SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sześć zdrowych nowinek o maśle

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 26446

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349860
Warto uzupełnić temat rozdziałem z "Chemii żywności" na temat masła, na necie powinno być, jak nie wrzucę później skany.

pzdr/

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
wyprzedzając Konia:

Most people who study carcinogens will tell you that the two most important things to buy organically are coffee and butter. These are the two most chemically laden foods you can buy if you don't choose organic. You can get organic coffee at Whole Foods. Some Starbucks locations also carry organic if you ask for it.


Tłumaczenie:

"wiekszość ludzi studiujacych substancje rakotwórcze powie Ci że masło i kawa to dwa produkty w których przypadku najważniejsze jest kupno odmian "ekologicznych" ["organic" - przyp. tłum].
To dwa najbardziej naładowane chemicznie produkty dostępme w sprzedaży, o ile nie wybierzesz opcji "ekologicznych".
[...]



Źródło:
http://www.t-nation.com/free_online_article/tips/go_organic_040307&cr=

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349860
miałem na myśli chemiczne uzasadnienie czemu masło jest ok.

pzdr/

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
St_ud:

tak , jem sobie masło ... na surowo lub rozpuszczam na gorącym posiłku np na czerwonej fasolce po ugotowaniu, mniam!

I had a physique competitor go from 9.4% body fat to 7.8% in 6 days after I told her to consume butter and coconut oil 6 times a day. In other words, meats are cooked in butter. Butter on the broccoli etc…

czyli poleca 6 posiłków z tłuszczami nasyconymi [przynajmniej jesli komus brakuje ich w diecie jak moze wynikac z kontekstu], wspomina tu smażenie mięsa na maśle i roztapianie masła na goracych brokułach.

Źródło:
http://www.charlespoliquin.com/Blog/tabid/130/EntryId/340/Top-5-reasons-why-fitness-competitors-take-much-longer-to-get-in-shape-every-single-competition.aspx 

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Koniu, na pewno sie przyda teoretykom [jak ja ] ale myslę że ważniejsze było wspomieć o chemicznym ładunku kancerogenów od przemysłowej obróbki masła , miałem to zresztą i tak zrobić, dopiero zorientowałem się iż mi umknęło.

Zmieniony przez - WODYN w dniu 2011-04-18 20:52:32

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 183 Napisanych postów 12431 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 185431
maslo mozna samemu zrobic i przy okazji dotyrac lapy przy ubijaniu %) jest to proste /wbrew temu co mozna przeczytac w wiekszosci przepisow w internecie/ tylko pracochlonne

choc i tak olej kokosowy rzadzi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
A ile litrow mleka na kostke wychodzi? Mysle ze slabo oplacalne....

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 183 Napisanych postów 12431 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 185431
lepiej robic ze smietany 30% albo 36%

z 0,5l smietany otrzymasz gdzies jedna kostke masla wiec az tak drogo nie wychodzi

tu w sumie jest przepis jak na szybko pyknac maselko mikserem

http://piekarnia.wordpress.com/2008/07/28/jak-zrobic-maslo/ 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 10832 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 38587
art o masełku, rozumiem, bez domieszek tłuszczy roślinnych? a jak się ma sprawa w przypadku mixów, łatwiejszych do smarowania?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
Mysle ze to juz zagadnienie poszczegolnych przypadkow, jesli produkt nie jest obrabiany wysokimi temperaturami I nie obciazony chemicznie to nie widze przeciwwskazan. Maslu wysoka temperatura w zasadzie nie szkodzi ale olejowi roslinnemu na pewno. Mysle ze najlepszym miksem bylby olej kokosowy z maslem... Az sam chyba cos takiego sobie wyczaruje.... jutro

Maslo wcinam plasterkami, nie jadam pieczywa. Uzywam go czsdm do jajecznicy lub roztapiam z przyprawami na goracych warzywach

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DIETA DLA 17-letniego PIŁKARZA !

Następny temat

Ekto czy Endo ?

WHEY premium