SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Spowolniony metabolizm-Prośba o pomoc.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 16616

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 744 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4046
Nie nie wyglądałam jak kulturystka. Ważyłam wtedy 54 kilogramy. To był czas, gdzie w sumie schudłam 35 kg. raczej mi mówili, że wyglądam jak anorektyczka, ale były widoczne mięsnie. Nieważne. Więc pomirzyłam wszystko. Sama obliczyła sobie według jakiegoś skomplikowanego wzoru, który znalazłam na forum, zawartość tkanki i wysżło mi 17,84. Jeżeli chodzi o fałd na brzuchu i udzie to wyszło mi, nie mam suwmiarki, więc zmierzyłam linijką po 5cm. Pamiętaj jednak, że przy tak dużej utracie wagi, to niestey mam trochę zbędnej skóry. Nie wszystka niestety się zbiegła, choć i tak dużo.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Wiesz podzial to moze by i uszedl, ale te cwiczenia godzinne poranne to brzmi jak "zamorduje sie"
Te cwiczenia...., troche trudno uwierzyc w 10%, tyle nawet anorektyczkom nie udaje sie osiagnac
A teraz 18% przy tych wymiarach albo dziewczyna jest napakowana jak srednia kulturystka, co przy tego rodzaju diecie i cwiczeniach swiadczylo by o sklonnosciach androgenicznych , albo pomary klamia i to sporo

Jeszcze zapatam sie niedyskretnie, Ani ze sprawami kobiecymi wszytsko w porzadku?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 744 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4046
Teraz, jak już pisałam wcześniej, to i tak mało aerobów, ale mówi się i pisze, że dla zdrowego serca i ogólnego zdrowia godzina aktywności aerobowej jest wskazana. Trochę się boję zaprzestać tych aerobów, bo obawiam się, że zacznę bardziej tyć. te 10% bylo naprawdę, ale czułam się wtedy okropnie, ciągle było mi zimno potworni, no i chyba dzięki temu, apropos twojego niedyskretnego pytania, pozbyłam się okresu. Uprzedzam pytanie: byłam u endokrynologa, chodzę i leczę się u ginekologa, ale nie wiedzą co i dlaczego i co dokladnie robić. Mięśnie to chyba mam, ale w tej chwili jednak ukryte pod tłuszczykiem. Tymi sklonnościami, to trochę mnie przestraszyłaś. Zdjęcia wolałabym nie wstawiać. Muszę poprosić najpierw męża, żeby mi zrobil taką bez głowy;) i wstawię, ale to dopiero w sobotę, bo nie ma go niestety.
Może i kłamią, ale podstawiałam wszystko do wzoru i tak wyszło. Musiałabym zmierzyć gdzieś na prawdziwym sprzęcie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 744 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4046
Trening
Poni:
Klatka: (po 15-20 powtórzeń)
-rozpięki na skośnej -4 serie, ciężar 5 i 7,5
-przenoszenie sztangielka za głowę - 3 serie, ciężar 7,5kg

Naramienne:
-unoszenie ramion w bok, leżenie na brzuchu, ławeczka skośna - 3x15-20, ciężar 3kg
-unoszenie ramion w bok, stojąc 3x15, po 5kg w każdej
-wyciskanie sztangielek bokiemw góre 3x15-20 (5kg i 7,5)
-podciąganie sztangi do brody 3x15-20

triceps:
-zginanie przedramion w podporze tyłem na ławeczkaczkach, 3x20 powt.
-wyciskanie francuskie, 3x15 (3kg)
-naprzemienne prostowanie przedramion, w oparciu o ławeczkę, 3x15 (5kg

ŚRODA
Nogi:
Półprzysiad ze stelażem 4x15-20. obciążenie stelaż+ 5kg)
-prostowniknóg 3x15-20 (15kg)
-uginanie nóg, maszyna leżaca 3x15-20 (20kg)
-wchodzenie na ławeczkę z obciąznikami 3x15-20
-ćwiczenie przywodzicieli z piłką w leżeniu 3x30
-odwodzenie biodra w leżeniu z obciążeniem 3x25
-wypychanie ciężaru do tyłu 3x15-20
Brzuch
trzy ćwiczenia po 3 serie

PIĄTEK
Plecy:
-podciąganie na drążku 4x 20/15/15/12 (maszyna z redukcją wagi)
-ściąganie drążka do klatki siedząc 3x 12-15 (15kg)
-wyciąg poziomy 3x12-15 (20kg)
-ćwiczenia na piłce z prostownik grzbietu
Biceps:
-zginanie, uchwyt młotkowy 3x15-20 (5kg i 7,5)
-zginanie przedramion ze sztangą w podchwycie 3x12-15
-Modlitewnik 3x12-15 (5 kg)
Brzuch
3 ćwiczenia po trzy serie każde
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Moze to nie ten temat ale wyprowadze ci z bledu, 10% nie mialas, kobieta musi sie niezle natrudzic by zejsc do takiej ilosci tluszczu, bo to ilosc uwazana jako minimum potrzebne do zycia kobiecie mezczyzni przy tej ilosci sa juz wyrzezbieni a kobieta wyglada mniej wiecej tak:


zauwaz ze wszytskie miesnie sa na wierzchu (po prostu wszytskie, i w tym mi chodzi o wyglad kulturystki), dlatego anorektyczki nie osiagaja tego poziomu bo wczesniej spalaja swoje miesnie.

