SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Spalanie miesni przy braku treningu

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3358

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2749 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14835
Aktualnie mam solidna przerwe od cwiczen i wykorzystuje ten czas by "pouczyc" sie tematu redukcji tluszczu (jako ektomorfik nigdy nie mialem po temu okazji ). Pilnuje zatem w miare diety (korzystam z tego arkusza excel w podwieszonym temacie tutaj), mam ujemny bilans kaloryczny, ostro zmniejszylem wegle nie zmniejszajac bialka (miesa czerwone i twarog glownie) i mam teraz ok 1.8-2 g/kg. Niby wszystko ladnie ale ladnie leca mi tez obwody i widze ze to raczej z miesnia. Wiem ze to nieuniknione ale tempo jest takie ze obawiam sie ze za miesiac moze byc bardzo zle stad pytanie. Czy redukcja tluszczu z zatrzymaniem miesni to sprawa tylko diety (np odpowiedniej ilosci aminokwasow i ogolnie bialka) czy rowniez treningu? Tj. czy bez treningu da sie trzymac miesnie?
Przed rozpoczeciem treningow "redukcyjnych" powstrzymuje mnie brak na nie czasu oraz chec "ostrej regeneracji" tj. dlugiej przerwy by potem ostro zaskoczyc miesnie.
Aha, dodac nalezy ze przy tej mojej "redukcji" nie uzywam zadnych suplementow.

Chesz poznac sekret? Nie ma sekretu. Dzieciak byl zszokowany, ta mina sie nie zmienia. Nie wiedzial ze cala informacja
ktorej kiedykolwiek bedzie potrzebowal juz tu jest. Tu i w milionach silowni na calym swiecie. Problem w tym ze prawda
nie jest piekna. Problem w tym ze ten sekret jest nudny i nieciekawy. Sekretem jest wytrwalosc.
The Journey - Animal

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
na redukcji zawsze lecą miesnie , jak za szybką lecą to napewno wina diety

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2749 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14835
Czyli ewentualny trening i tak nie pomoze?

A czy sa jakies standardowe przyczyny gubienia miesni i bledy w diecie to powodujace?

Rzuce przykladowy dzien:

NAZWA ILOŚĆ Białko Tłuszcze Węglowodany strawne Wartość energetyczna

Posilek 1
Bułki pszenne zwykłe 50 4 1 28 136
Baleron gotowany 100 15 20 1 244
Pomidor 100 1 0 2 15
Musztarda 3 0 0 1 5
Masło ekstra 2 0 2 0 15
Herbata, napar bez cukru 250 0 0 0 0

Posilek 2
Bułki pszenne zwykłe 50 4 1 28 136
Baleron gotowany 100 15 20 1 244
Pomidor 100 1 0 2 15
Musztarda 3 0 0 1 5
Masło ekstra 2 0 2 0 15
Gouda tłusty 100 28 23 0 316

Posilek 3
Ryż biały 50 3 0 38 172
Mięso z piersi kurczaka bez skóry 200 43 3 0 198
Jaja kurze całe 10 1 1 0 14
Olej słonecznikowy 20 0 20 0 177
Mąka pszenna, typ 500 10 1 0 7 34

Posilek 4
Ser twarogowy półtłusty 100 19 5 4 133

Posilek 5
Ser twarogowy półtłusty 100 19 5 4 133


ŁĄCZNA ILOŚĆ 132 101 117 1907
DOSTARCZONA ILOŚĆ NA KG MASY CIAŁA [g] 1,9 1,2 1,4


W tym zmieniaja sie rodzaje miesa, czasem wpadaja ryby itd. (tu akurat trafil sie tlusty dzien przez ten baleron ).
Dieta jest malo scisla wiec zdaza mi sie nie dopilnowac pewnych rzeczy, ale jesli juz to za malo ich jest niz za duzo. Zdaza sie ze jest tez za malo bialka, to jest przyczyna? Czy jest tak ze dieta jest w miare ok i powinna przyniesc rezultaty a jedynie dyscyplina nawala czy poprostu dieta jest zla?

