SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Wzrost - porady

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 26700

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 86 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4136
mam 16 lat i 179 wzrosu jestem w 1 klasie lo ostatni raz uroslem cos ponad rok temu, jestem ciekaw kiedy wystepuje u czlowieka ten drugi skok wzrostu? opowiedzcie prosze :)

1910

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6269 Napisanych postów 76019 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754787
Większość osób z nas chciałaby być wysoka, a przynajmniej powyżej średniej. Dotyczy to zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Prawdopodobnie wynika to z mody i powszechnego twierdzenia, iż osoby wysokie mają lepsze geny do przekazania swojemu przyszłemu potomstwu. Poza tym osoba wysoka uważana jest za bardziej przystojną.

Wzrost jest parametrem, który określa wysokość człowieka. Z reguły mierzy się go od najwyższego miejsca na głowie do podeszwy stopy. Istotne jest, aby osoba mierzona stała w pozycji wyprostowanej. Co ciekawe różnica między wzrostem rano i wieczorem sięgać może nawet 2-3 cm. Poza tym, wraz z późnym wiekiem starczym wzrost nasz może się zmniejszać.

Niestety nie mamy wpływu na to, ile urośniemy. Uzależnione jest to od naszej genetyki i predyspozycji przekazanych przez rodziców. Jeżeli rodzice są wysocy, to jest wielce prawdopodobne, że my również tacy będziemy. Nie ma czegoś takiego jak skoki wzrostu. Rośnie się do 21 roku życia. Jeżeli masz 16 lat, to jak najbardziej jest szansa, że urośniesz jeszcze kilka cm, więc nie pozostaje nic innego jak pozostać w dobrej myśli, prowadzić aktywny tryb życia i zdrowo się odżywiać.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 3680 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 36374
masz dopiero 16 lat jeszcze urosniesz nie martw sie
Moj kolega z klasy jednych wakacji wybil sie tyle ze hohoho bylo to cos ponad 12 cm w ciagu jednych wakacji wiec sie nie lam

Siłownia PROGRES - Bytom.

www.pajacyk.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 428 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3631
Ja mam 18,5 roku czy możliwy jest u mnie jeszcze skok wzrostowy mam 174cm ojciec ma 180cm, mama 160cm. Nie miałem szczegolnego skoku, 3 lata temu w wakacje urosłem 6cm a potem już tylko po 1-1,5cm rocznie. tak więc czy może nastąpić jeszcze skok wzrostowy. Podobno przechodzę mutację jeszcze bo niektórzy mówią że mam śmieszny głos.

Ze sportem jak z seksem: wolę uprawiać niż patrzeć.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 42 Napisanych postów 3680 Wiek 39 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 36374
Wy to sie przejmujecie male jest piekne

A co do twojego pytania odpowiem tak.....moi rodzice to mi do barku nawet nie sa :) oni maja po 16x cm wzrostu a ja mam 188 :)

Siłownia PROGRES - Bytom.

www.pajacyk.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Skok po osiemnastym roku życia? Raczej mało prawdopodobne. Ja swój skok przeżyłem wakacje między siódmą, a ósmą klasą, było to ponad 10 centymetrów, teraz mam 186, a nie urosłem już od paru dobrych lat i dobrze. Nie ma się, co załamywać, jak się ma 170 łatwiej "wybudować" rzeźbę. Chociaż mieć blisko 190 i rzeźbę, jednak to brzmi bardziej interesująco.

Podsumowując, jak już wiesz wszystko zależy od genów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 428 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3631
Nie chce mieć 170cm i ważyć 90kg aby wyglądać jak kwadratowy kloc. Chce być wysoki szczupły i mieć dobrą, umięśnioną sylwetkę.

Ze sportem jak z seksem: wolę uprawiać niż patrzeć.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Wiesz dlaczego rośnie się w wakacje? Bo się więcej śpi. Hormon wzrostu wydziela się podczas snu. Już zwykła drzemka w ciągu dnia (byle nie po jedzeniu) tak działa.

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 428 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3631
W wakacje też spędza się czas aktywnie, jest dużo słońca a to podobno tez ma jakiś wpływ na przysadkę do wydzielania hormonu. Najlepiej przez cały rok dużo spać i prowadzić aktywny tryb życia.

Ze sportem jak z seksem: wolę uprawiać niż patrzeć.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51566 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Światło słoneczne zdecydowanie wpływa na gruczoły, ale z tego, co pamiętam to na szyszynkę. Wydziela hormony odpowiedzialne za dojrzewanie płciowe i popęd seksualny.

Jednak wracając do głównego tematu. Parę lat temu przeczytałem jedną z licznych biografii Jordana. Ten pan miał problem podobny do twojego, a co najważniejsze znalazł na niego rozwiązanie. Ponoć, różne źródła podają urósł 10-20 centymetrów. Jego trening polegał na rozciąganiu. Przykładowo trzymając się rurki wisiał przez parę minut. Ile w tym prawdy nie wiem, ale na pewno informacje zamieszczone w Internecie dadzą tobie odpowiedź.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 428 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3631
Ja miałem skok wzrostowy w wieku 14-16lat i urosłem wtedy 12cm. Miałem 158cm a potem 170cm. Potem rosłem ok 1,5 na rok. Teraz mam 18,5 lat. Czy to możliwe abym tylko tyle urósł podczas skoku? Ktoś pisał że przez wakacje urósł 12cm a ja tez tyle ale przez dwa lata. Moi rodzice mają 160(mama) i 180(ojciec) wiec jakbym urusl np z 170 do 182 to rozumiem ale zeby tylko tyle. Moze jeszcze urosnę bo przechodze mutacje glosu jeszcze (w wieku 18lat co jest z deka dziwne).
2

Ze sportem jak z seksem: wolę uprawiać niż patrzeć.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 55
Witam! Przyłączę się do tego tematu. Mam 15 lat, 165 wzrostu i 59kg.Trenuję piłkę ręczną. Mój tata jest tak wysoki jak ja, a mama ma ok. 150cm. Mój brat (22lata)ok. 180, a drugi brat (23lata)jest taki jak ja. Skoki wzrostu miałem następujące: 2006,styczeń-sierpnia,150-160
2006/2007,sierpień-luty,160-162
2007,luty-sierpień,162-164
2007/2008,sierpień-luty,164-165 Czyżby mój okres wzrostu się kończył?? Ostatnio zauważyłem, że mi mięśnie i bary urosły,idzie mi w szerokość, anie w dłuość. Czy jest jeszcze drugi skok wzrostu? Proszę o odpowiedź.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ketoza a napoje wyskokowe

Następny temat

Odchudzanie dla kobiet

WHEY premium