SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sila przy wyciskaniu a sila ciosu

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 30063

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 73 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 268
przy pompce współdziałają wszystkie mięśnie, głównie brzuch. Jest to ważne, gdyż również przy ciosie powinien on pracować. Po za tym są dynamiczniejsze, chociażby ze względu na małe obciążenie. Pompek w serii spokojnie robisz 50, sztangą nie bardzo ( no chyba że bardzoo leką).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 90 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1252
witam bardzo fajna dyskusja i myślę sobie że nie mógłbym się nie włączyć więc od początku autor (już dawno zapomniany)pyta się czy ta siłownia coś pomoże na siłę ciosu według mnie pomoże gdy nie trenowałem na siłce tylko muay thai moje uderzenia były nieco wolniejsze prze co na pewno słabsze gdy zacząłem chodzić na siłkę potrafiłem w jakimś tam stopniu szybciej reagować czyli szybciej zadawałem ciosy ponieważ tak się składa, że im lepiej wytrenowany mięsień i układ nerwowy, tym lepszy czas reakcji i wogule,jak wiadomo czym szybsze ciosy tym też silniejsze oczywiście jeszcze technika itp. .Jeżeli jednak (ktoś tam se) skupi się za bardzo na tej siłce to znaczy że np przy wzroście 180cm będzie miał wagę np.180kg to chyba mu zaszkodzi jednym słowem trening sztuk walk + siłownia odpowiednio połączona z sztukami walk daje lepsze wyniki niż samo trenowanie sztuk walk a przecież siła statyczna polepsza naszą dynamikę w jakimś tam stopniu
wszystko z umiarem.
podrawiam

"Gdy wielbłąd ryczy dodaj mu ciężaru"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
O, i poruszyłeś ważna kwestię:

"że im lepiej wytrenowany mięsień i układ nerwowy, tym lepszy czas reakcji i wogule,"

Sog for you.

Pragnę zauważyć, że wzrost masy mięśniowej nie musi od razu oznaczać przerostu...

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 73 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 268
Przerost to słowo względne. Układ nerwowy nie rozwija się na obwodzie, a tylko ośrodki ruchu podświadomego (pamięć mięśniowa) w móżdżku, toteż i siłownia na nie wiele się zda a sam trening walki. Ale prawdą jest że SW trzeba wspomagać intensywnym treningiem siłowym, ważne tylko aby był to trening dynamiczny- małe obciążenia, szybkie zrywy itd.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
Nie chodziło mi o wpływ przerostu muskulatury na układ nerwowy a raczej na ogólną dynamikę ruchu. Masowanie do pewnego poziomu ok, ale przerost nie bardzo

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 90 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1252
Gwiazdor-dzięki i odbijam
"się czyta się wie"

"Gdy wielbłąd ryczy dodaj mu ciężaru"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2935 Wiek 96 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14118
No widzę że każdy wnosi coś nowego.
Pozdrawiam wszystkich ambitnych

Pomogłem, wyraź swoją wdzięczność za mój poświęcony czas

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2045 Wiek 2 lata Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 61220
siłownia pomaga tylko wtedy gdy jest dodatkiem do sw czyli ćwiczenia ukierunkowane na dynamike.

choćbym szedł ciemną doliną, zła sie nie ulęknę - bo sam jestem najgorszym sk%^@$!wysynem w tej dolinie ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 90 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1252
heh temat mógłby być podwieszony tyle tu ciekawych i humorystycznych wypowiedzi że aż szkoda by zaginął w tłumie innych tematów,bo temat ciekawy
pozdrawiam.

"Gdy wielbłąd ryczy dodaj mu ciężaru"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2045 Wiek 2 lata Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 61220
Chaos099 bym zapomniał sog.

choćbym szedł ciemną doliną, zła sie nie ulęknę - bo sam jestem najgorszym sk%^@$!wysynem w tej dolinie ...

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening Bokserski

Następny temat

2x kickbox + 1x box / tydzień, wystarczy ??

WHEY premium