SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sztuki walki to w 90% bujdy

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 34588

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 331 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1751
Wiesz PITTT wychodzi na to że ty trenujesz Sztuki a nie Sporty Walki skoro tak podchodzisz do sprawy.
Czyżby znaczyło to że Sztuki walki wchłonęły sporty walki . A może sport zawsze kultywował te idee tylko to skrzętnie ukrywał ?

W wypowiedziach ludzi powołujących się na Sporty Walki na tym forum zauważam tendencje do rywalizacji o palme pierwszeństwa wśród Sztuk Walki.
Tradycjonaliści takich ambicji nie przejawiają. Bronią się jedynie próbując dowieść swego prawa do istnienia. I to jest chyba najbardziej podstawowa różnica pomiędzy kształtowanymi postawami przez sport i sztuke.
A może nie kształtowanymi tylko wyselekcjonowanymi.
Może sport wybierają ludzie agresywni , a Ci spokojniejsi wolą sztuki.
Co o tyum sądzicie ?

Odwołam się jeszcze do posta o łucznictwie.
Oczywiście że jest ono sportem ( europa) , czy sztuką walki ( japonia ).
Sztuki walki bronią są wogóle mniej popularne, ale istnieją.
To dobry przykład na różnice pomiędzy sztuką a saportem.
Sport służy utylitarnym celom ( np. zwycięstwu w zawodach najlepiej za kase ).
Sztuka jest uprawiana niezależnie od możliwości jej zastosowania w życiu.
Sztuki kultywuje się jako zbiór doświadczeń minionych pokoleń.

Argument z kolei że aikido nie jest sztuką walki bo nie sprawdza się na dzisiejszej ulicy , to największa bzdura jaką dziś przeczytałem na forum.
Idąc dalej tym tokiem rozumowania należało by wyeliminować wszystkie inne sztuki i sporty walki bo przecież żyjemy w XII w. i każdy ma dostęp do zaostrzonego kawałka stali , a jak się postara to broni palnej nawet.A to się sprawdza o wiele lepiej w sytuacji zagrożenia. Walki wręcz to zabawa i do piaskownicy z tym.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 331 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1751
OloKK !
Przeczytaj sobie jeszcze raz tę część mojego posta którą wkleiłeś.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 331 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1751
...bo przecież żyjemy w XII w. ....
Zrobiłem literówkę , chodzi oczywiście o XXI W.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 69 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1335
"że w Kyokusin nie ma ŻADNEGO mistycyzmu, żadnych duchów i tych pierdół" osobiście nie znam Shihan Drewniaka ! ale ja nie mówiłem, że w sztukach walki są duchy LoL jak tylko będe miał okazje to zapytam Sensei jakie jest jego zdanie na temat sztuk walki a sportów walki.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
"Czyżby znaczyło to że Sztuki walki wchłonęły sporty walki . A może sport zawsze kultywował te idee tylko to skrzętnie ukrywał ? "
A może to zawsze było to samo?

"Może sport wybierają ludzie agresywni , a Ci spokojniejsi wolą sztuki.
Co o tyum sądzicie ?
"
A jak ja wybieram Kyokushin, to co wtedy wybieram?

"Sztuki kultywuje się jako zbiór doświadczeń minionych pokoleń. "
Noooo... Sport zdecydowanie nie...

"Argument z kolei że aikido nie jest sztuką walki bo nie sprawdza się na dzisiejszej ulicy , to największa bzdura jaką dziś przeczytałem na forum. "
A kto tak napisał i gdzie?

"Przeczytaj sobie jeszcze raz tę część mojego posta którą wkleiłeś."
No przeczytałem. Powinienem coś zauważyć?

Shonen, długo ćwiczysz? Ile masz lat? Z ciekawości pytam

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 56 Napisanych postów 10091 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 53086
Olciu, najpierw kwiaty. potem pytamy o wiek. Pamietasz co Ci mowilem o kwiatach

Sztuki walki nie mogły wchłonąć sportów walki. Bo to jedno i to samo. Więc czy ja trenuję sztukę walki? Tak. Często nazywam ja sportem. Bo nie ma między nimi żadnej różnicy.

Gory upajaja.Czlowiek uzalezniony od nich jest nie do wyleczenia.Mozna pokonac alkoholizm,narkomanie,slabosc do lekow.
Fascynacji gorami nie można.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 331 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1751
OloKK !

A może to zawsze było to samo?
Dla mnie nigdy nie było i nie jest obecnie. Może sumo było takim pierwszym zespoleniem tych podejść. Ale większość tradycjonalistów na początku XX w. uważała przyswojenie idei europejskiego sportu za wynaturzenie sztuk walki.
Nie twierdzę że mieli racje , tylko że dokonywano rozróżnienia. Obecnie różnice się zacierają.

jak ja wybieram Kyokushin...
Pewien mój znajomy ( 1 kyu w KK )powiedział kiedyś że KK to kick boxing w kimonach ( mówie o podejściu do treningu nie o przepisach walki ). Zważywszy na to że KK to młody styl i nastawiony na sport to wiele się nie pomylił.

kto tak napisał i gdzie ...
GB na str. 10.

Powinienem coś zauważyć ...
Jeżeli malarz czy reżyser twoży dzieło ( nie ważne czy za pieniądze czy nie ) to uprawia sztukę.
Jeśli ktoś maluje byle co byle osiągnąć cel jakim jest kasa to robi chałturę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 331 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1751
PITTT !
Tylko to nieszczęsne Aikido (i pare innych szkół JJ chociażby) nie pasuje do twojego modelu. Najlepiej żeby nie istniało wtedy mógłbyś spać spokojnie ze świadomością że sporty i stuki to to samo. Tylko że określenie sztuki powstało właśnie dla takich szkół walki jak aikido , a to że sportowcy też używają tej nazwy ( pewnie na fali mody na azjatyckie sztuki )to już inna sprawa. A teraz jeszcze twierdzą że to oni uprawiają sztuki a Aikido to wogule nie walka.

Dla mnie to pomieszanie z poplątaniem i beszczelność w dodatku.

Z nieodłącznymi wyrazami szacunku : danbog
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 69 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1335
Mam 6 latek i tylko się przypatruję treningom. Co to ma jakieś znaczenie, że można mnie inaczej traktować i żebym nie mógł się wypowiedzieć?
Ok! doszło do tego, że ja twierdzę "sztuka walki a sport walki to całkiem coś innego!" ależ właśnie nie ! w większości chodzi o to samo i można ująć, że to samo... ale jest odłamek, który wyznacza różnice... a tak wogóle OLO KK to dlaczego mi usunąłes temat o wymogach egzaminacyjnych ? czyżby to była mściwość
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 69 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1335
Dokładnie Danbog zgadzam się z Tobą. Aikido to wykorzystanie ataku przeciwnika... (czyżby to był sport walki ?)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Treningowy patent-krav maga :-D

Następny temat

mam pytanko??

WHEY premium