SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rescuediver - redukcja 135 kg

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 121524

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 103 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 7068
Co do Twojej diety, to nic nie sugeruje. Daleki jestem od dawania rad w jakby nie było kwestiach zdrowotnych innym ludziom. No i to jest forum diety zbalansowanej (;), więc.. po prostu, jest to ciekawa kwestia. Osobiście uważam, że zalecenia kaloryczne są zawyżone. Gatunek ludzki przez całe swoje istnienie borykał się z niedoborem żywności i teraz w skali ewolucji, dosłownie w jednej chwili w perspektywie tego czasu mamy jej więcej niż potrzebujemy, a nawet możemy sobie pozwolić na nieograniczoną niczym konsumpcję. Niestety, ta najbardziej ogólnie dostępna żywność jest śmieciowa i oparta na węglowodanach, których nie jesteśmy przystosowani spożywać w tak dużych ilościach. Patrząc z perspektywy, to łatwo dostrzec, że panuje obecnie pandemia otyłości. Z wyglądem grubych ludzi jesteśmy już oswojeni i jest to coś normalnego, a właśnie nie powinno być to czymś normalnym. Wyobraź sobie jakieś naturalne środowisko zwierząt, a tam jakiś gatunek i co 3 osobnik obtłuszczony i z nadwagą. To nie jest normalne. W sumie, to bardzo rozbudowana muskulatura też nie jest normalna i pewnie znalazło by się sporo zalet, ale i sporo wad takiego stanu.

Dobra, bo odbiegłem od tematu i przynudzam. 2K kalorii wydaje się ok, sam obecnie zbiłem kalorykę do tej wartości i ładnie idzie redukcja. Zastanawiam się tylko nad jakąś przerwą, bo 27 zaczął się 6 miesiąc. ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
rozbudowana nadmiernie muskulatura to jest patologia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1154 Napisanych postów 2449 Wiek 38 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 34643
to ze spozywamy taka nadmierna ilosc smieciowego jedzenia to jakby po niekad wina naszego gatunku bo po pierwsze przesciganie sie producentow w produkowaniu co raz to bardziej skomplikowanych gotowych produktow jest kolosalnym wyscigiem do tego zebysmy nie co trzeci a kazdy z nas byli otyli bo wkoncu od tego zaczynaja sie nasze problemy zdrowotne , musisz isc do lekarza , dietetyka , trenera musisz wykupic leki łazic po specjalistach. Takie napedzanie błędnego koło. No ale z drugiej strony my bardzo chetnie popadamy w obłed czasu i wiekszosc ludzi pracuje od rana do poznych godzin nocnych nie ma czasu na jedzenie wiec wpI3rd@la co popadnie co do łapy wleci. Chociaz nie powiem ze nie bo chyba co raz bardziej swiadomi jestesmy ze wiekszosc z nas jest gruba nie bójmy sie uzywac tego slowa , co raz wiecej ludzi stara sie zwracac uwage na to co je no i dzieki temu wytycza sobie ( jak ja ) ciezka droge do tego zeby wygladac lepiej :)

jedyne co stoi miedzy Toba ,a Twoim celem , TO TE BZDURY , ktore sobie mowisz , ze nie dasz rady

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1154 Napisanych postów 2449 Wiek 38 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 34643
Antos098
rozbudowana nadmiernie muskulatura to jest patologia



idac tym torem myslenia nadmierne budowanie masy tłuszczowej tez jest patologia :) kurde pracuje jako ratownik na basenie i chcac niechcac widze dzieci w wieku 5-16 lat ktore niestety co raz bardziej sa otyłe

jedyne co stoi miedzy Toba ,a Twoim celem , TO TE BZDURY , ktore sobie mowisz , ze nie dasz rady

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
rescuediver
Antos098
rozbudowana nadmiernie muskulatura to jest patologia



idac tym torem myslenia nadmierne budowanie masy tłuszczowej tez jest patologia :) kurde pracuje jako ratownik na basenie i chcac niechcac widze dzieci w wieku 5-16 lat ktore niestety co raz bardziej sa otyłe



Oczywiście, że jest.
I trzeba jeszcze rozróżnić masa mięśniowa + masa tłuszczowa i wygląd atlety vs kulturowiec nadprogramowa masa mięśniowa, pospinanie i zdychanie po wejściu na 3 piętro vs grubas, utyty, ukulany i zdychanie po wejściu na 3 piętro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1154 Napisanych postów 2449 Wiek 38 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 34643
Antos098
rescuediver
Antos098
rozbudowana nadmiernie muskulatura to jest patologia



idac tym torem myslenia nadmierne budowanie masy tłuszczowej tez jest patologia :) kurde pracuje jako ratownik na basenie i chcac niechcac widze dzieci w wieku 5-16 lat ktore niestety co raz bardziej sa otyłe



Oczywiście, że jest.
I trzeba jeszcze rozróżnić masa mięśniowa + masa tłuszczowa i wygląd atlety vs kulturowiec nadprogramowa masa mięśniowa, pospinanie i zdychanie po wejściu na 3 piętro vs grubas, utyty, ukulany i zdychanie po wejściu na 3 piętro





trzeba odrębną dziedzine nauki stworzyc ale tym niech sie zajmą mózgi naszej ziemi , ja nie mam czasu zarobiony jestem hehe :)

jedyne co stoi miedzy Toba ,a Twoim celem , TO TE BZDURY , ktore sobie mowisz , ze nie dasz rady

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
Nie.
To wszystko z żarcia
nadmiar białka w diecie, zatruwanie tego organizmu, wyniszczające redukcje, gdzie ludzie chodzą z worami pod oczami, bez energii, bez siły. To nie jest sport. To hodowla organizmu w najgorszej formie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1154 Napisanych postów 2449 Wiek 38 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 34643
Wiesz Antos powiem CI szczerze jestem zupelnie poczatkujacym osobnikiem w tej dziedzinie caly czas aktualizuje i zdobywam wiedze na wlasnym dzialaniu wiec nie wypowiem sie jak jest bo nie wiem sam jeszcze co mnie czeka :)

jedyne co stoi miedzy Toba ,a Twoim celem , TO TE BZDURY , ktore sobie mowisz , ze nie dasz rady

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1154 Napisanych postów 2449 Wiek 38 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 34643
a mam takie pytanie do ekspertow .... jak to jest z tymi kaloriami bo wiadomo ze kaloria jest jednostka energetyczna danego skladnika pokarmowego ale gdzie w jakim momecie nastepuje wchlanianie tejze energi (kalori) w jakim momecie nasz organizm czerpie z tego kozysci czy w zoladku sie to dzieje czy w jelitach ?

jedyne co stoi miedzy Toba ,a Twoim celem , TO TE BZDURY , ktore sobie mowisz , ze nie dasz rady

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 537 Napisanych postów 15855 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 256574
a jakie to ma znaczenie?
to wszystko ma być proste. Nie mówię, że łatwe, ale proste
bez wchodzenia w szczegóły i rozdzielania włosa na czworo, bo właśnie przez takie coś kombinujecie jak konie pod górkę
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ocena jakości diety oraz gdzie podbic

Następny temat

Masówka do oceny i kilka pytań

WHEY premium