SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Spowolniony metabolizm-Prośba o pomoc.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 16612

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 744 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4046
A więc zacznę wzorowo, a przynajmniej postaram się, prowadzić mój dziennik. Tak, żeby moja Pani Trener była ze mnie zadowolona i żeby jej pokazać, że się staram, zależy mi i jestem jej bardzo wdzięczna. Wprawdzie pisałam maile z raportami, ale zrobię to wszystko porządnie. Wreszcie, prawie że, wiem o co we wszystkim chodzi.
Mam nadzieję, że Ember nie obrazi się, że skorzystalam z pomysłu jej tabelek, do których odesłała mnie Obliques. Tabelki zaczynam prowadzić od Dnia 6.
Obejrzałam sobie znów jak wyglądają ćwiczenia. Mam dziewczynę, która wcześniej układała mi treningi i raz na jakiś czas się z nią spotykałam, ustalała mi nowy trening i pokazywała każde ćwiczenie. Jest trenerem. Nie mam na tyle kasy, by spotkać się z nią 4 razy, żeby ze mną przećwiczyła wszystko, ale umówię się z nią na dwa treningi, żeby je ze mną przeszła. Drugi dzień, gdzie mam wyciskania i w 4 gdzie mam martwe ciągi. I poproszę o pokazanie niektórych ćwiczeń z pierwszego i szóstego dnia, np push press, który kompletnie dziś mi nie wyszedł, żeby mi powiedziała jakie błędy popełniam. Jak myślisz Iza? Może tak być? Wolałabym cztery razy, bo chciałabym robić wszystko dobrze. Dziś znów mam jakieś poczucie, że nie do końca dobrze wszystko robiłam. Boli mnie strasznie krzyż od przedwczoraj i to mi trohchę przeszkadzało w dzisiejszych ćwiczeniach i w zwiększaniu ciężaru. Zwłaszcza przy push press to odczuwałam i nie mogłam dobrze stabilizowac pleców. W ogóle strasznie mi to ćwiczenie wyszlo. Trudne ono strasznie. Jak Ember daje radę dźwigać 30 kg. Ja ledwo z dyszką + sztanga (w sumie nie wiem ile ona waży) dawałam radę. Zresztą będzie to widać w tabelce. Iza naprawdę się starałam, ale przy większych ciężarach, to w ogóle technika mi starsznie kulała.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 744 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4046
Iza, a co do HIIT, to tak jak pytałać. 30 sprintem, a 30 bieg, ale na crossie, tak jak mi napisałaś. Wprawdzie odruchu wymiotnego nie miałam. Chociaż może. Na pewno pomyślałam, że za duż zjadłam, bo trochę niedobrze mi się zrobiło. Ale myślalam, że to od pełnego żołądka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 744 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4046
Chciałam wstawić tabelkę, którą zrobiła w excelu, ale niestety jestem *****em komputerowym i za cholerę nie chce mi skopiować tutaj tej tabelki. Nie mogę jej też Iza wkleić do wiadomośći. jedynie jaką załącznik do maila. Wiesz jak to zrobić, żeby tu wkleić, bo to by było najwygodniejsze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
To wyslij mi jako zalacznik do maila
nie martw sie ember dochodzila do tych ciezarow przez jakis czas, po prostu progresja z treningu na trening i coraz lepiej idzie, Tobie tez bedzie coraz lepiej szlo Ember jutro lub pojutrze pokaze efekt sowjje pierwszej tury odchudzania
By tu zalaczyc tabelke to musialabys zapamietac ja jako format jpg lub inny zdjeciowy i wkleic jako zdjecie . Zreszta zawsze mozesz sie jej zapytac.

I jak chcesz wpisywac na forum to proponuje dzinnik w dziale dzienniki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 744 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4046
Dzisiejsza dieta. oczywiście trzymana

1. 1 jajko, 1 białko jaja, brzoskwinia 150, śliwki 120, jogurt nat. 50gr,ogórek 150
B12,78 T5,6 W31,25

2. Białko Whey, winogrona 250gr
B44,85 T4,3 W45,9

3. ryż brązowy 50g, kurczak 150g, ogórki 200g, pomidor 180 g
B38,41 T3,2 W43,8

4.kurczak 120g, papryka, pieczarki, brokuł, marchew, kapusta biała i pekinska (warzywa mniej więcej po ok 80gr), oliwa 10g
B34,18 T12,54 W14,88

5. kurczak 120g, cukinia 180 g, brokuł 100g, papryka 100g, pieczarka 100g, pomidor 200g, orzechy 10 g
B38,69 T8,99 W20