Chesz poznac sekret? Nie ma sekretu. Dzieciak byl zszokowany, ta mina sie nie zmienia. Nie wiedzial ze cala informacja
ktorej kiedykolwiek bedzie potrzebowal juz tu jest. Tu i w milionach silowni na calym swiecie. Problem w tym ze prawda
nie jest piekna. Problem w tym ze ten sekret jest nudny i nieciekawy. Sekretem jest wytrwalosc.
The Journey - Animal

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 3676 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22018
za mało węgli i dupne składniki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ellis ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 126 Napisanych postów 4616 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 53303
Trening oporowy to sygnał dla organzimu, że mięśnie są potrzebne i trzeba ograniczyć ich redukcję, jeśli już ogólnie jesteśmy na diecie redukcyjnej...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2749 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14835
Wspomniany przezemnie excel przy zaznaczeniu "redukcja" jeszcze bardziej proponuje ograniczyc wegle (do 0.8g/kg).
Czyli jednak przydalby sie trening... Tego sie obawialem.

Chesz poznac sekret? Nie ma sekretu. Dzieciak byl zszokowany, ta mina sie nie zmienia. Nie wiedzial ze cala informacja
ktorej kiedykolwiek bedzie potrzebowal juz tu jest. Tu i w milionach silowni na calym swiecie. Problem w tym ze prawda
nie jest piekna. Problem w tym ze ten sekret jest nudny i nieciekawy. Sekretem jest wytrwalosc.
The Journey - Animal

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 2782 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15058
Na redukcji trening to konieczność jeżeli chcesz zachować conieco tych ciężko wypracowanych muskułów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 2749 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 14835
OK no to plan jest taki. Wprowadze Full Body Workout malymi ciezarami (w domu) duzo powtorzen trzy razy w tygodniu. Miedzy pierwszym a trzecim posilkiem. Nie dokladam wegli ani tluszczy. Dobrze bedzie?

Chesz poznac sekret? Nie ma sekretu. Dzieciak byl zszokowany, ta mina sie nie zmienia. Nie wiedzial ze cala informacja
ktorej kiedykolwiek bedzie potrzebowal juz tu jest. Tu i w milionach silowni na calym swiecie. Problem w tym ze prawda
nie jest piekna. Problem w tym ze ten sekret jest nudny i nieciekawy. Sekretem jest wytrwalosc.
The Journey - Animal

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 835 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 7989
Trening z małymi ciężarami na redukcji?? Pożegnaj sie w takim razie z mięśniami, możesz im powiedzieć papa.
Według mnie jedyną szansą na jakieś niewielkie spadki jest trening z bardzo dużymi ciężarami. Przy dużych ciężarach rośnie nasza siła, a podobno jak siła rośnie, to mięśnie nie mogą maleć...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
powtózenia w zakresie 8 z tendencją do zwiększania ciężaru , trneing jak najbardziej przyczyniajacy się do pracy mięsni czyli dokładne powtórzenia

jak nie ćwiczysz na siłowni na redukcji to logiczne że oszczędniej dla organizmu jest się pozbywać mięśni niż je utrzymywać bo utrzymanie ich kosztuje sporo kcal.....tak w przybliżeniu 10kg mięśni to 600kcal więcej na utrzymanie !!!! mowa tutaj o suchej masie mięśniowej a nie tłuszczowej

Zmieniony przez - Rothen w dniu 2006-08-08 16:11:42

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
nicknuckle jak siła nie będzie mu malała na redukcji to będzie można uznać to za ogromny sukces bo 99 na 100 osób na redukcji traci mięśnie oraz zmniejsza ciężar

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na redukcję. Za dużo WW. Prosze o pomoc...

Następny temat

Zgubienie tłuszczu i nabranie mięśni

WHEY premium