SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sztuki walki a uraz głowy

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5550

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 903
Witam
Pare lat temu miałem oraz głowy (stłuczenie czaszki). Miałem badania kontrolne w neurologa, ogólnie wszystko jest oki ale odradzano mi uderzane sztuki walki.
Chciałem się spytać jak to wygląda w chwytanych , wiem ze nie ma zadnych ciosów na głowe ale czy upadki po rzutach nie są groźne?
Czy można trenowac grapping po urazach głowy i czy może to mimeć jjakiś wpływ na glowe?

:)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 11027 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 72188
W Szczecinie masz pierdylion klubów:
http://www.berserkersteam.pl/ z Bagim naczele
http://www.linkegoldteam.pl/ z bracmi Linke (Mariusz był pierwszym Polskim czarnym pasem BJJ)


Zmieniony przez - renegat44 w dniu 2007-10-18 00:49:48

"Musisz świecić przykładem odwagi, honoru, żarliwej dla Narodu służby"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86831
Wszystko zależy co robisz. Grappling to bardzo szerokie pojęcie. Niestety silne wstrząsy się zdarzają (rzuty, podcięcia, pady). Wszystko zależy jak się będziesz czuł na treningu i co wybierzesz. W chwytanych ciosy w głowę się zdarzają.



Zmieniony przez - _Knife_ w dniu 2006-11-03 14:52:36

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Marian.B. ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 510 Napisanych postów 8840 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 54407
Zmień lekarza Popytaj kilku specjalistów

Sogów nie odbijam, jak podobała Ci się moja wypowiedź, to wejdź na www.pajacyk.pl !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
idz do l. sportowego i j/w wszystko zalezy od trnera i teningu ogólnie sekcji

Zmieniony przez - Hurron w dniu 2006-11-03 16:12:24
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
w kulankach dostajesz przypadkiem i raczej rzadko. w uderzankach celowo i często.
mimo to odradzałbym style rzucane (judo, zapasy, sambo sportowe). co prawda nauczysz sie padac tak, że krzywdy sobie nie zrobisz, ale w walce prędzej czy później wylądujesz na główce a twój przeciwnik na tobie. jednak nie ma co demonizować, wszystko zalezy od rodzaju urazu, wrażliwości na wstrząsy, uderzenia itp. a takie rzeczy zdarzają się raczej, gdy podejmujesz ryzyko startów w zawodach. rekreacyjne uprawianie tych dyscyplin to zupełnie inna bajka.
dobrym rozwiązaniem byłoby bjj - podczas walki w parterze już doprawdy nie ma skąd spaść. co nie znaczy, że po głowie nie można tu dostać. ale to już raczej margines.


czasami nawet niewinne klepnięcie kończy się jak na obrazku...

Zmieniony przez - Jodan w dniu 2006-11-03 23:15:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 509 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 9052
no ale jesli cwiczysz pady to zanim sie nauczysz moze sie przytrafic przykra niespodzianka.A nawet jak sie nauczysz to przeciez kontuzje sie trafiaja, nawet jesli uprawiasz sport rekreacyjnie - dwoch niedoswiadczonyc zawodnikow w ferworze walki moze zrobic sobie krzywde. Najlepiej zapytaj lekarza ktory powie ci czy mozes chodzic na chwytane.

"Lewis powiedzial ze zostane mistrzem swiata jesli poslucham jego rad - i jakie to byly rady? - no wlasnie nie wiem bo odszedlem" Artur Szpilka

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 903
Wiesz z cukru nie jestem , ogolnie nie mam jakis powikłan po tym uderzeniu, tylko róznica jest taka wg waszych postow ze w chwytanych czasem cos sie moze zdarzyc a w uderzanych ciagle sie dostaje po glowie, niedlugo wybieram sie do neurologa jeszcze.
Dziekuje wszystkim za pomoc :)

:)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1702 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16720
No chyba, że wybierzesz karate kyokushin. Wydaje mi się (pewny nie jestem), że tam uderzeń na głowę jest zdecydowanie mniej niż w innych uderzanych kontaktowych.

"masz swą wolę w komplecie z honorem"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 732 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15350
No nie ma uderzen piesciami w glowe ale mawache w czajnik mozesz zalapac bo jest dozwolona. Zreszta ponoc Kyok sie reformuje i coraz wiecej sekcji sparuje z uderzeniami piescia w glowe.

Zmieniony przez - bartosz w dniu 2006-11-04 23:09:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1702 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 16720
Ale kopnięcie zawsze łatwiej zablokować czy też wykonać unik niż przed lewym prostym.

"masz swą wolę w komplecie z honorem"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 732 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 15350
No wiesz, nie mowie ze co trening zlapie ich kilkanascie ale jakies napewno sie zdarza i to nie raz.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

4 listopada br. OTK juniorów/ek w judo

Następny temat

Szkła kontaktowe a boks

WHEY premium