SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sztuki walki to w 90% bujdy

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 34585

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1020 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 21579
z całym szacunkiem ale niektórzy to p***** jak potłuczeni

skumulowałem w sobie całą energię i zaj***** mu z całej siły

bramkarz jednej z łódzkich dyskotek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 69 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1335
Dżizus może masz mnie na myśli? chociaż jestem tu nowy to wiem co mówię, ale szanowny moderator OLO KK (z całym szacunkiem do niego, nikt nie jest doskonały ) nie może się z tym pogodzić, że ktoś kto dopiero się zarejstrował na forum nie zgadza się z nim :] wystarczający dowód na poparcie moich twierdzeń http://pl.wikipedia.org/wiki/Sporty_walki można jeszcze poczytać źródła są itp. itd

Zmieniony przez - Shonen w dniu 2005-08-04 09:50:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
Danbog, nie rozumiem czemu aikido mialoby mi spedzac sen z oczu zapewniam cie, ze dalej spie spokojnie, nazywając aikido sportem.

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wwwaldek ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2111 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25260
A tak w Twojej wikipedi sklasyfikowano walke ze względu na kontak:

light-contact"/"semi-contact"/"full-contact" - ten podział dzieli systemy walki w zależności od ilości zasad i ograniczeń oraz systemu treningowego. Light-contact (lekko kontaktowe) to systemy walk w których nie stosuje się uderzeń na głowę, krocze itp., zazwyczaj zawodnicy noszą ochraniacze, a formuła zapewnia spore bezpieczeństwo walczących (np. poprzez karanie brutalnych ciosów/kopnięć). Semi-contact (średnio kontaktowe) to systemy walk w których zawodnicy nie posiadają tak wielu ochraniaczy, dopuszczone są kopnięcia/uderzenia na głowę a sam proces treningowy zakłada sparingi i walki. Full-contact (pełno kontaktowe) to systemy walk zakładające walkę bez ochraniaczy lub z bardzo nielicznymi, z bardzo małą ilością ograniczeń (np. zakaz uderzeń w tył głowy czy dźwigni na stawy).



semi to jest pół kontakt, później jest light teoretycznie lekki kontakt w praktyce to różnie wygląda (np. w Plskiej Unii Taekwon-do różnica między light a full jest taka że light odbywa się na macie a full w ringu a kontaktowość jest taka sama), full to wiadomo. To czy w semi czy light wolno uderzać na głowę jest już uzależnione od przepisów danej sztuki walki. Znowu posłóże się przykłądem Plskiej Uni Taekwon-do w każdej z tych formuł uderza się na tułów i główę wszystkie dozwolone techniki na zawodach.

z wikipedi: Pojawienie się w czasie II Wojny Światowej wojskowych systemów walki, takich jak izraelska Krav-Maga, polski Bas-53 czy rosyjskie Sambo


nie chce mi się więcej czytać
...
Napisał(a)
Usunięty przez OloKK za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 69 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1335
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
Polski BAS 53 ????

kto to formułował???
co za bzdury???

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 69 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1335
Już odbiegacie od tematu, żeby tylko zrobic afere na swoją korzyść... nie było mnie w tamtych czasach i Was pewnie też nie to skąd mogę wiedzieć?:/ ważne, że jest krótka definicja sportu walki .... kup sobie z 10 książek to może zrozumiesz ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
nie bylo mnie w czasie II wojny światowej, a orientuje sie kim był Hitler. Skad moge wiedzieć? Np z lekcji historii i z ksiązek. Więc takich argumentów nie przedstawiaj.

Nie widzisz tego, co zrobil Waldek? Właśnie ci pookazal, ze definicja którą nam podsuwasz, jest subiektywną definicją, stworzona przez osobę nierzetelną i niekompetentną. Ta osoba za duzego pojęcia o tym co pisze nie ma...Polski BAS 53...Buhahahahaaa...
Wiesz, jak te definicje powstają? Sprawdz sobie to na wikipedii, zanim sie zaczniesz na nią powoływać.

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Usunięty przez OloKK za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 69 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1335
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Treningowy patent-krav maga :-D

Następny temat

mam pytanko??

WHEY premium