SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sniv / Blog: Lifting gets me High

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 22604

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
to bylo by wyjscie, ale ja cwicze przednie siady, by poprawic technike Clean, wiec musze trzymac, bo to de facto koncowka zarzutu. I tak juz jest niezle, bo mialam duzy klopot z trzymaniem lokci z przodu by sztanga lezala na barakch a nie walila mnie w obojczyki
Mam ambicje nauczyc sie wykonywac Snath`a i Clean (vel PC)wiec teraz w ramach cwiczen robie miedzy innymi te siady przednie i siady z rekami w gorze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
alesztanga ma na obojczykach spoczywac

co inego "walic po obojczykach"

a jak stoisz w overhead/snatch squat ?

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
staram sie wykonywac po kolei wszytskie cwiczenia od "szruksowania" ramionami po zarzut z wejsciem pod sztange i do siadu przedniego (wtedy wlasnie sztanga "wali mnie po obojczykach" szczegolnie jak za slabo wystawie lokcie do przodu)i do siadu OHS. W sumie, samo wejscie pod sztange do Snatcha nie jest najtrudniejsze, dalszy ciag to ... masakra

W OHS mysle ze stoje prawidlowo (mam opisy, mam filmiki z techniki itd..), problem oczywiscie zaczyna sie w momencie zejscia do siadu, bo raz, ze bardzo mocno czuje ciagniecie w plecach, a dwa, ze ciezko utrzymac mi juz rece na wyskokosci uszu, sadze, ze musze popracowac nad ruchliwoscia barkow, to dla mnie najtrudniejsze cwiczenie , z tego powodu ,troche boje sie jeszcze wykonywac cwiczenia z wyskokiem do przysiadu OHS z wypchnieciem sztangi zza glowy.
Przy okazji nagram swoja technike i dam do oceny, popracuje tylko nad problemami ktore sama zauwazam, by sie nie rozdrabniac.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 632 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15595
Trening B10 2008-12-06, sobota
2 trening, 3 mikrocykl

Rozgrzewka

Martwy ciąg
52,5kg x 10
62,5kg x 10
72,5kg x 10
82,5kg x 10
92,5kg x 10, do tej serii włącznie chwyt „małpi”/hakowy
102,5kg x 10, klasyczny chwyt
107,5kg x 9, rekord, ostatnio 100kg x 5 j. w.

Progresja, co 10 kg. Początkowe serie lekko. W dalszych ciężej, aczkolwiek czuję jeszcze duży potencjał na kolejne treningi. Rzeczywiście ciężko było od 6 powtórzenia w ostatniej serii.

Wyciskanie leżąc wąsko
22,5kg x 10
27,5kg x 10
32,5kg x 10
37,5kg x 10, do tej serii włącznie lekko
42,5kg x 10
47,5kg x 10
47,5kg x 9, ostatnio 50kg x 5

Coś powoli „rusza”, w dobrym kierunku.

+++Podciąganie sztangi do brody
22,5kg x 10
27,5kg x 10
32,5kg x 10
32,5kg x 10

Przedramiona się “spompowały”. Po ciągach, w zasadzie, każde kolejne ćwiczenie to dodatek

Dieta:
Założenia zachowane. Węgle w pierwszym, śródtreningowo i po treningu. Kaloryczność lekko ponad 3000 kcal wyjdzie.
Waga znów lekko w górę, od ostatniego tygodnia.

====================================
krotki łańcuch?
3 wegle (CCC)

etanol(CC) i metanol(C) maja krotse
jak wiadomo sa bardziej toksyczne, szczegolnie Metanol


3 to jeszcze krótki. Można podzielić wg łańcucha, rzędowości i ilości grup wodorotlenowych.
Metanol i etanol i inne (proste alkohole) związki naturalne z pojedynczą grupą OH mają niewielki udział w budowie organizmów. Wyjątkiem jest gliceryna=]
Metanol, etanol są traktowane jako ksenobiotyki, więc ich obecność wprowadza chaos w regulację i przebieg szlaków metabolicznych.
Chociaż niewielkie ilości etanolu też są wykrywane w organizmie (etanol endogenny) i te „fizjologiczne wartości” nie naruszają równowagi.

lifting weights, killing bears and eating whole eggs...

Blog: Lifting gets me High
http://www.sfd.pl/-t450694.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
chodziło mi o "krotsze" a nie "krotkie"
i to ze "krotkosc" nie wyznacza nietoksycznosci

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 632 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15595
^^ ok, biorąc wszystkie za i przeciw, gliceryna i jej "nieszkodliwe" działanie, jest wyjątkiem lub jeśli można to tak określić unikatowym rodzajem alkoholu:D

lifting weights, killing bears and eating whole eggs...