Wzory z obwodow sa obarczone bardzo duzym bledem, zawracanie glowy.

Ta falda to nie nadmierana skora tylko tluszcz, mozna miec nadmiaraowa skore, wtedy wisi suchy fald skory

Co mozesz miec, niski poziom leptyny spowodowany tragiczna dieta, i zajechanim organizmu, to sie da w koncu naprawic ale zawsze trwa... Jak tarczyca w porzadku. jezli to co mowisz z tymi 5cm jest prawda co by sie pi razy drzwi moglo zgadzac to nie masz 18% ale minimum o 10% wiecej
Dobra dobra , aero zdrowe tak, ale nie z taka iloscia, i nie na takiej diecie , Szczerze to dla twoich aerobow mozesz lekko odjac 14% od wartosci teoretycznej spalania tyle sa teraz warte, wiec nie ma nad czym plakac jak je wyrzucisz. Zreszta musisz zrobic to dla zdrowia dosyc spowalniania metabolizmu, juz ci sie udalo to osiagnac.

Co moge powiedziec dam ci trening dam ci diete, jezeli twoja sytuacja nie ma podloza hormonalnego to wyciagniemy cie z tego, ale musisz sie sluchac

POliczysz teraz swoj BMR
BMR = 655 + (9.6 x waga w kilogramach) + (1.7 x wzrost w centymentrach) - (4.7 x wiek)
i pomnoz go od razu x1,6 tyle musisz jesc
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 744 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4046
Ok. Ja wiem ile powinnam przyjmować kalorii. Od łuższego czasu wiem, ale nie mogę nagle z 1500 kalorii skoczyć na prawie 2500, bo taki jest BMR. Powinno się stopniowo, ale w moim przypadku jak stopniowo zwiększyłam o 100 co dwa tygodnie, to przy 1700 waga już mi wzrosła. A ja chcę jednak stracić trochę, a nie przytyć.
A co do skóry nadmiarowej, to jednak chyba wiem troszkę lepiej, że ją mam. Mam suche fałdziki na brzuchu i udach, niestety. Od tłuszczu sie nie wymiguje, bo jego w tej chwili też niestety mam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 744 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4046
To do jakiej ilości aerobów byś zmniejszyła? Ja ostatni zaczęłam bardziej interwałowo ćwiczyć, no i chodzić na te spinningi, żeby coś podkręcić. A co z tą leptyną?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Domyslam sie ze masz nadmiarowa skore ale z tluszczem, to nie robi grubosci faldy. Ja tez po dwoch ciazach mam nadmiarowa skore Grubosc faldy skory jest zawsze taka sama, czy jest ona dłuższa po wyciągnięciu, czy krótsza, nie chodzi mi o pomarszczenie .

BMR to podstawowa przemiana materii, masz ja teoretycznie ok 1300kcal, do tego dochodzi ruch, dlatego chce bys wyliczyla i podala.
Nie bedziesz nic stopniowo zwiekszac skoczysz na swoje zerowe zapotrzebowanie , pozbedziesz sie rozdwojenia jazni, bo albo chcesz sie odchudzac albo podniesc metabolizm, dwoch rzeczy na raz to troche, sama zdajesz sobie sprawe, trudno uzyskac. Chociaz... ale teoretyzowac nie bede. W kazdym razie schudnac jeszcze zdazysz, jak sie wyleczysz.

W kazdym razie potrzebne mi beda pomiary twoich fald skory zgodnie z ta strona:
http://www.topendsports.com/testing/tests/skinfolds.htm
Zdjecia sylwetki przod tyl i bok, (twarz daje sie wyciac nawet w paincie) a zreszta jak sie wstydzisz na forum to na priva mi mozesz przeslac. Zdjecie faldu skory na brzuchu, lub udzie (chce zobaczyc na oczy ile to jest).

Jestes zdrowa generalnie, stawy, scigna, kosci, morgany wewnetrzne...?

A aero bedzie zero

Zmieniony przez - obliques w dniu 2009-09-24 13:59:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 744 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4046
Według wzoru 2472,64. Tyle wychodzi. Fakt schudnąć jeszcze zdąże. Najpierw muszę uzdrowić metabolizm. Ale to 2400 to jest przy dużej aktywności? bo mnożyłam razy 1,6, więc jak wykluczę aeroby, to od razu współczynnik spada i ilość kalorii, które powinnam przyjmować też. Wiem, że marudzę, ale jeśli od razu wskoczę na taką ilość kalorii, to waga momentalnie skoczy w górę, a ja już nie mogę na siebie patrzeć.
A tak poza tym to jestem idealnie zdrowa. Wszystkie wyniki, robiłam ostatnio, mam wszystkie bardzo dobre.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 744 Wiek 43 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4046
Aha, a pomiary i zdjęcia to niestety rochę później.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

17 lat, redukcja 15 kg, pewne utrudnienia

Następny temat

Tania dieta, prosze o pomoc

WHEY premium