SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Siłownia, a piłka nożna

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1179

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 25
Witam, mam pewien problem, gdyż za rok mam testy do szkoły, gdzie potrzebne jest podciąganie na drążku. Problem polega na tym, że gram w piłkę nożną i treningi mam 4/5 razy w tygodniu. Jak łączyć treningi na siłowni z moimi? Ćwiczyć całe ciało czy tylko na drążku, a także jak ćwiczyć, żebym na treningu wieczorem nie był jak dętka, a zarazem poprawiać wytrzymałość.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2484 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 23923
,, 2 razach w tyg po 5 s podciagania jako jedynej formy silowego treningu" - kiedy powiedziałem że jedynej? Pozostałe partie również ćwiczyłem, do tego 5 razy w tygodniu bieganie (z tego dwa treningi w interwałach), z pewnością regeneracji nie przyśpieszały.
,,wiec nie wiem na jakiej podstawie radzisz mu raz, kiedy sam robiles wiecej " -przecież doradzam mu dwa razy, ale po pewnym czasie .

Im trudniej
Tym łatwiej.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2484 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 23923
Drążek raz w tygodniu, 5 serii wszystkie na maksa.

Im trudniej
Tym łatwiej.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 15094 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 101723
chcesz pracowac nad calym cialem
czy wylacznie wynikiem w podciaganiu?

tak czy siak 5 seriami na drazku w tygodniu niewiele zdzialasz...

"Jak kraść, to miliony.
Jak ruchać, to księżniczki"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2484 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 23923
Liczbę podciągnięć na drążku na pewno zwiększy

Im trudniej
Tym łatwiej.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 25
Zależy mi nad ilością powtórzeń
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2484 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 23923
Czyli tak jak mówiłem 5 serii każda na maksa, na kolejnych treningach starasz się zwiększać ilość powtórzeń.
Jak masz rekord 10, to w pierwszej serii próbujesz go pobić, w kolejnych seriach podciągasz się tak, żeby poprawić sumę powtórzeń z poprzedniego tygodnia.
Z czasem jak się wprawisz możesz dodać drugi trening, ale już mniej intensywny. Na przykładzie gdzie rekord wynosi 10 powtórzeń, zrób na tej sesji 5 serii po 4-5 powtórzeń każda, dobierz tyle powtórzeń, żeby wszystkie serie zaliczyć bez trudu.

Zmieniony przez - Rafalsky89 w dniu 2012-08-12 11:36:01

Im trudniej
Tym łatwiej.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 15094 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 101723
imo spokojnie mozesz 2-3 razy w tyg smigac to podciaganie

"Jak kraść, to miliony.
Jak ruchać, to księżniczki"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 2484 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 23923
Lepiej raz a porządnie, niż kilka razy a kiepsko.

Im trudniej
Tym łatwiej.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 919 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3836
Rafalsky: Nie zgodzę się z Tobą. Plecy potrzebują do regeneracji ok. 3dni. Więc jak zrobi trening 1raz w tyg, to zmarnuje tym samym kolejne 4. Niech zrobi 2x tygodniowo dobry wyczerpujący trening i się dobrze odżywia, to siła napewno będzie progresowała. Ja osobiście się podciągałem 3x tyg po treningu 3 serie po 20 powtórzeń, na początku jak nie miałem siły zrobić dajmy na to 5-10 powtórzeń, to wybijałem się nogami i powoli się opuszczałem. Tak w filmiku ucz pan Jan Łuka i muszę powiedzieć że zwiększyłem swój rekord z hmm 6 powtórzeń do ok. 25 po 3 miesiącach pracy. Oczywiście ćwiczyłem podciąganie potreningowo, a nie priorytetowo, więc był to tylko dodatek do mojego treningu. ćwiczyłem 4x tydzień splitem.

Pomogłem? To daj SOG'a :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 15094 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 101723
po 5 seriach podciagania na pewno nie potrzeba 3 dni na regeneracje
a duzo mniej
i wcale nie lepiej 'raz a porzadnie'
bo lepiej czesciej, rownie porzadnie

"Jak kraść, to miliony.
Jak ruchać, to księżniczki"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 919 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3836
dokładnie.

Pomogłem? To daj SOG'a :)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

co dalej

Następny temat

podniebny6

WHEY premium