SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sylwetka - porady

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2302

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 18 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 2357
Witam.
Mam nietypowe pytanie i bardzo proszę Was o szczerą opinię. Zawsze wydawało mi się, że należę do osób szczupłych, a niedawno usłyszałam od znajomego, że mam okropne grube nogi i tyłek i że to okropnie wygląda u tak młodej kobiety (25 lat). Od niedawna wróciłam na siłownię i zaczełam dietę redukcyjną. Są już pierwsze efekty (-3kg). Bardzo proszę o szczerą ocenę sytuacji, czy faktycznie te nogi i tyłek są tak grube i ewentualnie o jakieś porady jakie ćwiczenia wykonywać, żeby doprowadzić to do normy i czy same ćwiczenia są w stanie pomóc, czy to już bardziej chirurgia? Bo kolega sugerował, że skoro mimo diet i siłowni tak wyglądam, to może mam grube kości i powinnam się może udać właśnie do chirurga. Proszę o rady i pomoc.




Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 913 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24317
Dokładnie - wszyscy wyżej mają rację sylwetka bardzo estetyczna tylko nie chudnąć, ale ćwiczyć żeby ujedrniac i wzmacniać ciało i dieta z lekka nadwyżką nawet można pokusić się na słodkie z rozsądkiem. Zdrówka ;⁠-⁠)


Zmieniony przez - Thats_Nice w dniu 2023-09-08 20:39:08
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33112 Napisanych postów 23184 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278098
Nie ma tu nic grubego i ktoś ewidentnie przesadził z opinia , jeśli jednak chcesz aby ktoś prawidłowo ocenił całą twoją sylwetke to należy dac zdjecia w stroju lub w bieliżnie , przód tył wystarczy ale aby była widoczna cała sylwetka
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 377 Napisanych postów 741 Wiek 34 lat Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 5795
Normalnie wyglądasz ktoś był złośliwy i tyle rób swoje i się nie przejmuj
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2646 Napisanych postów 13588 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 469233
Ja również nie widzę tu grubych nóg i okropnego tyłka , sugerując się tymi zdjęciami oczywiście , bo wiadomo tak jak kolega wyżej napisał , żeby ocena była bardziej adekwatna to musiałabyś zdjęcia np. w stroju kąpielowym wstawić, przypuszczam , że kolega chciał Ci zrobić na złość. I oczywiście , żeby poprawić wygląd swoich nóg oraz pośladków to ćwiczenia na siłowni tutaj się idealnie sprawdzą + oczywiście dieta.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 18 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 2357
A jakie są nalepsze ćwiczenia, żeby zmniejszyć pośladki i przy okazji uda?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2646 Napisanych postów 13588 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 469233
Zmniejszyć mozesz jedynie dietą redukcyjna , czyli mając deficyt kalorii w diecie a dzięki cwiczeniom siłowym Twoje nogi oraz pośladki nabiorą kształtów , nabiorą mięśni , będą jędrniejsze. Cwiczenia pomogą Ci je modelować :) A najlepsze ćwiczenia na rozwój mięśni nog i posladkow , na pewno przysiady / wykroki / martwe ciagi na prostych nogach / hip thrusty to tak na szybko must have dla kobiet:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 18 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 2357
To znaczy mi właśnie zależy, żeby zmniejszyć nogi i pośladki w obwodach, a nie je rozbudowywać. Mam dietę redukcyjną+treningi siłowe+ cardio na siłowni i bieganie w terenie. Schudłam około 3,5 kg w ciągu ostatnich 3 tygodni. Planuję schudnąć jeszcze około 10-15. Dodam jeszcze, że mam 177cm wzrostu, co jest kolejnym moim mankamentem jeśli chodzico wygląd i figurę




Zmieniony przez - Kinjamax w dniu 2023-08-07 11:20:51

Zmieniony przez - Kinjamax w dniu 2023-08-07 11:22:42

Zmieniony przez - Kinjamax w dniu 2023-08-07 11:24:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 18 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 2357
Tutaj wstawiam zdjęcie całej sylwetki. Nie mam obecnie opcji, żeby wysłać w stroju kąpielowym czy bieliźnie. Ile powinnam zredukować, aby to wyglądało estetycznie?








Zmieniony przez - Kinjamax w dniu 2023-08-07 12:03:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2478 Napisanych postów 5800 Wiek 38 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 106178
Ale co Ty tam chcesz zmniejszać?????
Nie słuchaj głupich opinie a Tym bardziej się niemi nie przejmuj. Nigdy ludzia nie dogodzisz ważne żebyś sama się dobrze że sobą czuła. Każdy tutaj Ci napisze że jest dobrze a nawet bardzo dobrze patrząc na sylwetki w dzisiejszych czasach i skali nadwagi jaka mamy w społeczeństwie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
To zdecydowanie kolega chciał albo ci dogryźć, albo sobie po prostu żartował żeby zobaczyć jak na to zareagujesz Czy weźmiesz to do siebie i wrócisz do trenowania na siłowni (co byłoby godne pochwały, że znalazł sposób aby podstępem zmotywować cię do siłowni, Bo choć sylwetkę masz ładną i zgrabną to aktywność na siłowni zawsze będzie lepsza niż siedzenie w domu). Jeżeli chcesz coś tutaj zmniejszać to tylko i wyłącznie możesz to zrobić dietą ćwiczenia to jest tylko bodziec, natomiast w twoim przypadku raczej bym trenował z minimalnym bardzo minimalnym deficytem może by poprawić kompozycję tej sylwetki, a dalej będziesz.mogla się zastanawic czy chcesz coś więcej i np. nadbudować trochę mięśni
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 18 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 2357
A nad czym konkretnie pracować, żeby poprawić tą kompozycję sylwetki? Chodzi o to, że te nogi są pewnie nieproporcjonalne do szczupłej góry? Zapisałam się już do trenera personalnego i też zrobię badania pod kątem lipodemii, bo trener też to zasugerował, co prawda jeszcze mnie nie widział, tylko rozmawiał przez telefon. Ale te nogi czasami na wieczór mi puchną:( więc boję się, że oprócz masy tłuszczu jeszcze jest w nich limfa. Ja mam strasznie nierównomiernie rozmieszczony ten tłuszcz, bo np. z brzucha chudnę błyskawicznie, a w nogach obwody ani drgną






Zmieniony przez - Kinjamax w dniu 2023-08-07 17:56:03

Zmieniony przez - Kinjamax w dniu 2023-08-07 17:58:47

Zmieniony przez - Kinjamax w dniu 2023-08-07 17:59:01

Zmieniony przez - Kinjamax w dniu 2023-08-07 18:00:07

Zmieniony przez - Kinjamax w dniu 2023-08-07 18:00:36
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wybór celu treningowego

Następny temat

Redukcja tkanki tłuszczowej u młodzieży - porady

WHEY premium