6. twaróg 160g, orzechy 10g, ogórek 200g
B37,97 T16,55 W17,02

W sumie
cal białko tłuszcz węgle
2002,3 206,88 51,18 172,85
Jak zwykle za mało węgli, białko o 7 za dużo i tłuszcz o 1,18 za dużo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Nie szkodzi bardzo ladnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 89 Wiek 41 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7711
Witam. Nieśmiało chciałabym się podłączyć do wątku anitan. Chciałabym schudnąć kilka kg, albo raczej zmienić proporcje tłuszczu i mięśni .
Odchudzam się odkąd pamiętam, metabolizm mam kompletnie rozwalony, wystarczy że jem 200 kcal więcej i już tyję.
Na co dzień jem ok 1400 kcal. Waga: 58 kg, wzrost 163 cm, wiek 27 lat.
Lubię się ruszać, siłownię/fitness odwiedzałam 5 razy w tygodniu, z marnym rezultatem. Oczywiście zdaję sobie sprawę że to moje błędy.
Szukam wskazówek /rad/ pokierowania jak przyspieszyć /uregulować metabolizm, aby później zdrowo schudnąć.
A może jest jakiś schemat , który da się utworzyć "dla wszystkich" (oczywiście dostosowując do poszczególnych osób) którzy wiecznie byli na "dietach" (oczywiście złych), a chcą przywrócić organizm do porządku?
Będę wdzięczna za wszystkie odpowiedzi.

Jestem tu zupełnie nowa , wiec w kwestiach "technicznych" pisania na forum proszę o wyrozumiałość.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
A wiesz ja sie zaczynam zastanawiać czy jakiegoś specjalnego wątku w tym temacie nie zalozyc

wiesz z tymi wskazówkami, to kwestia względna, można podciągając wszystkich pod linijkę, ale wiesz to sie nie da chociazby ze wzgledu na stopien wytrenowania.
Klasycznym sposobem na podniesienie metabolizmu jest po prostu podnoszenie kalorii np. 100kcal tygodniowo i pogodzenie sie z efektami. Wbrew pozorom nie tyje sie wiecznie i jak sie odczeka spokojnie to gora z +2kg kończy sie tycie i ma normalny poziom kalorii w diecie. Takim sposobem robi większość dziewczyn i jakoś im to dobrze wychodzi.
Wiele zależy tez od diety, ktora sie dotychczas stosowalo, bo np. byla tu dziewczyna stosujaca LC jedzaca 1000kcal od dwoch lat , no i zaczely sie jazdy po dodaniu węglowodanów, problemy z trawieniem, nie wiadomo było co jej szkodzi, trzeba bylo sukcesywnie dodawac produkty szukajac winowajcy.
Wiekszosc dziewczyn trzymających sie diet "gazetowych" dobrze wychodzi dodając kalorie z produktow bialkowych,

No i tak mozna..

W kazdym razie, niezależnie do wszytskiego trzeba oszacowac swoje zapotrzebowanie teoretyczne i sprobowac ulozyc pod niego diete zbilansowana, np. BWT po 40/40/20 % wartości kalorycznej lub 30/50/20%, zobaczyć dietę jaka sie dotychczas stosowalo i zaczac dodawac, pierw bialko by wyszlo tyle ile trzeba (to mozna szybko), pozniej tluszcze (troche wolniej) a na koniec weglowodany z warzyw i pelnoziarnistych produktow, oraz roslin straczkowych, wolno, az osiąganie sie wymagana ilość.
Do tego zrezygnowac ze wszytskich aerobo w i ograniczyc sie glownie do solidnego treningu silowego i interwalowego.

No ta to wygladac moze jako sredni wzorzec
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 89 Wiek 41 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7711
O dziekuję za tak szybką odpowiedź. Właśnie to miałam na myśli pisząc o jakimś "schemacie" - założenie nowego wątku, w którym będzie skumulowane jak krok po kroku przywrócić metabolizm do porządku, by poźniej rozsądnie schudnąć. Może obliques znajdziesz czas i ochotę na taki wątek/artykuł?

Wiadomo, że każdy przypadek jest inny, ale przecież istnieją schematy na diety redukcyjne, w których jest pięknie napisane jak ułozyć dietę, jakie proporcje składników, jakie dane "wejściowe " wziąć pod uwagę itd. itp. Może dałoby się stworzyć taki wątek/schemat/poradnik jak postępować w takich przypadkach jak nasze (czyli wieczna dieta nic nie dająca i zniżanie poziomu kalorii i rozwalony metabolzim). Myślę, że mnóstwo użytkowniczek byłoby zainteresowanych tematem. I nie tylko my dwie mamy taki problem.

Obliques, a czemu należy zrezygnować z aerobów? .

Zmieniony przez - ferra00 w dniu 2009-10-07 14:22:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
W przypadku niskokalorycznych diet sa jak "gwozdz do trumny" dla metabolizmu.

Wiesz czlowiek bardzo szybko adoptuje sie do ruchu aerobowego, osiaga to na dwa sposoby zmniejszajac spalanie dla danego wysilku i "zjadajac" czesc wlasnych miesni tym chetniej im mniejsza kalorycznosc diety. A 500g miesni to 50kcal dla samego ich istnienia. Aeroby sa dobre na uzupelnienie treningow ale nie jako jedyny trening, no chyba ze celem jest poprawienie i utrzymanie kondycji

Co do artu to moze dopisze takie cos do "mojego" [faq] dla kobiet, ale kiedy go skoncze to nie wiem, mam na glowie prace, dom ,dzieci, na hobbystyczne zabawy nie starcza duzo czasu
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

17 lat, redukcja 15 kg, pewne utrudnienia

Następny temat

Tania dieta, prosze o pomoc

WHEY premium