadające za gospodarkę hormonalną.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 178 Wiek 53 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1119
Kapitan_
izotretynoina i trądziku nie ma poł roku może rok kuracji


- to dopiero na dalszy plan, na razie jedzie antybiotyk na 3 miesiące. Zastanawiam się jednak, czy on nie spowoduje blokady syntezy białek. Ale tak czy siak wolę nie mieć tych pryszczy niż mieć mięśnie.

Pozdrawiam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33082 Napisanych postów 23173 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278069
Kapitan_
izotretynoina i trądziku nie ma poł roku może rok kuracji
Tego typu leki to już ostateczność , są to leki bardzo obciążajace , które mają sporo skutków ubocznych .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1125 Napisanych postów 3777 Wiek 49 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 68450
Antybiotyki też nie należą do bezpiecznych prawdę mówiąc... Ja uważam, że sięganie po jakikolwiek antybiotyk w sytuacji nie zagrażającej poważnie zdrowiu czy życiu i bez uprzedniego wypróbowania zmian w diecie oraz suplementów - to powszechny błąd.
Później odstawiamy antybiotyk bez rozpoznania i usunięcia błędów dietetycznych i z dużym prawdopodobieństwem problem powróci, plus być może jakieś skutki uboczne antybiotyku...
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Głodówka dzień przed cheat day

Następny temat

Ważenie produktów - porady

WHEY premium