SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Redukcja u 24-latki

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1043

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 29 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 121
Cel: redukcja
Płeć : kobieta
Wiek : 24
Waga : 67
Wzrost : 167
Aktywność w ciągu dnia : praca jako magazynier
Uprawiany sport lub inne formy aktywności : jak na razie dywanówki 3 x w tyg 1h, za miesiąc siłownia
Odżywianie : mam słabość do słodyczy, ale staram się ograniczać - dokładnie
Cel : redukcja rozłożona w czasie
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia : niedoczynność
Preferowane formy aktywności fizycznej : wszystko
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : brak
Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów : jeśli można to bez
Stosowane wcześniej diety : zbilansowana

Marzy mi się zredukowanie do 60 kg, ale nie wiem na jakiej kaloryczności mam się zatrzymać. Obliczyłam następująco:
BMR = 1434
TEA = nie obliczyłam, ale wykonuję ćwiczenia z pulsometrem na klatce piersiowej i zazwyczaj spalam 300 - 400 kcal/h, w zależności od intensywności treningu, uśredniłam wynik do 350 kcal/h co daje 1050 kcal. Dzielone na 7 daje 150 kcal.
1434 + 150 = 1584
1584 + 400 = 1984 (endomorfikiem jestem prawdopodobnie)
TDEE 1984 + (1984 x 6%) = 2103

No i tu stawiam pytanie - czy możliwe jest aby praca fizyczna (niezbyt ciężka ale robię średnio 10 000 kroków z produktami w rękach) plus taka aktywność dawały takie CPM? I na jakiej ilości redukować? Zaczynać od 1900 kcal z takim rozkładem: 100 B, 75 T i 204 W? Taka ilość węgli ze względu na tarczycę (biorę Letrox 50 i raz w tygodniu 75)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51764 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349824
To tylko teoretyczne wyliczenia, które weryfikują efekty/ich brak.
Także możesz zacząć od wartości jak piszesz i obserwuj co się dzieje. Jak nie będzie leciało, to zetnij jeszcze delikatnie kcal.

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29915 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
tak jak Ci kolega poleca będzie najlepiej zrobić, jednak warto włączyć trening siłowy do tego, bo wtedy będziesz mogła osiągnąć ładną sylwetkę, a nie tylko schudnąć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 29 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 121
Mam taki zamiar tylko niestety muszę zaczekać z pewnych powodów ale staram się wprowadzać ćwiczenia siłowe w domu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6231 Napisanych postów 75800 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753507
Ćwicz więc na razie w domu i jak najszybciej wprowadź solidny trening siłowy. On jest kluczem do sukcesu.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Obliczanie redukcji

Wiecej