SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rozkład kalorii w diecie

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3178

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 693 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2345
"Z mojej strony będzie krótka piłka" ;-p Planuję niedługo cykl masowy, ale priorytetem bezwzględnym jest utrzymanie niskiego %BF. Planuję poeksperymentować trochę, żeby wyczuć jak ma wyglądać dieta i dostarczanie kalorii w moim wypadku, ale chciałem zapytać, czy założenia są słuszne:

Dni treningowe: zapotrzebowanie kaloryczne podstawowe + ok. 300kcal na trening siłowy + ok. 400 kcal na trening aerobowy + 200 kcal "dodatku na masę"

Dni beztreningowe: zapotrzebowanie kaloryczne podstawowe + (ewentualnie, jeszcze nie wiem jak to rozłożyć) ok. 400 kcal na trening aerobowy

Zireael deith blath caerme...there will be a day, there will be...

Rytm mojego życia wyznacza miarowy stukot skakanki i kropel potu na betonie - there will be a day, there will be

Traenen auf den auf die Stange eingeklemmte Haenden...meine Haenden?

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 693 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2345
Eksperymentuję dalej, i znów pytam was o zdanie.

Postanowiłem troszeczkę zróżnicować podaż kalorii w tygodniu, w zależności od intensywności treningu.

poniedziałek: trening ~90minut, średnio intensywny = 250kcal
wtorek: trening ~75minut, bardzo intensywny = 350kcal
czwartek: trening ~75minut, bardzo intensywny = 350kcal
piątek: trening ~75minut,mniej intensywny niż w pn = 200kcal

Swoje BMR oceniam na ~2100kcal, do tej pory spożywałem 2050 kcal z dobrym przyrostem - ze względu na ten przyrost planuję zwiększyć podaż tych 2100kcal.

Każdego dnia, niezależnie od tego czy trenuję, czy nie, spożywam dodatkowo 200kcal. Propocje diety jak były: WW/B/T 50/30/20

Z drastycznych zmian w samej diecie to tylko zastąpienie odżywki na mleku odżywką białkową na wodzie.

Czy "zejście" z odżywki białkowej tj. np. z PWI 95 Olimpu na PW 80 odbije się negatywnie ma wynikach moich treningów? Ze względów cenowych przy takiej zamianie mógłbym sobie pozwolić na dwie porcje odżywki dziennie.... I czy wtedy przy rzeźbie warto wracać do białka o wyższym BV??

Zireael deith blath caerme...there will be a day, there will be...

Rytm mojego życia wyznacza miarowy stukot skakanki i kropel potu na betonie - there will be a day, there will be

Traenen auf den auf die Stange eingeklemmte Haenden...meine Haenden?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 164 Napisanych postów 12853 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 43234
dodaj jeszcze w dni bez treningu bo przeciesz z czegos musi organizm sie regenerowac

jeżeli pomogłem , Ty pomósz mi wejdz w link i się zarejestruj http://www.AWSurveys.com/HomeMain.cfm?RefID=krzakzak 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 693 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2345
Ale rozumiem, że w ten dzień beztreningowy tylko te 200 "zapasu", skoro treningu siłowego nie wykonuję.

Wartości są dość niskie, ale nie chcę po prostu się otłuścić a co jak co, ale tłuszcz przychodzi mi bez problemów...

Zireael deith blath caerme...there will be a day, there will be...

Rytm mojego życia wyznacza miarowy stukot skakanki i kropel potu na betonie - there will be a day, there will be

Traenen auf den auf die Stange eingeklemmte Haenden...meine Haenden?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 164 Napisanych postów 12853 Wiek 36 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 43234
noto spożywaj te 200 ponad zapotrzebowanie wtedy powinno byc bez kłopotu

jeżeli pomogłem , Ty pomósz mi wejdz w link i się zarejestruj http://www.AWSurveys.com/HomeMain.cfm?RefID=krzakzak 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94344
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 693 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2345
Generalnie jeszcze nie wiem, zbieram informacje i planuję ;> W planach mam masową dietę z proporcjami% WW/B/T - 40/40/20.....Niedługo kończcę redukcyjną CKD, więc o low-carb nie ma mowy. Tak jak napisałem - priorytet to utrzymanie niskiego %BF...

Zireael deith blath caerme...there will be a day, there will be...

Rytm mojego życia wyznacza miarowy stukot skakanki i kropel potu na betonie - there will be a day, there will be

Traenen auf den auf die Stange eingeklemmte Haenden...meine Haenden?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94344
tylko bez specyficznej suplementacji nie dasz rady uczymac niskiego poziomu tluszczu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 693 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2345
to znaczy - jakiej suplementacji? bo nic konkretnego na utrzymanie mi nie przychodzi na myśl...

mam zamiar eksperymentować i znaleźć ten punkt, kiedy trening, aeroby i dieta dają powoli masę, nie WIELKIE ilości tłuszczu a w tym 15% masy ;p

I jakbyście mogli wpisać, jakie mieliście/macie w diecie podaż kalorii i efekty waga/wymiary/%BF.... ;>

Zmieniony przez - Evangelion w dniu 2004-09-12 16:55:22

Zireael deith blath caerme...there will be a day, there will be...

Rytm mojego życia wyznacza miarowy stukot skakanki i kropel potu na betonie - there will be a day, there will be

Traenen auf den auf die Stange eingeklemmte Haenden...meine Haenden?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 693 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2345
Nie rzucajcie się wszyscy naraz, jeszcze ktoś gotów wasze sekrety poznać

Zireael deith blath caerme...there will be a day, there will be...

Rytm mojego życia wyznacza miarowy stukot skakanki i kropel potu na betonie - there will be a day, there will be

Traenen auf den auf die Stange eingeklemmte Haenden...meine Haenden?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
qazar ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 734 Napisanych postów 31016 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94344
mialem na mysli ph/saa ,inaczej nie da rady zlapiesz tluszcz przy masie,bankowo a ile to sie zobaczy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11149 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam,
mam podobny problem do Evangeliona, tzn b. łatwo łapię tkankę tłuszczową. Od trzech tygodni jadę na diecie z następującymi proporcjami jeśli chodzi o podaż kalorii b/t/w 30/30/40%. Przez pierwsze 2 tygodnie (okres wprowadzenia po krótkiej przerwie wakacyjnej) miałem ok. 2400 kcal, teraz zwiększam do 2600-2800 (mam cykl wytrzymałości siłowej). Jest to na razie za krótki okres, żeby mówić o jakichkolwiek efektach, ale waga stoi w miejscu - 83kg, w pasie trochę lużniej (nie mierzyłem, ale czuję po spodniach) i mam fajnego powera na treningach (dość intensywny 4x w tygodniu po ok. 120 min., w tym 2x 30 min aerobów). Po zakończeniu cyklu (koniec października) dam jakieś info.
Pozdro
Dareckyy
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ile gram ma 1 lyzka

Następny temat

Dieta w dni beztreningowe.

WHEY premium