Blog: Lifting gets me High
http://www.sfd.pl/-t450694.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 632 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15595
Trening C5 wtorek, 9 grudnia 2008

Rozgrzewka

Podrzut siłowy
30kg x 5
35kg x 5
40kg x 5
45kg x 5
50kg x 5
55kg x 5 ostatnio 50kg x 10

Ciężar nie jest jeszcze na tyle duży, że schodzę do przysiadu. Będę musiał popracować nad II faza ruchu (środkowy rysunek)




Wiosłowanie jednorącz
10kg x 5
15kg x 5
20kg x 5
25kg x 5
30kg x 5
35kg x 5
30kg x 5

Przy 35 kg technika zaczęła szwankować.

+++Pompki na poręczach
71kg x 5 x 5serii

Dieta
ok.

===========================================
Krótka drzemka po dzisiejszym treningu
Adnotacja, do poprzedniego. Po ciągach 2 dni mięśnie brzucha czułem.

lifting weights, killing bears and eating whole eggs...

Blog: Lifting gets me High
http://www.sfd.pl/-t450694.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
WODYN TRENING
Ekspert
Szacuny 294 Napisanych postów 14936 Wiek 43 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31442
w zarzucie lub podrzucie silowym nie powinienes schodzic do przysiadu bo zrobisz zarzut olimpijski a nie silowy

delikatne ugiecie nog to co innego

a co do wiosowania


nagraj filmik a ja ci powiem czy technika szwankuje

zazwyczaj zas jest takze jest za bardzo pedantyczna i w ogole zła

takze nagraj koniecznie filmik bo nie do konca wierze w to co napisałeś

DO 26 MARCA 2011 MAM URLOP.

1)Spiesz sie powoli! 2)Masa Podstawa sily, sila podstawa treningu na mase! 3)Naturalny ruch=wiekszy Ciezar!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
dlaczego na tym rysunku "facet" trzyma podchwytem?

Sniv musisz szrugsy robic, wychodzisz z lekkiego "przysiadu" i wraz z wejsciem na palece szrugsujesz. Tak sobie porob troche same szrugsy ramionami, a pozniej do szrugsu dolacz ruch lokci w gore i takie cwiczenia rob, one swietnie wprawiaja w technike
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 632 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15595
Trening D15 2008-12-10, środa
Trening dzień po dniu to nie jest najbardziej optymaly pomysł, ale taki tydzień. Po treningu regeneracja w saunie i przepisowe m.in. 8 h snu.

Rozgrzewka

Wyciskanie leżąc
30kg x 15
35kg x 15
40kg x 15
45kg x 15
50kg x 15(poprzednio 47,5kg x 10 i 67,5kg x 5)
45kg x 15

Na pełna serię 15 z 50 kg nie było zapasu. Ostatnie powtórzenia przy 50 ciężko, ale uparcie

Hack przysiad ze sztangą za nogami
52,5kg x 15
62,5kg x 15
72,5kg x 15
82,5kg x 15
62,5kg x 15

Trochę przeliczyłem możliwości. Ostatnie powtórzenia przy 82,5 kg ciężkie, regresja aż za dużo, bo była już lekka.

+++wiosłowanie podchwytem
30kg x 15
35kg x 15
40kg x 15
45kg x 15
45kg x 15

Dieta
Bez zarzutu.

Carb Cyclingif something sounds like steroids it will work like steroids
Na treningu pokazały się żyły… - na udach
Trochę to nie logiczne, bo BF mimo wszystko poszedł w górę.

=================================
Wodyn, w zarzucie lub podrzucie silowym nie powinienes schodzic do przysiadu bo zrobisz zarzut olimpijski a nie silowy

delikatne ugiecie nog to co innego

a co do wiosowania

nagraj filmik a ja ci powiem czy technika szwankuje

zazwyczaj zas jest takze jest za bardzo pedantyczna i w ogole zła

takze nagraj koniecznie filmik bo nie do konca wierze w to co napisałeś


Filmy będą. Ok., widziałem filmy Jarota na YT. Siłowy z lekkim ugięciem; tyle, że olimpijski angażuje więcej mięśni?

Obliques, Sniv musisz szrugsy robic, wychodzisz z lekkiego "przysiadu" i wraz z wejsciem na palece szrugsujesz. Tak sobie porob troche same szrugsy ramionami, a pozniej do szrugsu dolacz ruch lokci w gore i takie cwiczenia rob, one swietnie wprawiaja w technike

Będę trenował, Pani trener też życzy sobie kinematografię?

lifting weights, killing bears and eating whole eggs...

Blog: Lifting gets me High
http://www.sfd.pl/-t450694.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Potrzebna pomoc!

Następny temat

jak zrobić, żeby by ło dobrze?

WHEY premium